Bootcamp windows přidělení externího disku

Pokud řešíte fungování Windows na Macu (bootcamp i virtualizace), zde je Vaše forum.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
Hypno808
Příspěvky: 2
Registrován: 31 led 2022 10:29

Bootcamp windows přidělení externího disku

Příspěvek od Hypno808 » 31 led 2022 10:38

Dobrej, jak řešíte aplikace na macos který jsou dostupný jen na windowsech? Napadla mě instalace windows přes bootcamp nebo virtualizace programem třetí strany. Avšak vzhledem ke slabšímu hardwaru si myslím že bude míň náročný samotný bootcamp oproti virtualizaci, páč jak kdyby spustím jen jen operační systém.

Zkusil jsem funguje, dle potřeby zapnu windows nebo macos. Má to malý háček, musel jsem v bootcampu přiřadit (repektive rozdělit) místo na disku, přiřadil jsem cca 35gb. Což je málo, jenže víc přiřadit nemůžu páč mám skoro plný disk.

Teď:
1) Nešlo by to nějakým způsobem abych neubíral místo z disku (těch 35gb) ale z EXTERNÍHO disku? Abych nerozděloval původní disk zkrátka, aby se windowsu i bootcampu přiřadil právě ten externí disk. Páč toho místa fakt moc není (250gb verze).

2) Nešlo by to teroristicky stylem že bych nechal 35gb přirazeno (zůstal by rozdělený disk) ale nastavil bych ve windowsu stahování souborů a instalaci aplikací na externí disk? Nebo přepsat disk C ne ten externí E?

Omlouvám se všem čtenářům za pravopisné chyby. Omlouvám se i za neodborný popis mého problému. Přešel jsem před 2 týdny z windows na macos, navíc nejsem už nejmladší a počítačům moc neholdoji. Budu moc rád za každou radu a trpělivost semnou.

Have a nice day

MacBook Pro 15 2014 i7 2ghz BigSur 11.6.2

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Bootcamp windows přidělení externího disku

Příspěvek od rony » 01 úno 2022 08:24

mozno stoji za to najprv prebrat kvoli comu potrebujes windows, mozno po 2 tyzdnoch ti niektori d;hsie posobiaci poradia veci, ktore win nebudu pozadovat :) resp ti poradia ci to nie je zbytocna snaha.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

lipon
Příspěvky: 1617
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: Bootcamp windows přidělení externího disku

Příspěvek od lipon » 01 úno 2022 10:02

vzhledem k tomu, že z Win potřebuji jen pár nenáročných aplikací, které na Macu nemají alternativu nebo měly jen Macovou 32 bitovou verzi, řeším přes Virtualbox

jelikož jde o nenáročné aplikace, které jedou jen chvíli, utáhne to bez problému i MBP 2016 s 8GB paměti

Hypno808
Příspěvky: 2
Registrován: 31 led 2022 10:29

Re: Bootcamp windows přidělení externího disku

Příspěvek od Hypno808 » 01 úno 2022 17:29

Jde o to že bych si sem tam při dlouhých chvílích rád nostalgicky zavzpomínal na starý warcraft řekněme, který běžel na 32b. Nebo jsem chtěl zkusit například warzone který je pouze na windows.

Nicméně jsem to zkoušel podle návodu zde:
https://eshop.macsales.com/blog/40947-t ... nal-drive/

Všechno to podle návodu šlape jako pomásle až do bodu kdy jsem při instalaci windows formátoval disk na NTFS a následně za půlkou instalace jsem drcnul do usb portu a proces selhal. Teď musím celý postup opakovat znovu a nebýt mongol. Jenže teď musím vymazat pozůstalé soubory a cesty složky adresáře. Protože jsou ty soubory jednak přepsaný a druhak by se pletly. Takže voprus… Není třeba nějaký způsob abych zjistil co dané aplikace zanechali po sobě v počítači abych si náhodou nesmazal něco potřebného z operační systému? Nebo abych se podíval do nějaké historie kde by bylo napsané co se odkud kam přesunulo, vytvořilo, zapsalo apd…? Chápem se snad ne?

Další věc že když si nechám vypsat info o diskách přes terminál, přibyl tam (logicky) virtuální disk, jenže ho taky nechci, chci ho smazat. V diskové utilitě vidět nejde. Co teď? Viděl jsem někde commandy na mazání přepisování disků a podobně jenže tomu já moc nerozumím…


Návod vypadá že funguje tak jak má, jen musím znova a správně. Jen nechci mít počítač plnej odpadu ve stylu prazdne složky, nepotřebné soubory, virtualní disky atd…


Tolik trápení skrze slabý úložný prostor v macu… Takhle ho hodím na exterák a čau že.

Odpovědět