Budík, který probudí

Cestujete, sportujete, máte koníčky a našli jste nebo hledáte aplikace, které Vám pomohou strávit život aktivněji? Zde je místo pro takto zaměřené uživatele MacOS X a iOS.

Moderátoři: zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed, bradka

Odpovědět
pavel.r
Příspěvky: 16
Registrován: 20 kvě 2014 17:51

Budík, který probudí

Příspěvek od pavel.r » 29 črc 2016 13:50

Ahoj,

znáte nějakou dobrou aplikace na budík, který opravdu probudí? Tedy takový budík, který po vás požaduje před "típnutím" nějakou akci. Pod hesly Math Alarm lze najít mnoho aplikací na iOS, většina však funguje nespolehlivě a pokud už najdu nějakou, co přes pár obtíží funguje, narazím na praktický problém, že při vypočítávání příkladu stále hraje hudba. A jelikož chci vypočítat příkladů více, abych se opravdu probudil, nastavím velkou obtížnost a to mě nutí i 30 vteřin počítat. Pokud během toho hraje hudba pořád dál, je to nepříjemné nejen pro mne, ale i pro případné další osoby v místnosti. Kdysi jsem používal aplikaci, který se jmenovala nějak jako "I can't wake up" a při té se alespoň muselo dotknout obrazovky jednou za pár vteřin, pokud se tedy nezadal výsledek. Telefon tak stále nezvonil. Když však zvonění nutně musím vypnout během vypočítávání příkladů a během prvního budíku nevstanu, další už mne neprobudí. Zajímavá je třeba aplikace, kdy se musí jít vyfotit do koupelny QR kód, takové různé taky klidně přispějte, momentálně však nemám technické možnosti na uplatnění této aplikace. Pokud možno, zmiňujte pouze aplikace zadarmo. Děkuji

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Budík, který probudí

Příspěvek od rony » 29 črc 2016 14:45

Ak mas problem so vstavanim, nehladaj dokola to iste (cize pipanie z mobilu). To bez ohladu ako vykoumane to je, nakoniec nefunguje. A kludne sem niekto napise ako uzasne to funguje... vam.

Takze moje skusenosti: ziadne elektronicke vydavanie zvuku z reprackov ak nie je doplnene klasickym perfektnym kovovym zvoncom :-)

Taky budik vlastnim (je na baterku ale zvonec je kovovy). Skvela vec.

Zaroven musim mat samozrejme aj zalozne zariadenia, takze mobil, radiobudik a automaticke zapnutie osvetlenia.

No na vstavanie ti najlepsie zafunguje ak striktne prejdes na pravidelny rezim, kedy v presnom case ides vzdy spat - ziadne vyhovorky, ze to nejde alebo neda alebo nezaspis. Pravidelnost ti upravi vstavanie najlepsie.

Osobne si teda myslim, ze tie matematicke a inak dementne budiky su hovadiny, proste sa na ne vykaslem a spim dalej :)
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

pavel.r
Příspěvky: 16
Registrován: 20 kvě 2014 17:51

Re: Budík, který probudí

Příspěvek od pavel.r » 29 črc 2016 16:36

Ta první aplikace, která přestala jít spustit s odkazem na velký bug a tím, že ho opraví (stále neopraveno) mi vyhovovala. Na režim se mi párkrát podařilo přistoupit, jenže pak stačí jít jednou dýl někam večer a všechno je ztracený. Mám problém s usnutím, takže prostě pak po těch pár hodinách spánku, když někam potřebuju vstát, se mi tohle hodí. Většinou ale za těchto okolností vstanu. Větší problém je, a proto potřebuju takovouto aplikace, je, když nikam vstát nepotřebuji, ale přesto nechci spát deset hodin. Pak mi stačí nutně vydržet právě tak minutu vzhůru, maximálně si to jednou oddálit. Takže vím co hledám a už jsem takovou aplikaci i našel a mě to vyhovuje :)

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: Budík, který probudí

Příspěvek od Honza.Mac » 29 črc 2016 16:43

Používám toto a nemám problém, nikdy jsem nezaspal. ... ;)
Obrázek
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Budík, který probudí

Příspěvek od rony » 29 črc 2016 17:38

pavel.r píše:Ta první aplikace, která přestala jít spustit s odkazem na velký bug a tím, že ho opraví (stále neopraveno) mi vyhovovala. Na režim se mi párkrát podařilo přistoupit, jenže pak stačí jít jednou dýl někam večer a všechno je ztracený. Mám problém s usnutím, takže prostě pak po těch pár hodinách spánku, když někam potřebuju vstát, se mi tohle hodí. Většinou ale za těchto okolností vstanu. Větší problém je, a proto potřebuju takovouto aplikace, je, když nikam vstát nepotřebuji, ale přesto nechci spát deset hodin. Pak mi stačí nutně vydržet právě tak minutu vzhůru, maximálně si to jednou oddálit. Takže vím co hledám a už jsem takovou aplikaci i našel a mě to vyhovuje :)

tak hladas alebo si uz nasiel?

lebo som z teba zmateny.

na rovinu: nic lepsie ako striktnejsi rezim spanku neexistuje. Jedno vybocenie nehra rolu, to si nahovaras. V skutocnosti sa o to vobec nesnazis ;-) len sa vyhovaras a hladas externe riesenia (rozne druhy budenia) a len sa do toho dalej zamotavas :-)
a hlavne normalny budik je to, co vidis na obrazku vyssie :-) ziadna technika nevyriesi to, co mas urobit len ty :)

nikde som nepisal, ze musis denne spat 10 hodin ani ziadne ine cislo. s kludom daj cez tyzden 5-6 hodin (ale nechaj tomu volny priebeh aspon cez vikend). Ak mas rezim, kedy "musis" nepravidelne ponocovat, tak so vstavanim nic rozumne nevymyslis. :-)
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: Budík, který probudí

Příspěvek od SteveJSF » 29 črc 2016 20:12

Já používám na iPhonu několik budíků po sobě a vyplatí se nemít ho po ruce - aby člověk fakt musel vstát. Obzvlášť když je nutné vstát nevyspalý a utahaný - jinak jsem byl schopný v polospánku ne odložit buzení, ale deaktivovat a zaspat. Proto taky se nespoléhám na opakování po několika minutách, ale nastavuju těch budíků víc.

PatkaJR
Příspěvky: 813
Registrován: 30 bře 2014 12:49
Bydliště: Praha

Budík, který probudí

Příspěvek od PatkaJR » 29 črc 2016 21:30

Asi takhle ObrázekObrázek


Sent from my iPhone using Tapatalk
Macbook Air 2014, 4GB RAM, 128GB SSD, i5 - macOS Sierra
Apple iPhone 6S Plus 16GB - iOS 10
iPhone 4 16GB White - iOS 7.1.2
Beats SOLO 2 Wireless
🔜Apple Watch Gold

Křemíkové nebe:
iPad 2 16GB
iPhone 5 16GB

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: Budík, který probudí

Příspěvek od SteveJSF » 30 črc 2016 12:10

Jo. :-D
Ale už jsem si zvykl spát i za zvuku budíku. Šílený. :-)

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Budík, který probudí

Příspěvek od rony » 30 črc 2016 12:16

preto som popisoval, ze mam VIACERO druhov budikov. a raz za 2-3 roky ich v spanku povypinam a spim dalej ;-)
no uprimne pani, fixujete sa na pipatka z mobilov na budenie a zaroven tvrdite, ze mate problemy so vstavanim [;-) nieco je zle :)

kupujte si tie plechove zvonce na budenie!!!
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Fake_target
Příspěvky: 13
Registrován: 20 čer 2016 18:54

Re: Budík, který probudí

Příspěvek od Fake_target » 30 črc 2016 14:35

Nejlepší budík je nějaký domácí mazlíček. Od té doby co máme kočku si budík nemusíme nastavovat . Někdy mám pocit že snad čte i náš pracovní kalendář. Opravdu spát nejde když si na člověka sedne 5kg živé váhy a kdybych tomu odolával tak mnouknuti přímo do ucha probudí snad i člověka z komatu. Loni jsme si pořídili backup v podobě druhé. Ma to jen nevýhodu že se to nedá moc regulovat ale vstávat to člověka naučí


Sent from my iPhone using Tapatalk

MICKI2701000
Příspěvky: 1771
Registrován: 11 čer 2013 10:43
Bydliště: Brno

Re: Budík, který probudí

Příspěvek od MICKI2701000 » 10 srp 2016 08:35

NO ja bych zas potreboval neco diky cemu bych usl rychleji :P. Jinak budik sou nase deti bestie spej kdyz nejsem doma, ale kdyz doma sem tak me budej uz koelm 6. rano neprijde-li dcera ve 2 rano ze se boji.
iPhone 5S 64 GB
Mobile JuicePack
MBA 13 1,7 I5, 8 GB ram 512 SSD
3 TB TimeCapsule
Airport Express
LifeProof Nuud
Aftershokz Sportz M2 Headphones
Plantronics Voyager Legend Bluetooth

Ondrys
Příspěvky: 15
Registrován: 27 črc 2016 15:18

Re: Budík, který probudí

Příspěvek od Ondrys » 10 srp 2016 12:03

Já jsem používal na Androidu budík Timely, který považuju za jeden z nejlepších, ale na iOS bohužel není, tak zatím používám základní v mob. se svojí hudbou :)
iPhone SE | Space Gray | iOS 11.0.2

pavel.r
Příspěvky: 16
Registrován: 20 kvě 2014 17:51

Re: Budík, který probudí

Příspěvek od pavel.r » 17 srp 2016 22:07

Tak jelikož zde přes rozsáhlou diskuzi nikdo neodpověděl, rád bych případným zájemcům, co na toto vlákno narazí, sdělil skvělou zprávu. Aplikace I CAN'T WAKE UP znovu funguje a dnes konce dostala novou aktualizaci. Za mě určitě jedinem tato!

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: Budík, který probudí

Příspěvek od SteveJSF » 17 srp 2016 23:02

Já myslím, že odpovědi tady jsou. Každému vyhovuje něco jiného, každý má na věc jiný názor.

Odpovědět