Windows - ovládání jasu a podsvícení

Pokud řešíte fungování Windows na Macu (bootcamp i virtualizace), zde je Vaše forum.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
hanna
Příspěvky: 1
Registrován: 01 bře 2021 17:57

Windows - ovládání jasu a podsvícení

Příspěvek od hanna » 01 bře 2021 18:15

Dobrý den, prosím o radu zkušenější. Je to taková "malichernost", ale užitečná. Nejsem žádný IT jen běžný uživatel. Mám MacBook Air, musela jsem si tam nainstalovat Windows, protože některé programy, které potřebuji IOS nepodporuje. Přepínám se při spuštění, takže nemám paralelní. Všechno fungovalo dobře. Ve Win mi fungovalo i ovládání jasu obrazovky, regulace hlasitosti a podsvícení kláves (díky příkazovým klávesám F). Dalo se běžně regulovat a vypínat. Po čase jsem musela udělat nějaké změny uživatelů, kvůli licencím na Windows a Office (odstranění uživatele a nastavení nového apod). Neřekla bych, že jsem se nějak extra hrabala v softwaru, ale nějakou chybu jsem nejspíš udělala. Bohužel od té doby mi přestalo fungovat podsvícení kláves, ovládání jasu obrazovky a zvuku pomocí kláves v systému Windows. Zkoušela jsem hledat všude, prolezla všechna nastavení, kterým jsem rozuměla, ale bez úspěchu. V podstatě vůbec nefunguje žádná z kláves z řady F1-12 - a to ani ty základní jako je regulace jasu, zvuku a podsvícení kláves (před těmi změnami fungovaly). Zkoušela jsem i kombinaci Fn, Ctrl, Alt...... Můžete mi prosím někdo poradit, jak to zprovoznit? Aby se dal znovu ovládat jas obrazovky, regulovat zvuk i podsvícení klávesnice - pomocí horních kláves? Předem moc děkuju za odpovědi. Hanka

Odpovědět