Tištěný nebo elektronický magazín

Chcete položit otázku autorům serveru SuperApple.cz nebo SuperApple Magazínu? Máte námět na zlepšení? Napište nám

Moderátoři: dandas, petrskuta, schotek

Uživatelský avatar
Alisczech
Administrátor
Příspěvky: 1902
Registrován: 11 črc 2012 14:34
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Tištěný nebo elektronický magazín

Příspěvek od Alisczech » 07 srp 2012 15:14

Dovolim si vyuzit moznost a udelat mini anketu. Preferujete tisteny casopis nebo se vam lip cte jako PDF ci eBook?
 Certified Trainer, ACE, fotograf a žurnalista
http://jbrezina.cz http://ilumio.cz http://4foto.cz http://fripito.com

Uživatelský avatar
yonah
Příspěvky: 112
Registrován: 15 črc 2012 20:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tištěný nebo elektronický magazín

Příspěvek od yonah » 07 srp 2012 15:24

Elektronický. A nejlépe formátovaný pro určité zařízení. PDF převzaté z toho pro tisk mi moc nevyhovuje.
Nesignováno.

Uživatelský avatar
brtstvo
Příspěvky: 13
Registrován: 04 srp 2012 15:08

Re: Tištěný nebo elektronický magazín

Příspěvek od brtstvo » 07 srp 2012 15:50

osobne se take priklanim k elektronicke verzi....

Uživatelský avatar
terry
Příspěvky: 84
Registrován: 30 črc 2012 10:38

Re: Tištěný nebo elektronický magazín

Příspěvek od terry » 07 srp 2012 16:25

Pokud ten časopis v elektronické verzi nabídne něco víc než tištená verze, tedy že to není jen prohlížení statických PDF, tak bych asi dal přednost elektronickému magazínu.

Aktuálně ale čtu jen jediný časopis – Forbes – a tam se papíru určitě vzdávat nebudu.
Šéfredaktor Jablíčkář.cz.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Tištěný nebo elektronický magazín

Příspěvek od rony » 07 srp 2012 17:25

pdf nie.

iBook urcite ano
epub ano

ale najlepsi by bol ak by nove cisla chodili automaticky, tj. podcast s linkami na ebook, ps: ano, je to mozne :-) vid. kb na apple.com

tlaceny, toto je moj subj. nazor: radsej co najviac lowcost, kludne novinovy papier, a4 max a3 format, kludne aj ciernobiely.

ak farebny, temy skor viac lifestyle a workstyle :-) smrst recenzii radsej nie. mozno rychle heslovity prehlad spravodajskeho charakteru.

casto nestiham sledovat smrst clankov z verge, insideru, mashable a chcel by som redukovany prehlad toho fakt dolezitejsieho co ma dopad dlhsi ako par minut venovanych citaniu
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Tištěný nebo elektronický magazín

Příspěvek od casey » 07 srp 2012 17:59

Elektronický, klidně i PDF. Papírové už nekupuji ani knihy, natož časopisy :)

Uživatelský avatar
MichalM.Mac
Příspěvky: 3342
Registrován: 30 črc 2012 11:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Tištěný nebo elektronický magazín

Příspěvek od MichalM.Mac » 07 srp 2012 18:07

Papír. Mam rád svoji knihovničku :-)

Uživatelský avatar
petrskuta
Příspěvky: 21
Registrován: 30 črc 2012 12:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Tištěný nebo elektronický magazín

Příspěvek od petrskuta » 07 srp 2012 18:15

MichalM.Mac píše:Papír. Mam rád svoji knihovničku :-)
Tak pod toto se podepíši ;)
SuperApple.cz & SuperApple Magazín, Mac-HELP.cz

Uživatelský avatar
Zen
Příspěvky: 35
Registrován: 04 srp 2012 14:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Tištěný nebo elektronický magazín

Příspěvek od Zen » 07 srp 2012 18:16

Ahoj,

v ramci otazky distribuce, nakladu a odmen pro autory si dovolim podotknout:
distribuce
- Tistenou podobu koupime pouze v ramci urcite distribucni site stankaru - relay a podobne. jejich prodejni cena nemusi odpovidat nasemu zameru a jejich pravidla prodeje muzou byt v neshode s nasi politikou.
- elektronickou podobu si prectu i v Shanghai na letisti. Tak jak to mam rad.

naklady
- zabezpeceni tisku dnes nemusi byt moc tezke, proste kde je poptavka, tam je nabidka avsak:
muze se stat, ze se tiskarna pokazi, papir prodrazi, nebo bude jiny technicky problem, ktery zapricini, ze Vas casopis proste nevytisknete.
- elektronicka distribuce je samozrejme nizsi na naklady, to vsak neznamena, ze se musi setrit. Advertising neco stoji.

odmena pro autory
zastavam nazoru, ze jak pro elektornickou verzi, tak pro verzi tistenou je nutne mit kvalitni autory. Kvalitni autor ale nebude pracovat zdarma. Proto bych usetril na nakladech za tistenou verzi a soustredil se na kvalitni produkci v elektronicke podobe. Mozna casem s priznivim poctem ctenaru prejit i do podoby tistene. Do te doby je to z investiniho hlediska jasne dane poradi.

Zustavam s pozdravem
ZEN
Obrázek

Amahuska
Příspěvky: 79
Registrován: 01 srp 2012 13:20

Re: Tištěný nebo elektronický magazín

Příspěvek od Amahuska » 08 srp 2012 09:09

Za mě elektronický formát, zpětně jsem si zakoupil i prvni sérii vydán Superapplu. Preferoval bych ePub.
Apple Watch, iPhone 7, iPad Pro
MacBook Pro (mid 2012), MacMini (mid 2011), MacBook 13" (late 2007)
Time Extreme, Capsule 2TB, Express, Apple TV 4. a 3. gen

PECH
Příspěvky: 12
Registrován: 01 srp 2012 15:49
Bydliště: Praha 14

Re: Tištěný nebo elektronický magazín

Příspěvek od PECH » 08 srp 2012 20:56

Jsem pro papír, co jiného mám číst na záchodě:)
 MacBook Air 2012, i5, 4GB RAM, 128GB SSD
 iPhone 4S 64GB

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Tištěný nebo elektronický magazín

Příspěvek od casey » 09 srp 2012 12:27

Ty nechodíš na záchod s iPadem?? :D

Faramir

Re: Tištěný nebo elektronický magazín

Příspěvek od Faramir » 10 srp 2012 20:49

Já jsem jednoznačně pro papír, můžu si ho přečíst i když mi dojde baterka.

Uživatelský avatar
bradka
Příspěvky: 113
Registrován: 16 črc 2012 16:51
Bydliště: okr. Kroměříž

Re: Tištěný nebo elektronický magazín

Příspěvek od bradka » 12 srp 2012 19:38

Jednoznačně papír. Do obrazovky se dívám celé dny, takže cokoliv mimo počítače, iPad, iPhone vítám.
iPhone SE 2020, MacBook Pro 13" 2020 Ventura, Mac mini late 2014 Monterey

Uživatelský avatar
schotek
Příspěvky: 121
Registrován: 29 črc 2012 14:35
Bydliště: Dražovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Tištěný nebo elektronický magazín

Příspěvek od schotek » 14 srp 2012 09:48

Dotaz pro všechny, kdo preferují el. verzi: měli jste někdy (alespoň na chvíli) v ruce náš časopis?

Většinou totiž máme od čtenářů tu reakci, že po prvním jeho osahání mění svůj názor z "rozhodně elektornicky, papír je out" na "hm, tak v tomto případě ano". Ono totiž jde o věc jako celek - na ploše, kterou nám dává klasický časopisový formát zkrátka grafika a témata fungují úplně jinak, než na malém displeji tabletu nebo miniaturním displeji mobilu. Nepředhazujeme pouze hrubé texty, ale komplexní dílo, které nejlíp vynikne právě v kvalitním tisku na kvalitním papíře. A každý, kdo jej měl v ruce, ví, že téměř nenajdete v česku časopis, který by tisknul na stejný materiál, i ten Forbes má o chloupek horší :) A ohlasy na kvalitu obsahu také nejsou nejhorší...

Protože 1) kvalitní lifestyle časopis má rozhodně smysl a za 2) Apple si nic jiného nezaslouží! :)

Ale i tak máme hned dvě elektronické verze (Publero | Wooky)...

P. S. Z vlastní zkušenosti mohu říct, že některé úvahy o nákladech na tisk a klasickou distribuci v praxi neplatí - při dnešní situaci na trhu novin a časopisů a při dostatečných konexích (které za dvanáct let výroby tištěných časopisů máme) vychází náklad na tisk a distribuci klasického časopisu lépe, než náklady na prodej elektronicky prostřednictvím Apple ekosystému. Nejenže vám tedy můžeme dát (primárně) hezčí časopis, ale i to vyjde levněji...
Šéfredaktor SuperApple Magazínu - https://magazin.superapple.cz

Faramir

Re: Tištěný nebo elektronický magazín

Příspěvek od Faramir » 14 srp 2012 11:36

Schotek: naprosto souhlasím, ten pocit z papírového časopisu mám mnohem lepší než z elektronické verze. Na iPadu se sice časopisy čtou velmi dobře, ale váš časopis je na opravdu kvalitním papíře a je to příjemné. Sice mám nejbližší trafiku, kde se dá SuperApple Magazín koupit, několik zastávek busem, ale rád si pro něj zajedu, stojí to za to.

Uživatelský avatar
schotek
Příspěvky: 121
Registrován: 29 črc 2012 14:35
Bydliště: Dražovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Tištěný nebo elektronický magazín

Příspěvek od schotek » 14 srp 2012 11:38

Faramir píše:Schotek: naprosto souhlasím, ten pocit z papírového časopisu mám mnohem lepší než z elektronické verze. Na iPadu se sice časopisy čtou velmi dobře, ale váš časopis je na opravdu kvalitním papíře a je to příjemné. Sice mám nejbližší trafiku, kde se dá SuperApple Magazín koupit, několik zastávek busem, ale rád si pro něj zajedu, stojí to za to.
Díky. Síť trafik se bude koncem roku ještě optimalizovat, tak třeba se objevíme někde blíže :)
Šéfredaktor SuperApple Magazínu - https://magazin.superapple.cz

Faramir

Re: Tištěný nebo elektronický magazín

Příspěvek od Faramir » 14 srp 2012 11:48

To by bylo bezva :-) Ale není to životně nutné, nemám to zase až tak daleko :-)

Uživatelský avatar
petrskuta
Příspěvky: 21
Registrován: 30 črc 2012 12:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Tištěný nebo elektronický magazín

Příspěvek od petrskuta » 14 srp 2012 14:24

Faramir píše:To by bylo bezva :-) Ale není to životně nutné, nemám to zase až tak daleko :-)
Zkus předplatné ;)
SuperApple.cz & SuperApple Magazín, Mac-HELP.cz

Uživatelský avatar
JarosPetr
Příspěvky: 46
Registrován: 04 srp 2012 07:49
Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Re: Tištěný nebo elektronický magazín

Příspěvek od JarosPetr » 17 srp 2012 16:41

Urcite papir. Jen skoda ze se neprodava ve vice trafikach. Musim jezdit z Kolina do Palladia, abych si ho koupil.
Ale je to jedinny v CR, takze to pretrpim.
Twitter : @JarosPetr
Instagram : @JarosPetr http://instagram.com/jarospetr

Uživatelský avatar
Ravlinson
Příspěvky: 15
Registrován: 31 črc 2012 07:01

Re: Tištěný nebo elektronický magazín

Příspěvek od Ravlinson » 17 srp 2012 18:05

U mna je to čo sa týka tlačenej/elektronickej verzie tak 50:50. Niektoré časopisi si rádšej kúpim v tlačenej forme a niektoré mám radšej v elektronickej podobe...Tiež som si vždy myslel že časopisy, ktoré niesu špeciálne upravné pre iPad ale sú v PDF sa budú zle čítať a nebude to nič moc..ale skúsil som prečítať pár časopisov v Publero a prekvapivo mi to moc nevadilo ale dalo sa to v pohode na iPade čítať...ale jedna z vecí, čo mi tam napríklad vadí, že je nejde cez hypertextový odkaz prejsť priamo na WEB čo je spomenutí v článku..alebo v SuperApple Magazíne sú napríklad návody kde sú príkazy do terminálu..a nejde ich jednoducho skopírovať a je ich treba zdĺhavo opisovať ako z tlačeného časopisu...ale to sú skôr asi problémy samotného Publera...

Uživatelský avatar
schotek
Příspěvky: 121
Registrován: 29 črc 2012 14:35
Bydliště: Dražovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Tištěný nebo elektronický magazín

Příspěvek od schotek » 17 srp 2012 18:26

JarosPetr píše:Urcite papir. Jen skoda ze se neprodava ve vice trafikach. Musim jezdit z Kolina do Palladia, abych si ho koupil.
Ale je to jedinny v CR, takze to pretrpim.
V kolie by mel byt na dvou trafikach, nebo si jej muzete nechat poslat primo od nas, bude stat stejne, jako na stanku..l
Šéfredaktor SuperApple Magazínu - https://magazin.superapple.cz

Uživatelský avatar
JarosPetr
Příspěvky: 46
Registrován: 04 srp 2012 07:49
Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Re: Tištěný nebo elektronický magazín

Příspěvek od JarosPetr » 17 srp 2012 22:02

schotek píše:
JarosPetr píše:Urcite papir. Jen skoda ze se neprodava ve vice trafikach. Musim jezdit z Kolina do Palladia, abych si ho koupil.
Ale je to jedinny v CR, takze to pretrpim.
V kolie by mel byt na dvou trafikach, nebo si jej muzete nechat poslat primo od nas, bude stat stejne, jako na stanku..l
A da se to zaridit tak, abych si objednal na dobirku, aby mi cislo prislo a ja ho zaplatil postakovi?
Twitter : @JarosPetr
Instagram : @JarosPetr http://instagram.com/jarospetr

Uživatelský avatar
schotek
Příspěvky: 121
Registrován: 29 črc 2012 14:35
Bydliště: Dražovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Tištěný nebo elektronický magazín

Příspěvek od schotek » 18 srp 2012 07:21

JarosPetr píše: A da se to zaridit tak, abych si objednal na dobirku, aby mi cislo prislo a ja ho zaplatil postakovi?
Ne, bohuzel - s dobirkami mame spatne zkusenosti a take to postovne uz by nebylo zdarma, dobirka je pomerne nakladna legrace. Muzu se zeprat, proc prave nepraktickou dobirku preferujete?
Šéfredaktor SuperApple Magazínu - https://magazin.superapple.cz

Uživatelský avatar
JarosPetr
Příspěvky: 46
Registrován: 04 srp 2012 07:49
Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Re: Tištěný nebo elektronický magazín

Příspěvek od JarosPetr » 18 srp 2012 08:55

schotek píše:
JarosPetr píše: A da se to zaridit tak, abych si objednal na dobirku, aby mi cislo prislo a ja ho zaplatil postakovi?
Ne, bohuzel - s dobirkami mame spatne zkusenosti a take to postovne uz by nebylo zdarma, dobirka je pomerne nakladna legrace. Muzu se zeprat, proc prave nepraktickou dobirku preferujete?
Dobirka mi prijde, aspon pro nakupujiciho nejsnadnejsi.
Twitter : @JarosPetr
Instagram : @JarosPetr http://instagram.com/jarospetr

Petr Zeman
Příspěvky: 35
Registrován: 04 srp 2012 21:26

Re: Tištěný nebo elektronický magazín

Příspěvek od Petr Zeman » 18 srp 2012 10:20

Papir na precteni, elektronicky na archiv a vyhledavani.
Iphone 12 pro, apple watch 5 lte
Ipad Pro 12.9 2020
Imac 21 4K 2015
Apple tv4, Airport Extreme, Airport Express

Uživatelský avatar
Ovomocil
Příspěvky: 135
Registrován: 31 črc 2012 12:53
Bydliště: Pardubice

Re: Tištěný nebo elektronický magazín

Příspěvek od Ovomocil » 20 zář 2012 12:41

Mám raději tištěný. :)
iPhone XS & iMac 5K 27"

Mazlik
Příspěvky: 198
Registrován: 31 led 2013 09:30

Re: Tištěný nebo elektronický magazín

Příspěvek od Mazlik » 08 bře 2013 17:34

Jedině papírovou verzi, na elektronickou jsem se ještě nepodíval za celou dobu co ho odebírám.

Uživatelský avatar
albertan
Příspěvky: 1857
Registrován: 30 črc 2012 15:08
Bydliště: Calgary, AB, Canada

Re: Tištěný nebo elektronický magazín

Příspěvek od albertan » 08 bře 2013 18:11

Preferuji elektronickou verzi - vyhody: jednoduche stazeni, pristup i k casopisum ze zahranici, nehromadi se doma.
iPhone 6S 128GB Samsung Galaxy S7 Edge
Samsung Gear S3 Frontier
iPad Pro 10.5 512GB LTE
Apple TV 4 & 3
MB Pro Retina 15 i7 2.7 GHz 16GB 768GB 2012
MB Air 13 i7 1.7 GHz 8GB 512GB 2013
MS Surface Book i7 with Performance Base 16GB 512GB
2x MacMini

Ladis
Příspěvky: 130
Registrován: 01 srp 2012 07:16

Re: Tištěný nebo elektronický magazín

Příspěvek od Ladis » 09 bře 2013 08:50

Tištěný časopis je luxusní záležitost. Je fakt, že se začne hromadit a váha kvalitního papiru je značná, ovšem možnost sáhnutí do knihovny a vytažení čisla s článkem co si chci oživit je bezva. Podle mě se čísla nedaji jen tak vyhodit, většina informací a návodů ma dlouhodobou platnost a pak za pár let je dobré se podívat zpět jak šel vývoj. Dobrá práce a dík.

syky01
Příspěvky: 312
Registrován: 31 črc 2012 09:36

Re: Tištěný nebo elektronický magazín

Příspěvek od syky01 » 11 bře 2013 10:32

Jsem divný, preferuji sice papír, ale rád bych měl možnost stáhnout si časopis i přes newsstand. Bohužel většina vydavatelství očekává, že lidé kupují buď papír nebo elektronickou verzi. A platit časopis dvakrát nebudu. Chápu, že s e-verzí je nějaká práce navíc, takže bych byl třeba pro následující model:
elektronická verze: 80% ceny
papírová verze: 100% ceny
obě verze: 120% ceny

Na takovýto model jsem bohužel zatím nikde nenarazil, takže mám např. National Geographic předplatné tištěné verze a computer si občas koupím přes newsstand.
Mac (Mini 2012) Macbook Pro (2016TouchBar, 2021 M1 Pro), iPad (Air, Pro 10.5), iPhone (6S, 8, 13mini), iPod (nano 6G), aTV (4, 4K), Watch (S2, S7)

Uživatelský avatar
schotek
Příspěvky: 121
Registrován: 29 črc 2012 14:35
Bydliště: Dražovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Tištěný nebo elektronický magazín

Příspěvek od schotek » 11 bře 2013 14:48

syky01 píše:Jsem divný, preferuji sice papír, ale rád bych měl možnost stáhnout si časopis i přes newsstand. Bohužel většina vydavatelství očekává, že lidé kupují buď papír nebo elektronickou verzi. A platit časopis dvakrát nebudu.
U nás nemusíte: koupíte se jedno předplatné a dostanete za ně obě verze, takhle to nabízíme již od prvního čísla. Mimo jiné právě proto, že je podle nás nesmysl platit za jeden časopis dvarkát...
syky01 píše:Chápu, že s e-verzí je nějaká práce navíc, takže bych byl třeba pro následující model:
elektronická verze: 80% ceny
papírová verze: 100% ceny
obě verze: 120% ceny
Takhle nějak to máme s tím, že:
papírová verze na stánku: 100 % ceny
papírová verze jako předplatné + elektronická verze (tedy obě verze): 100 % ceny
elektronická verze: 80 % ceny
syky01 píše:Na takovýto model jsem bohužel zatím nikde nenarazil, takže mám např. National Geographic předplatné tištěné verze a computer si občas koupím přes newsstand.
Tady jde o to, že pokud čekáte řešení přes nessstand, nedočkáte se, protože toto (spárování papírové a elektronické) verze není možné udělat, API i podmínky ze strany Applu toto dokonale znemožňují...
Šéfredaktor SuperApple Magazínu - https://magazin.superapple.cz

Uživatelský avatar
petr.sybol
Příspěvky: 559
Registrován: 22 led 2013 14:58
Bydliště: Praha

Re: Tištěný nebo elektronický magazín

Příspěvek od petr.sybol » 15 bře 2013 10:43

Rád bych se vyjádřil k SuperApple magazínu 3-4/2013. Proč je tam opět test navigací, který byl v magazínu 1-2/2013 pod hlavičkou 3x navigace pro iPhone i iPad? To mi hlava nebere.

Na jednu stranu tvrdíte, jak máte mnoho témat, které se do jednoho vydání nevejdou a pak je podobné téma ve dvou vydáních. :roll: :evil:
| iPhone 12 Mini 64GB |
| iPad Pro M1 2021 | Apple TV 4K 2022 |

Uživatelský avatar
schotek
Příspěvky: 121
Registrován: 29 črc 2012 14:35
Bydliště: Dražovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Tištěný nebo elektronický magazín

Příspěvek od schotek » 15 bře 2013 10:47

petr.sybol píše:Rád bych se vyjádřil k SuperApple magazínu 3-4/2013. Proč je tam opět test navigací, který byl v magazínu 1-2/2013 pod hlavičkou 3x navigace pro iPhone i iPad? To mi hlava nebere.
To je jednoduché: zatímco v minulém čísle byl test komerčních navigací dostupných za peníze, nyní je test aplikací dostupných zdarma. V každém magazínu jsou přece testovány zcela jiné navigační aplikace :)
petr.sybol píše:Na jednu stranu tvrdíte, jak máte mnoho témat, které se do jednoho vydání nevejdou a pak je podobné téma ve dvou vydáních.
Ne všichni čtenáři chtějí utrácet tisíce za navigační aplikace, proto jsme pro ně nabídli také srovnání zdarma dostupných navigací. Věřím, že ty čtyři strany, které jsme tomu věnovali z obsahu, nejsou zase tolik...
Šéfredaktor SuperApple Magazínu - https://magazin.superapple.cz

Uživatelský avatar
petr.sybol
Příspěvky: 559
Registrován: 22 led 2013 14:58
Bydliště: Praha

Re: Tištěný nebo elektronický magazín

Příspěvek od petr.sybol » 15 bře 2013 11:13

Mno tož dobrá no ;)
| iPhone 12 Mini 64GB |
| iPad Pro M1 2021 | Apple TV 4K 2022 |

Odpovědět