Kradeny Mac

Máte téma nebo dotaz, který nevíte, kam zařadit? Vložte jej do této sekce a my pro něj najdeme správné zařazení a snad i odpověď.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Schumi, Hallfdann

Odpovědět
karlos_cz
Příspěvky: 5
Registrován: 03 kvě 2018 14:55

Kradeny Mac

Příspěvek od karlos_cz » 28 srp 2021 17:54

Zdravim pratele,
mam neobvykle prani.
Dostal se mi do ruky kradeny MAC. Chci ho vratit puvodnimu majitel, ale nosit na polocii je to podle kamarada policajta zbytecnost.

Jsou nejale figle jak kontaktovat majitele? Zobrazi se mi jen keho emailovka zakryta hvezdickama, takze ani napsat mu nemohu.
Napadlo mi, ze ho pripojim na wifi s nazvem treba *mamtvujmac 777 777 777* a cekat zda se ozve..
V iStylu mi nic neporadily ani nepomohly.

Diky za tip

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Kradeny Mac

Příspěvek od rony » 28 srp 2021 20:59

kamarad policajt by snad mohol vediet, ze prave policia ma moznost ziadat napr. ten istyle o zistenie informacii komu bol predany.

a naopak, istyle by nemal nikomu poskytovat taku informaciu.

mozes teda skusit amatersky postup a vynalozit pracu napostovanim po socialnych sietach. par detailov aby sa hlasili majitelia konkretnych modelov.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

czhook
Příspěvky: 386
Registrován: 07 zář 2013 21:13

Re: Kradeny Mac

Příspěvek od czhook » 29 srp 2021 20:56

Takže policista ti doporučil si nechat kradenou věc? Nevím, školy nemám, ale to není dobrá rada ...

Maximálně můžeš rozhodit info na sociální sítě, ale určitě odnést na PČR.
Macbook Air M1
iPhone 15 Pro Max
iPad Pro 11

MichalJ
Příspěvky: 1053
Registrován: 31 črc 2012 14:16
Bydliště: Slezsko

Re: Kradeny Mac

Příspěvek od MichalJ » 30 srp 2021 08:22

Záleží co přesně znamená to "Dostal se mi do ruky ", ale obecně pokud jde o nalezenou věc tak je nesmysl ji nosit na policii. Podle zákona má každý povinnost ji vrátit původnímu majiteli. Pokud nedokáže zjistit majitele měl by jí odevzdat příslušné obci. Takže kamarád policajt má pravdu.
89/2012 Sb. Zákon občanský zákoník

Nález

§ 1051

Má se za to, že si každý chce podržet své vlastnictví a že nalezená věc není opuštěná. Kdo věc najde, nesmí ji bez dalšího považovat za opuštěnou a přivlastnit si ji.

§ 1052

(1) Ztracenou věc vrátí nálezce tomu, kdo ji ztratil, nebo vlastníkovi proti úhradě nutných nákladů a nálezného.

(2) Nelze-li z okolností poznat, komu má být věc vrácena, a nepovažuje-li se věc za opuštěnou, oznámí nálezce bez zbytečného odkladu nález obci, na jejímž území byla nalezena, zpravidla do tří dnů; byla-li však věc nalezena ve veřejné budově nebo ve veřejném dopravním prostředku, odevzdá nálezce nález provozovateli těchto zařízení, který se zachová podle jiných právních předpisů, a není-li jich, postupuje, jako by byl nálezcem.

czhook
Příspěvky: 386
Registrován: 07 zář 2013 21:13

Re: Kradeny Mac

Příspěvek od czhook » 01 zář 2021 06:59

Ok dobré vědět, nicméně nechávat si Mac doma je i tak nesmysl a velmi špatná rada ... prostě to místo PČR odnes na úřad.
Macbook Air M1
iPhone 15 Pro Max
iPad Pro 11

Odpovědět