Windows na MAcu

Pokud řešíte fungování Windows na Macu (bootcamp i virtualizace), zde je Vaše forum.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
jirka.jiran
Příspěvky: 2
Registrován: 29 pro 2021 17:49

Windows na MAcu

Příspěvek od jirka.jiran » 29 pro 2021 18:41

Dobrý den,

nejsem zde asi jediný, co pro pracovní věci potřebuje na MAC se systémem High Sierra na instalovat druhý systém Windowc 10. Ty mám koupené.
Jen se chci pokusit je nainstalovat na druhý disk v MACu. Když jsem to dělal přes Boot Comp, tak jsem skončil vždy u toho, že Boot Comp nenalezl disk se systémem W10. Druhý disk jsem sformátoval na FAT 32 pro Windows na na něj dal instalační soubor iso.

Prosím radu, jak postupovat s instalací W10 na duhý disk v MACu a nezasahovat do disku se systémem pro MAC.

Děkuji za každou pomoc. Jiřan

Uživatelský avatar
MichalM.Mac
Příspěvky: 3342
Registrován: 30 črc 2012 11:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows na MAcu

Příspěvek od MichalM.Mac » 09 úno 2022 22:38

Nepoužívej BootCamp assistant. Celý proces jde projít ručně. Jen je to víc práce.

Vzhledem k 10.13 High Sierra předpokládám počítač bez T2 chipu.

1. Připrav si druhý disk v Disk Utility. Musí mít GPT tabulku oddílů a jeden FAT32 oddíl, na který se budou Windows instalovat (v jejich instalátoru je pak nutné oddíl zformátovat na NTFS)
2. Stáhni si Windows .iso obraz a udělej z něj bootovatelnou instalační flashku. Měla by být bootovatelelná
3. Při startu Macu podrž alt. USB flashku by měl zobrazit jako bootovatelnou.
4. Nainstaluj Windows skrz instalátor.
5. Sežeň si balíček bootcamp driverů od Applu. Třeba skrz https://github.com/timsutton/brigadier

jirka.jiran
Příspěvky: 2
Registrován: 29 pro 2021 17:49

Re: Windows na MAcu

Příspěvek od jirka.jiran » 10 úno 2022 12:55

Dobrý den,

asi to chápu a o víkendu to vyzkouším.

Děkuji. Jiřan

Mekac89
Příspěvky: 4
Registrován: 02 srp 2020 10:51

Re: Windows na MAcu

Příspěvek od Mekac89 » 02 čer 2022 13:15

Tak to sem nevěděla, že může být na Macu Windows.

Odpovědět