EXTERNÍ DISK S VIDEODATY KAMERY

Vše, co se týká, monitorů, externích disků, tiskáren, sítí a veškerého příslušenství pro Apple produkty.

Moderátoři: Alisczech, MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
MONNYS
Příspěvky: 22
Registrován: 24 lis 2022 16:59

EXTERNÍ DISK S VIDEODATY KAMERY

Příspěvek od MONNYS » 24 lis 2022 17:35

Dobrý den,prosím o radu a to:Přecházím z W10 na OS APLE MAC konkrétně na MAC MINI M1.Mám několik ext disků s videodaty z kamer určených ke střihu. Chci připojit tyto disky k novému počítači Mac tyto podle mého mínění zřejmě Mac asi neuvidí, a jelikož bych o data nerad přišel zeptám se jaká je nejschůdnější cesta ?Mám nový prázdný ext. Sandisc SSD který bych chtěl použít k ukládání dat, otázka je jak na něj překopírovat data z těch disků ?Prosím nekamenovat za otázku.Předem děkuji za radu a jsem s pozdravem Milan

Zeggjk
Příspěvky: 836
Registrován: 15 bře 2013 11:17
Bydliště: Děčín

Re: EXTERNÍ DISK S VIDEODATY KAMERY

Příspěvek od Zeggjk » 24 lis 2022 17:40

Uvidí, pokud jsou formátovány na FAT32 nebo extFAT tak je vše úplně stejné jako na W10. Pokud jsou naformátovány na NTFS, tak budete mít data z těchto disků jen ke čtení. Řešení je několik:
1. koupit si Microsoft NTFS for Mac by Paragon, pak bude Mac umět na NTFS disky i zapisovat.
2. koupit si jiný takový software, dříve existoval a byl levnější než ten od Paragonu. Nyní nevím
3. máte jeden volný disk, ten si naformátujete na MACu na extFAt nebo APFS nebo HFS, připojíte další váš disk s daty, který má souborový systém NTFS, data si překopírujete z toho NTFS disku na ten volný disk. Nyní můžete NTFS disk přeformátovat formátem, který na Macu umožňuje i zápis (extFAt nebo APFS nebo HFS) z dalšího NTFS disku si zkopírujete data na nově přeformátovaný disk a tak stále dokola...až budete mít vše na discích, kde nebude souborvý systém NTFS:
iPhone 15 pro 128GB
Macbook Pro 14" 2021 M1 Pro, 512GB SSD, 16GB RAM
Mac mini 2014, Intel i5 1,4GHz, 250GB SSD, 4 GB RAM
AW Nike+ Series 4 GPS 44mm
Apple TV 4K

MONNYS
Příspěvky: 22
Registrován: 24 lis 2022 16:59

Re: EXTERNÍ DISK S VIDEODATY KAMERY

Příspěvek od MONNYS » 24 lis 2022 19:09

Vynikající,moc děkuji za radu.

Odpovědět