Rozšířená realita

Máte téma nebo dotaz, který nevíte, kam zařadit? Vložte jej do této sekce a my pro něj najdeme správné zařazení a snad i odpověď.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Schumi, Hallfdann

Odpovědět
dandas
Příspěvky: 41
Registrován: 16 zář 2013 10:23
Kontaktovat uživatele:

Rozšířená realita

Příspěvek od dandas » 19 bře 2020 10:02

Apple v posledních letech tlačí dopředu rozšířenou realitu. Zatím to ale vypadá, že předběhl jak ostatní, tak hlavně sám sebe. Software na AR je o několik let dopředu než hardware. Co říkáte na AR vy? Dává vám smysl? Používáte nějakou AR aplikaci?

dandas
Příspěvky: 41
Registrován: 16 zář 2013 10:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozšířená realita

Příspěvek od dandas » 19 bře 2020 10:07

Letošní iPad Pro přinesl kameru s LiDAR senzorem, který dokáže přesněji nasnímat okolí. Jaké možnosti to může přinést najdete na zde.

Jinak za mě, moje nejoblíbenější aplikace je FishingGO AR. Zobrazíte si korálový útes a hledáte v něm rybky. Nejedná se o žádnou převratnou aplikaci, jen je to hezké na pohled, dozvíte se něco málo informací o podvodním životě a navíc vývojáři celkem rychle aktualizují podle novinek, takže byli třeba jedni z prvních, kteří nabídli multiplayer.

cinges
Příspěvky: 303
Registrován: 09 kvě 2017 16:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozšířená realita

Příspěvek od cinges » 19 bře 2020 10:09

No, ak ten HW myslis ten, ze este nema AR okuliare, tak urcite ano.. pouzivam tu appku od Ikei, to je fajn. Measure nie je az take presne, tak to nepouzivam. To sa moze zmenit s lidar, ale aj tak to clovek zatial nevyuzije na dennej baze.
Cize, pokial nebudu okuliare, tak to proste budes vyuzivat minimalne..
Zatial si moze apple dokonale vyladit software, a ked budu bryle, tak to bude rozhodne pouzitelnejsie, nez cokolvek ine od ostatnych vyrobcov, ktori vacsinou predstavuju nefunkcne prototypy.
www.cinges.net
MacBook Pro 16" 2022,iPad Pro 12.9 2018 256gb,iPhone 13,Apple Watch 6 44mm,Airpods Pro

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1608
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: Rozšířená realita

Příspěvek od SharkeeCZ » 19 bře 2020 10:27

AR je a asi ještě dlouho bude spíše marketing než použitelná věc. Apple i jiné firmy to tlačí do světa již řadu let, ale stále nic masového, stejně tak VR.

AR je asi dobré pro architekty, designéry při modulaci výrobků (tady je možná navíc 3D tisk asi vhodnější) atd. Pro běžného uživatele je to již něco složitějšího a pro to asi nebude masovka. Podobně jako nepronikly 3D TV apod.
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

dandas
Příspěvky: 41
Registrován: 16 zář 2013 10:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozšířená realita

Příspěvek od dandas » 20 bře 2020 07:49

cinges píše:
19 bře 2020 10:09
Cize, pokial nebudu okuliare, tak to proste budes vyuzivat minimalne..
Zatial si moze apple dokonale vyladit software, a ked budu bryle, tak to bude rozhodne pouzitelnejsie, nez cokolvek ine od ostatnych vyrobcov, ktori vacsinou predstavuju nefunkcne prototypy.
Hele a to by mě zajímalo, jak si představuješ používání AR brýlí? Často nad tím teď přemýšlím. Opravdu chci nosit brýle (zatím mám dobrý zrak a nosím max sluneční) celý den, nechat si tam neustále zobrazovat nějaké informace a notifikace, které mám teď na  Watch? Přijde mi to strašně rušivý a dost velká daň.

cinges
Příspěvky: 303
Registrován: 09 kvě 2017 16:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozšířená realita

Příspěvek od cinges » 20 bře 2020 08:47

https://www.kickstarter.com/projects/ey ... lmet-smart
asi takto..:D
ako, sak aj v iphone si mozes nastavit notifikacie, ktore sa ti zobrazuju, ktore nie. Perfektne to bude na navigaciu
Okuliare mozes mat aj ked niesi slepy..
Pre dizajnerov to bude mega.. AR hry budu konecne zabava a nebudes musiet behat s mobilom, atd.
Ono su tam skor veci, ktore si nevies zatial predstavit, ze budes pouzivat.. ale to este potrva podla mna min. 3-5 rokov..
www.cinges.net
MacBook Pro 16" 2022,iPad Pro 12.9 2018 256gb,iPhone 13,Apple Watch 6 44mm,Airpods Pro

Odpovědět