SOS, detekce, atp

Cestujete, sportujete, máte koníčky a našli jste nebo hledáte aplikace, které Vám pomohou strávit život aktivněji? Zde je místo pro takto zaměřené uživatele MacOS X a iOS.

Moderátoři: zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed, bradka

Odpovědět
Orxion
Příspěvky: 133
Registrován: 31 črc 2012 11:55
Bydliště: Zlín

SOS, detekce, atp

Příspěvek od Orxion » 03 zář 2022 09:20

(pokud jsem netrefil forum tak se sry 8-) )

mám dotaz, jak funguje SOS, detekce pádu atp - toho je plný internet, ale co se vlastně stane? komu to bude reálně volat, jak hodinky poznají co je SOS číslo - a jaký vliv má na toto nastavení primárního jazyku ve zdravotním ID?

1) když jsem v ČR bude zařízení volat 112, 155 nebo koho?

2) občas cestuju .. pokud budu v zahraničí, pozná to zařízení? a pokud mám primární jazyk nastavenou češtinu, jakým jazykem v zahraničí oznámí žádost o pomoc?

3) a pokud používá apple nějaký předdefinovaný anglický text bez ohledu na volbu jazyka - poradí si s tím třeba v česku?

včera jsem sletěl z kola (nic vážného), ale hodinky se hned začali hlásit a tak jsem si říkal, co by se vlastně dělo .. kdybych na to nereagoval - díky všem za odpovědi :)

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3633
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: SOS, detekce, atp

Příspěvek od rony » 03 zář 2022 12:29

v Zdravi si nastavite kontakty vo svojom “zdravotnom ID”. cast tiesnove kontakty. ked zapnete nidzovy pristup, tak to potom bude davat zmysel pre ucel, ze majitel upadne do bezvedomia.

vyplnte si trebars aj zdravotne udaje, dost casto to uz zachranka vie nacitat.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Orxion
Příspěvky: 133
Registrován: 31 črc 2012 11:55
Bydliště: Zlín

Re: SOS, detekce, atp

Příspěvek od Orxion » 03 zář 2022 13:22

ale tady https://support.apple.com/cs-cz/HT208944 se píše něco jiného .. nebudu to celé přepisovat, ale vyznívá z toho že nejprve kontaktují (zavolají) zachráné složky a teprve potom zařízení pošle SMS zprávu nouzovým kontaktům (tedy co si nastavíme) že došlo k pádu, záchranné složky byly zavolány a přihodí do SMS informace o poloze

teda je tam ještě nic dodatek a to že - V některých zemích a oblastech existuje víc čísel tísňových linek. V takových zemích volají Apple Watch na linku zdravotnické záchranné služby.
- ale jestli se to týká země kde bylo zařízení prodáno, nebo si to zařízení zjistí samo, podle toho kde zrovna je .. ??

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3633
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: SOS, detekce, atp

Příspěvek od rony » 04 zář 2022 13:04

ved region si urcujes ty.

a mobil zrejme aj vie, ak si v zahranici.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Odpovědět