Facetime verze pro ostatní OS

Cestujete, sportujete, máte koníčky a našli jste nebo hledáte aplikace, které Vám pomohou strávit život aktivněji? Zde je místo pro takto zaměřené uživatele MacOS X a iOS.

Moderátoři: zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed, bradka

Odpovědět
osmacinthehead
Příspěvky: 172
Registrován: 17 kvě 2015 12:50

Facetime verze pro ostatní OS

Příspěvek od osmacinthehead » 26 kvě 2016 18:19

Ahoj, zjistil jsem že Facetime je (překvapivě) šetrný při audiohovoru k mobilním datům, dal by se skvěle využívat. (Přiznám se tedy, že konkrétně nemám představu, jak je na tom Skype.) Za 22 minutový hovor mi Facetime hlásí "útratu" 12 MB. Což je podle mě skvělé.

Hlavní problém je ten, že si zavoláte jen s lidmi, kteří mají taky nějaký Apple produkt.

Snažil jsem se zjistit, jestli náhodou neexistuje způsob, jakým by bylo možné rozjet Apple Facetime na Windows / Android zařízeních. Narazil jsem na toto vlákno https://discussions.apple.com/thread/4857361?tstart=0 kde se říká, že Apple ponechal Facetime tzv. open a někdo by tedy mohl vytvořit verzi Facetime pro ostatní OS.

Proč tak někdo už neudělal? Nebo nějaké takové řešení existuje a ještě jsem na něj nenarazil?

Facetime mi přijde mnohem příjemnější a celkově "lehčí" než Skype s jeho aktualizacemi a chybami.

Díky za odpovědi :)

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: Facetime verze pro ostatní OS

Příspěvek od Honza.Mac » 26 kvě 2016 18:31

Já si myslím, že Apple FaceTime nebude tak "open" jak si myslíte ... Apple to jejich "open" stálo už 625 mil. USD ... :D
Pokud máte na účtu tak 900 mil. USD na poplacení patentových soudů s VirnetX tak si portujte co chcete a kam chcete ... ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Facetime verze pro ostatní OS

Příspěvek od Mironet » 26 kvě 2016 19:05

Je to vůbec potřeba? V dnešní době už nikdo minuty ani SMS u tarifů nepočítá a naopak data jsou (alespoň v ČR) nedostatkovým zbožím, protože operátoři stále špatně chápou význam zkratky FUP. Při pobytu v zahraničí se FaceTime na wifi určitě vyplatí, ale v domácí síti nějak nevidím důvod proč prostě nevolat postaru. Snad jen kvalita hovoru...?

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1607
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: Facetime verze pro ostatní OS

Příspěvek od SharkeeCZ » 26 kvě 2016 19:12

FaceTime používám jen z tabletu na tablet na WiFi, když volám dětem z cest.
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

osmacinthehead
Příspěvky: 172
Registrován: 17 kvě 2015 12:50

Re: Facetime verze pro ostatní OS

Příspěvek od osmacinthehead » 26 kvě 2016 19:14

Mironet píše: Při pobytu v zahraničí se FaceTime na wifi určitě vyplatí, ale v domácí síti nějak nevidím důvod proč prostě nevolat postaru. Snad jen kvalita hovoru...?
Kvalita hovoru (zvláště při delších hovorech) je jistě také velkou výhodou. Možná jsem se nevyjádřil přesně - to volání přes data není primární. Primární samozřejmě je videohovor.
Honza.Mac píše:Já si myslím, že Apple FaceTime nebude tak "open" jak si myslíte ... Apple to jejich "open" stálo už 625 mil. USD ... :D


Aha, ok. Tzn. že tedy to co je v příspěvku psané není zas až taková pravda, ok rozumím. Je to škoda. Kvalitativně se to např se zmiňovaným Skypem nedá srovnávat. Jen málo lidí ale má všechny své kontakty na iPhonech / Mackách. Kdyby alespoň bylo řešení nějaké ve stylu - můžeš si stáhnout appku FaceTime pro Windows, budeš ale jen pasivní příjemce, nebudeš moci sám vytáčet, ale v případě, že ti zavolá někdo z Apple zařízení, tak se s tebou spojí. Bylo by to celkem zvláštní, ale alespoň něco.

Koukám na to z pohledu - "hele super appka, ale jaká je chudinka taková nevyužitá a podceňovaná...:/"

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Facetime verze pro ostatní OS

Příspěvek od Mironet » 26 kvě 2016 19:23

To je prostě filozofie Apple. Mají kvalitní služby na svém uzavřeném řešení, na které právě lákají zákazníky. Otevřením svých služeb na jíné platformy nemůžou nic získat, jen ztratit. Výjimkou je snad jen  Music na Android a iTunes na Windows a to z pochopitelných důvodů - peníze jim jdou přes předplatné a prodej iOS hardwaru.

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: Facetime verze pro ostatní OS

Příspěvek od Honza.Mac » 26 kvě 2016 19:24

Kvalitativně je FaceTime právě tak dobrá protože využívá prokolů které má patentované právě VirnetX a pokud stáhl Apple o 625 mil USD tak portace na jiné platformy je nerentabilní a nikdo ji neprovede protože si to VirnetX nechá zaplatit ...
Pokud by portace byla udělaná "bokem" tak bude vývojář/firma čelit soudnímu sporu ...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

osmacinthehead
Příspěvky: 172
Registrován: 17 kvě 2015 12:50

Re: Facetime verze pro ostatní OS

Příspěvek od osmacinthehead » 26 kvě 2016 19:38

Jo, ok. Do toho já nevidím a nerozumím tomu. Proč tedy kupříkladu ten VirnetX neudělá svou appku se svými patenty, kterou by prodávali za 10$ napříč platformami? V celkovém součtu by na tom (i po tom, co už oškubali Apple) vydělali nejvíce, když se už teď ví, že jejich patenty jsou takhle drahé - a nikdo je nebude chtít využít pro tento účel?

Pokud se jedná o skutečně tak unikátní technologii, která umožňuje kvalitativně výjimečné audio a videohovory, třeba by se našlo 60 mil. lidí, kteří by za to zaplatili...

No to asi nemá cenu řešit a spekulovat. Podstata je, že odpověď na moji otázku je - Ne, nejde to.

Uživatelský avatar
MichalM.Mac
Příspěvky: 3342
Registrován: 30 črc 2012 11:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Facetime verze pro ostatní OS

Příspěvek od MichalM.Mac » 26 kvě 2016 20:23

Ouch http://arstechnica.com/tech-policy/2016 ... imessages/

Při uvedení Facetime slibovali, že by to chtěli eventuelně dát jako open source. Nejsem si jistý, zda lze dát rovnítko mezi otevření služby a tenhle soudní spor. Může být klidně interní nezájem Applu.

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Facetime verze pro ostatní OS

Příspěvek od Mironet » 26 kvě 2016 20:24

Stručná odpověď na Vaši otázku je, že mít kvalitní technologii je pouze první krok na velmi dlouhé a nejisté cestě za výdělkem.

Opravdu to v tržním prostředí nefunguje tak, že mám skvělou a jedinečnou inovaci = jsem za vodou, mám vystaráno a peníze jsou v kapse. Jen bodově: správná aplikace technologie, cílový zákazník, marketing, údržba, provoz, prezentace, reklama a hlavně konkurence. V nejlepším případě získáte jen časově omezený náskok před konkurencí, v nejhorším vám nápad ukradnou týden po zveřejnění a začnou levně vyrábět v Číně, kde se na patenty nehraje a zlodějskou filozofii firem podporuje samotný státní aparát, protože má na něm postavenou národní ekonomiku.

Uživatelský avatar
Korwin
Příspěvky: 217
Registrován: 10 dub 2012 17:41
Bydliště: Praha 4

Re: Facetime verze pro ostatní OS

Příspěvek od Korwin » 27 kvě 2016 06:51

osmacinthehead píše:Jo, ok. Do toho já nevidím a nerozumím tomu. Proč tedy kupříkladu ten VirnetX neudělá svou appku se svými patenty, kterou by prodávali za 10$ napříč platformami?
No to asi nemá cenu řešit a spekulovat. Podstata je, že odpověď na moji otázku je - Ne, nejde to.
Napadá mne jedině, ze si to Apple osetřil ve smlouvě, že to nemůžou prodat někomu jinému a ani sami využít pro další platformy.... :(
iPhone13pro_MAX: 128GB_16.1 iPadPRO 11: 256GB_GSM iPad Air2: 64GB_GSM iPad Mini2: 64GB_GSM AirPods_pro
MacBook Pro 15"Retina: Late2013 16GB RAM, 512GB SSD MacPRO: Late2013 16GB RAM, 2T SSD

lipon
Příspěvky: 1617
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: Facetime verze pro ostatní OS

Příspěvek od lipon » 27 kvě 2016 12:19

hlavně v době, kdy je dost rozšířeno WhatsApp nebo Viber si myslím, že nikdo něco podobného placeného spouštět nebude
to bych spíš řekl, že si lidi na ajfouna nainstalují podobnou, ale multiplatformní službu jako výše uvedené, kvůli kontaktu s adnroiďáky, WM apod.

MichalJ
Příspěvky: 1053
Registrován: 31 črc 2012 14:16
Bydliště: Slezsko

Re: Facetime verze pro ostatní OS

Příspěvek od MichalJ » 27 kvě 2016 12:58

Obcas pouzivam facetime, obcas skype a kvalitou je to hodne podobne. Vytizeni site jsme nikduy nezkoumal, ale skype v pohode bezi i na pomalem adsl (hodne pomalem).

Odpovědět