iCloud odblokování

Máte téma nebo dotaz, který nevíte, kam zařadit? Vložte jej do této sekce a my pro něj najdeme správné zařazení a snad i odpověď.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Schumi, Hallfdann

Odpovědět
nikeid
Příspěvky: 12
Registrován: 08 črc 2016 12:59

iCloud odblokování

Příspěvek od nikeid » 08 črc 2016 13:00

Ahojte,

jako blbec jsem koupil iPhone 6 a zjistil jsem, že je blokovaný iCloud. Zkrátka se nedostanu přes tu klasickou obrazovku, že byl registrován pro Apple ID y*****@gmail.com a že ať se pod tímto Apple ID přihlásím (nehlásí nic o tom, že byl telefon ztracen a smazán). Takže předpokládám, že ten, co mi ho prodal, ho buď zřejmě ukradl (anebo někdo před ním).

Trochu jsem googlil - myslíte, že něco takového funguje https://iphoneimei.net/unlock-iphone/re ... rom-iphone ? Co jsem četl i recenze na netu, tak sice to něco trvá (i 5 dní), ale prý to funguje (zrovna tento web), ikdyž za 1200 Kč nebo kolik. Naopak různé free unlockery nefungují (s čímž bych ani nepočítal).

Vyplatí se to zkusit, máte s tím někdo zkušenost? Jinak jsem zaplatil za blbost no...

Díky za odpovědi :)

PatkaJR
Příspěvky: 813
Registrován: 30 bře 2014 12:49
Bydliště: Praha

Re: iCloud odblokování

Příspěvek od PatkaJR » 08 črc 2016 13:13

To neodemkneš. Už s tím nic neuděláš, akorát ho můžeš vrátit původnímu majiteli.
Macbook Air 2014, 4GB RAM, 128GB SSD, i5 - macOS Sierra
Apple iPhone 6S Plus 16GB - iOS 10
iPhone 4 16GB White - iOS 7.1.2
Beats SOLO 2 Wireless
🔜Apple Watch Gold

Křemíkové nebe:
iPad 2 16GB
iPhone 5 16GB

Hnata
Příspěvky: 348
Registrován: 21 led 2015 09:43

Re: iCloud odblokování

Příspěvek od Hnata » 08 črc 2016 13:13

Navrhoval bych zkontaktovat původního majitele a telefon mu vrátit!
Dost předpokládám, že zdejší členové jsou všichni rádi, že ukradený nebo ztracený telefon nejde znovu použít a tudíž nečekejte moc nadšených kteří Vám zde pomohou.

nikeid
Příspěvky: 12
Registrován: 08 črc 2016 12:59

Re: iCloud odblokování

Příspěvek od nikeid » 08 črc 2016 13:29

Takže ty stránky jsou podvod? Vypadá to legit, i co se týče recenzí na jiných nesouvisejících webech... to mě netěší teda..

Hnata
Příspěvky: 348
Registrován: 21 led 2015 09:43

Re: iCloud odblokování

Příspěvek od Hnata » 08 črc 2016 13:35

Podvodem je odblokování toho telefonu - prostě je ukradený nebo ztracený a jako takový by měl být vrácen majiteli - na tom není co k přemýšlení - prostě to udělejte, protože jinak se na tom sám účastníte jako spolupachatel.
Je to stejné jako když koupíte odcizené auto - když jej příslušné orgány vypátrají, tak nejen že Vám jej odeberou, ale ještě Vás budou i vyšetřovat za užívání neprávem nabyté věci.

nikeid
Příspěvky: 12
Registrován: 08 črc 2016 12:59

Re: iCloud odblokování

Příspěvek od nikeid » 08 črc 2016 13:42

Jak mám asi kontaktovat skutečného majitele......?
Ani prodejce mi neodpovídá, takže vrácení peněz taky nic.

Jak je odblokování telefonu podvodem? Podvod je, když někdo uvede někoho v omyl aby získal majetkový prospěch. Čím bych odblokováním uváděl kohokoli v omyl?

Jelikož se k žádnému navrácení nedostanu (není komu), chtěl jsem alespoň nějak zkusit možnost, přes kterou bych telefon využil. Tak mě jen zajímala pravdivost těch stránek, co jsem poslal.. Vypadaly legit.

MichalJ
Příspěvky: 1053
Registrován: 31 črc 2012 14:16
Bydliště: Slezsko

Re: iCloud odblokování

Příspěvek od MichalJ » 08 črc 2016 13:43

Za kolik jste ho koupil?

Hnata
Příspěvky: 348
Registrován: 21 led 2015 09:43

Re: iCloud odblokování

Příspěvek od Hnata » 08 črc 2016 13:53

nikeid píše:Jak mám asi kontaktovat skutečného majitele......?
Telefon blokovaný na iCloud by měl ukazovat Apple ID které se skládá z emailové adresy majitele, takže tudy cesta ke kontaktování majitele.
Je tady malinká možnost, že to prostě jen původní majitel zapomněl odblokovat a po zkontaktování se dohodnete.
Pokud to takto nepůjde, tak ho odneste, nebo pošlete do blízkého autorizovaného apple servisu - měli by umět ho poslat zpět do Applu a ti si už poradí ...

nikeid
Příspěvky: 12
Registrován: 08 črc 2016 12:59

Re: iCloud odblokování

Příspěvek od nikeid » 08 črc 2016 14:07

Neukazuje apple ID, email je vyhvězdičkovaný.

Nic jiného než vrátit do applu mi asi nezbude.

Hnata
Příspěvky: 348
Registrován: 21 led 2015 09:43

Re: iCloud odblokování

Příspěvek od Hnata » 08 črc 2016 14:19

bohužel asi nezbyde ... ještě se s tím můžete trápit i sám s nadějí že prostě jen bývalý majitel zapoměl odblokovat - to by znamenalo poslat do applu mejlem tyhle všechny info - začátek a konec toho mejlu s hvězdičkama a sériové číslo ... oni by měli být podle toho schopni dohledat pravý kontakt

Uživatelský avatar
Schumi
Příspěvky: 1189
Registrován: 31 črc 2012 13:21
Bydliště: Příbor

Re: iCloud odblokování

Příspěvek od Schumi » 08 črc 2016 14:37

Některé rady jsou celkem dost naivní, autorizovaný servis i Apple na to hodí bobek, prostě neni heslo nebude odblokace, s tím se musíš bohužel smířit. Pokud neni nějaká smlouva o prodeji, apod. tak máš jen stylové těžítko.

Hnata
Příspěvky: 348
Registrován: 21 led 2015 09:43

Re: iCloud odblokování

Příspěvek od Hnata » 08 črc 2016 14:42

než hned řeči o naivitě tak je lépe pořádně číst - neřekl jsem že servis odblokuje - ale řekl jsem že je lepší dát telefon tam a mít čisté svědomí že se možná vrátí majiteli, než ho hodit do koše jako těžítko

Uživatelský avatar
Schumi
Příspěvky: 1189
Registrován: 31 črc 2012 13:21
Bydliště: Příbor

Re: iCloud odblokování

Příspěvek od Schumi » 08 črc 2016 14:45

Tak to jsem asi nepochopil, že jim ho chceš darovat ...

Uživatelský avatar
iMe1980
Příspěvky: 1149
Registrován: 28 črc 2012 17:51
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: iCloud odblokování

Příspěvek od iMe1980 » 08 črc 2016 15:02

nikeid píše:Jak mám asi kontaktovat skutečného majitele......?
Ani prodejce mi neodpovídá, takže vrácení peněz taky nic.

Jak je odblokování telefonu podvodem? Podvod je, když někdo uvede někoho v omyl aby získal majetkový prospěch. Čím bych odblokováním uváděl kohokoli v omyl?

Jelikož se k žádnému navrácení nedostanu (není komu), chtěl jsem alespoň nějak zkusit možnost, přes kterou bych telefon využil. Tak mě jen zajímala pravdivost těch stránek, co jsem poslal.. Vypadaly legit.

Nejdřív trochu filozofie, pak rada.

Nebudu Vás soudit, to mi nepřísluší. Chci povědět, berte to jako zkušenost a investici pro sebe sama do budoucna. Jak se chovat a jak (ne)nakupovat věci, u kterých neznáte původ a z velké pravděpodobnosti tak pocházejí z cizího neštěstí. Tohle je prostě dvousečné a často se to lidem vrací zpět dřív, než by mysleli. Když bude člověk ignorovat tyto "výhodné nákupy" a nebude nakupovat, druzí nebudou krást, jak prostě že :).

Teď, pokud je telefon zamčený, přejeďte gestem doprava na číselník, vlevo dole je tlačítko -> Krizová situace. Pokud na kliknete (jestli to tam bude) opět na stejném místě vlevo dole by mohlo být *zdravotní ID. Pokud je, klikněte - tam by mohl být kontakt na majitele.
Jablecnysvet.cz je Apple WeBlog, který přináší
recenze, informace a zamyšlení o produktech a životě
společnosti Apple. My originální obsah tvoříme.


http://jablecnysvet.cz

Hnata
Příspěvky: 348
Registrován: 21 led 2015 09:43

Re: iCloud odblokování

Příspěvek od Hnata » 08 črc 2016 15:04

Schumi píše:Tak to jsem asi nepochopil, že jim ho chceš darovat ...
OK jsem naivní - a budu doufat že stejný bude i případný nálezce mého telefonu pokud jej někdy ztratím a naivně se pokusí udělat vše pro to aby se ke mě navrátil ...
No nic - to už zavání OFFTOPIC

Uživatelský avatar
iMe1980
Příspěvky: 1149
Registrován: 28 črc 2012 17:51
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: iCloud odblokování

Příspěvek od iMe1980 » 08 črc 2016 15:07

A ještě další věc, ohledně získání mailu, podíval bych se:

- aplikace App Store, úvodní obrazovka a sjet až dolu. Apple ID: ..... je tam nějaký mail?
- to samé zkusit u aplikace iTunes Store


nastavení mailu atd. Já nevím v jakém stavu přesně ten telefon je a co všechno stačili na oko vymazat a odhlásit, ale může být šance, že někde zůstalo původní přihlášení.
Jablecnysvet.cz je Apple WeBlog, který přináší
recenze, informace a zamyšlení o produktech a životě
společnosti Apple. My originální obsah tvoříme.


http://jablecnysvet.cz

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: iCloud odblokování

Příspěvek od SteveJSF » 10 črc 2016 16:48

Spíš si myslím, že je smazaný a nejde aktivovat. Jediná cesta je opravdu kontaktovat původního majitele, který by ho ze svého účtu odhlásil (nemusí mít přístroj u sebe, udělá to na webu). Pokud původní majitel není skutečným původním majitelem nebo ho nejde nijak kontaktovat, pak je holt vymalováno - přístroj už svého majitele nenajde a bez něj je nepoužitelný. Pak klidně může nikeid zkoušet cokoliv, ale podle adresy toho webu, který by mu měl pomoct, se jedná o nějaký druh odemčení, který s tímhle nemá nic společného. Klidně to může zkusit a pak nám dát vědět, ale osobně tipuju, že jen vyhodí další peníze.

MICKI2701000
Příspěvky: 1771
Registrován: 11 čer 2013 10:43
Bydliště: Brno

Re: iCloud odblokování

Příspěvek od MICKI2701000 » 11 srp 2016 08:18

Nekde byl we, kde se dlao zjistit jeslti je telefon nahlasen jako rkadeny odcizeny uz ho ale nevim.
Apple muze dohledat ucet majitele?
iPhone 5S 64 GB
Mobile JuicePack
MBA 13 1,7 I5, 8 GB ram 512 SSD
3 TB TimeCapsule
Airport Express
LifeProof Nuud
Aftershokz Sportz M2 Headphones
Plantronics Voyager Legend Bluetooth

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: iCloud odblokování

Příspěvek od mberdych » 11 srp 2016 08:52

Teď se ptám, nevim. Co do nej dát nějakou SIM, připojí se na net? Možná, že pak přijde nějaká výzva od původního majitele.

Hubkings
Příspěvky: 1
Registrován: 21 srp 2020 20:37

Re: iCloud odblokování

Příspěvek od Hubkings » 21 srp 2020 20:48

Dobrý den ještě bych zkusil dr.phone nebo ibypasser

Odpovědět