iPad jako pracovní nástroj?

Máte téma nebo dotaz, který nevíte, kam zařadit? Vložte jej do této sekce a my pro něj najdeme správné zařazení a snad i odpověď.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Schumi, Hallfdann

Odpovědět
dandas
Příspěvky: 41
Registrován: 16 zář 2013 10:23
Kontaktovat uživatele:

iPad jako pracovní nástroj?

Příspěvek od dandas » 25 bře 2020 09:22

Minulý týden se opět rozvířila diskuse na téma, jestli je iPad plnohodnotný pracovní nástroj. Jak používáte iPad vy? Je to pro vás doplněk nebo hlavní nástroj? A potřebujete verzi Pro nebo vám stačí Air?

dandas
Příspěvky: 41
Registrován: 16 zář 2013 10:23
Kontaktovat uživatele:

Re: iPad jako pracovní nástroj?

Příspěvek od dandas » 25 bře 2020 09:23

Já používám iPad Pro, není to pro mě hlavní pracovní nástroj (jsem programátor a používám Macbook), je to spíš doplněk, který využívám na různé poznámky a náčrt diagramů. V poslední době hodně využívám aplikace jako LumaFusion na střih videa, Snapseed na úpravu fotek a Procreate, kde se učim digitální kresbu. Asi bych si vystačil s iPadem Air, ale hodně se mi líbí design a "beztlačítkovost" iPadu Pro a možnost neustále nabíjet tužku na iPadu. Klávesnici k iPadu nemám, měl jsem kdysi první verzi jejich Smart Keyboard, která mi absolutně nevyhovovala a po krátkém čase i přestala fungovat.

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: iPad jako pracovní nástroj?

Příspěvek od Mironet » 25 bře 2020 12:42

Já se přiznám, že absolutně nechápu to nadšení, že iPad je s každou novou verzi o fous víc jako počítač. To by bylo super ve světě, kde nejsou počítače, ale my je jaksi máme, že? Nejsem žádný programátor, ale na každou práci prostě sedám k Macu. Na iPadu by mi cokoli zabralo pětkrát víc času. Nehledě na pohodlí. Ty fotky lidi jak se u pracovního stolu krčí nad malou obrazovkou iPadu s klávesnicí mi proste přijdou směšný.

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: iPad jako pracovní nástroj?

Příspěvek od mberdych » 25 bře 2020 14:17

Pokud cestuješ, případně chceš jen jedno zařízení, tak to smysl dává. Jako PC mám silný windows stroj a n cesty iPad, kde ale do jistě míry pracovat mohu. Všechno na něm ale neudělám a do budoucna bych rád.

cinges
Příspěvky: 303
Registrován: 09 kvě 2017 16:24
Kontaktovat uživatele:

Re: iPad jako pracovní nástroj?

Příspěvek od cinges » 25 bře 2020 15:08

ono to vsetko len zalezi na tom, ako presne pracujes.. nic viac, nic menej..
su veci, ktore na iPade zvladnes, su veci, ktore nie.. a podla prace si zhodnotis, ci to stoji za to ci nie..
Ano, velky problem iPadu je to, ze je maly a mat ho za stolom ako pracovny nastroj je o chrbticu..
Ja som ho teraz zacal pouzivat ako nastroj na grafiku a ako alternativa, ked mam pohotovost a staci mi tablet na tych par veci, ak sa nieco stane a nemusim tahat macbook so sebou.. + na cesty, ked chces rychlo spracovat fotky zo zrkadlovky..

keby mam pouzivat ciste len iPad, tak by ma asi porazilo :D
www.cinges.net
MacBook Pro 16" 2022,iPad Pro 12.9 2018 256gb,iPhone 13,Apple Watch 6 44mm,Airpods Pro

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1607
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: iPad jako pracovní nástroj?

Příspěvek od SharkeeCZ » 25 bře 2020 15:44

dandas píše:
25 bře 2020 09:22
Minulý týden se opět rozvířila diskuse na téma, jestli je iPad plnohodnotný pracovní nástroj. Jak používáte iPad vy? Je to pro vás doplněk nebo hlavní nástroj? A potřebujete verzi Pro nebo vám stačí Air?
každý má jinou práci sa její náplň, je potřeba se odrazit od toho, co je tedy náplní vaši práce?
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: iPad jako pracovní nástroj?

Příspěvek od rony » 25 bře 2020 16:58

ja toez nechapem ako by mohol byt pracovny nastroj laptop.

moj typ prace vyzaduje stol, klavesnica, mys, monitory, velke nie postove znamky :)

a napriek tomu viem, ze mnoho profesii zvladne mat nastroj na pracu kludne i lopatu, mobil, smartphone alebo ipad.

ak ale pod “pracou” myslim vyuzivanie tabletu na veci, ktore vie dokonale, tak preco nie? chat, mail, dokumenty no problem.

len celkovo neznasam ak to zacne riesit trebars vyvojar, ktory kodi vo visual studiu, no tak ten asi fakt ipad na tuto cinnost neuzije.

povazujem ipad za moj najdolezitejsi stroj. doma.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Odpovědět