Reklama mezi příspěvky

Máte otázky týkající se provozu diskuzí na MacForum.cz, tip na vylepšení, chcete se přidat do našeho týmu? Zde s námi můžete veřejne komunikovat. Jsme tu pro Vás.

Moderátoři: Alisczech, dandas, Macforum_Admin

Uživatelský avatar
MichalM.Mac
Příspěvky: 3342
Registrován: 30 črc 2012 11:03
Kontaktovat uživatele:

Reklama mezi příspěvky

Příspěvek od MichalM.Mac » 02 úno 2014 16:42

Dotaz na @Alisczech

Chápu, že je třeba vydělat na provoz fóra.
Musíme mít ovšem reklamu mezi příspěvky? Vypadá to hrozně.
Tim nenamítám nic proti sebepropagaci, ale reklamnímu místu obecně :-)
Screen Shot 2014-02-02 at 16.41.20.png

Uživatelský avatar
lulu
Příspěvky: 2606
Registrován: 31 črc 2012 10:44

Reklama mezi příspěvky

Příspěvek od lulu » 02 úno 2014 17:08

iOS tapatalk, OS X Adblock
A nemusím mít neurózu, že na mě Březina bude taky civět, když otevřu ledničku

Barberry.pha
Příspěvky: 564
Registrován: 09 říj 2012 14:58

Re: Reklama mezi příspěvky

Příspěvek od Barberry.pha » 02 úno 2014 17:58

Když vezmu kolik tady má Honza příspěvku, tak myslím že tohle lze tolerovat.
Možnosti jak to nevidět napsal lulu

Uživatelský avatar
zmiy
Příspěvky: 302
Registrován: 31 črc 2012 09:36
Bydliště: internety

Re: Reklama mezi příspěvky

Příspěvek od zmiy » 02 úno 2014 19:42

Opravdu by to mohlo být trošku decentnější - chápu reklamu, ale když to člověku bliká do ksychtu, jak stroboskopy na diskotéce, je čas přemýšlet o blokaci.

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Reklama mezi příspěvky

Příspěvek od tlacenka » 02 úno 2014 21:52

Pochopim reklamu "na sponzory"
Pochopim to samostatne vlakno na macpodporu

Ale tohle...

Uživatelský avatar
lulu
Příspěvky: 2606
Registrován: 31 črc 2012 10:44

Re: Reklama mezi příspěvky

Příspěvek od lulu » 02 úno 2014 22:57

Najdi 10 rozdilu
ImageUploadedByTapatalk1391378228.872952.jpg
ImageUploadedByTapatalk1391378247.012091.jpg

Uživatelský avatar
mouseho
Příspěvky: 39
Registrován: 16 srp 2012 10:48

Re: Reklama mezi příspěvky

Příspěvek od mouseho » 03 úno 2014 10:47

Věřím, že Macforu věnuje Honza hodně času a sil a nějaké reklamy bych neřešil, zvlášť když jde o reklamy z oboru. Koukněte na jiná fora ( nejen o Apple ), jaký tam je bordel...

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Reklama mezi příspěvky

Příspěvek od tlacenka » 03 úno 2014 11:53

tak aniž bych se chtěl Honzy jakkoliv dotknout, tak nevěřím tomu, že by tomu věnoval extra příliš času.
sil také moc ne - forum si žije vlastním životem :)
bordel nikde nemám, protože používám blokování reklam a nebo textový režim prohlížeče - jediné, kde mám reklamy je ios a tam mě to osobně dost obtěžuje. a nevěřím tomu, že by fórum spasilo tolik reklam, co tu je - je to určitá úlitba sponzorům, ale při cenách za webhosting a vzhledem k tomu, že je macforum postaveno na phpbb, tak bych si to dovolil drze řešit.
Jako uživatel - nejsem spokojen.

Dali
Příspěvky: 393
Registrován: 23 říj 2012 09:07

Re: Reklama mezi příspěvky

Příspěvek od Dali » 03 úno 2014 12:35

Osobně si myslím, že reklama zde je velmi decentní oproti mnoha jiným fórům.
Je potřeba si uvědomit, že někdo dává k dispozici něco zadarmo a není to žádný sociální ústav.
Zcela určitě toto forum vzniklo jako podpora prodeje vlastních produktů (služeb) a tudíž se to
takto musí tvářit. Nemá tudíž smysl počítat náklady na hosting a napojení na Tapatalk.

Pokud by uživatelé nebyli spokojeni, šli by přece jinam, ne? Ale samozřejmě se najdou výjimky,
kteří nejsou spokojeni a přitom mají nejvíce příspěvků... To už mi hlava nebere. Asi se jim tady líbí
a jen to nepřiznají :)

Uživatelský avatar
MichalM.Mac
Příspěvky: 3342
Registrován: 30 črc 2012 11:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Reklama mezi příspěvky

Příspěvek od MichalM.Mac » 03 úno 2014 12:41

Pokud by uživatelé nebyli spokojeni, šli by přece jinam, ne?
Tuhle argumentaci nechápu. Tohle vlákno jsem nezaložil s úmyslem něco hejtovat jako věčný nespkojenec ;-)
Macforum stále chápu jako komunitní fórum a nějaký feedback od komunity přece není špatně, ne?

+ než se začne spamovat banerama, proč neprozkoumat jiné možnosti financování provozu? Za nějaký příspěvek bych například ocenil zvýšení kapacity inboxu PM.

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Reklama mezi příspěvky

Příspěvek od tlacenka » 03 úno 2014 13:03

nenapadlo nekoho, ze to nekteri uzivatele delaji jako pomoc komunite ?
navic pokud odejdu (vztahneme to chvili na me) jinam, tak problem budou mit uzivatele fora a ne ja...
vzhledem k tomu, na kolik vyjde rocne provoz takovehoto fora je argument "potrebuju sponzory a proto tu maji reklamu" minimalne usmevny...

Uživatelský avatar
lulu
Příspěvky: 2606
Registrován: 31 črc 2012 10:44

Re: Reklama mezi příspěvky

Příspěvek od lulu » 03 úno 2014 18:01

Dali píše:.
Zcela určitě toto forum vzniklo jako podpora prodeje vlastních produktů (služeb) a tudíž se to
takto musí tvářit.
Alisczech píše:Vítám Vás,

pokud máte problém se svým Apple miláčkem, jste na správném místě. Nevíte jak něco udělat nebo jaký program použít? Využijte znalostí celé komunity na MacForum.cz. Jak nejlépe postupovat?

1) Ze všeho nejdřív zkuste využít vyhledávání, protože je klidně možné, že někdo již řešil stejné téma a odpověď můžete najít okamžitě. Takže pokud chci například zjistit jaký SSD disk je nejvhodnější pro můj notebook, stačí do vyhledávače v hlavičce stránky zadat SSD a projít nalezené odpovědi.

2) Pokud nenajdete odpověď přes vyhledávání, tak nezoufejte. Vyberte sekci, do které tématicky váš dotaz patří a můžete jej zadat jako nové téma. Jediné, co k tomu potřebujete je bezplatná registrace uživatele, kterou zde máme pouze kvůli odstranění spamu a uživatelů, kteří se neumí chovat k ostatním. A pak už jen stačí čekat, až Vám někdo zkušenější poradí.

3) Služby MacForum.cz jsou zcela bezplatné a založené na vzájemné pomoci uživatelů. Apple komunita je úžasná a najdete v ní řadu přátel, kteří Vám nezjištně pomohou. Pokud Vám taková pomoc připadá smysluplná, nejlepší je poslat jí dál. Pokud se aktivně zapojíte do odpovídání na dotazy, pomůžete zase vy někomu dalšímu.
Pokud toto forum skutecne slouzi jako podpora podpora prodeje vlastních produktů (služeb), cemuz se diky cim dal vlezlejsi a masivnejsi reklame zacina milovymi kroky blizit, navrhuji zvlaste tlacence nasledujici.

Tlacenko, venoval jsi foru desitky ci stovky hodin sveho volneho casu bez naroku na jakoukoliv odmenu. Ze zisku generovanych reklamou jsi nevidel ani kacku a pritom svou velkorysou aktivitou jsi zasadne prispel k celkovemu poctu jejich zobrazeni. Prijem z reklamy jde nekomu jinemu, reklama vlezle propaguje produkty, z kterych nemas zadny profit, akorat je kazdym svym prispevkem propagujes.

Klidne tedy muzes zeditovat vsech svych temer 5500 prispevku ci minimalne vice jak 500 podekovani a nahradit je prostym FUCK OFF. Adekvatni reakce na realitu popisovanou znovusevynorivsim Dalim

Dali
Příspěvky: 393
Registrován: 23 říj 2012 09:07

Re: Reklama mezi příspěvky

Příspěvek od Dali » 03 úno 2014 20:09

Psal jsem pouze svoji domněnku, proč jsou vkládány reklamy mezi příspěvky. Reakce na tlacenku byla
udivením, že přece když se mi něco nelíbí, napíšu to autorovi fóra (a ten zváží okolnosti) anebo
prostě přestanu příspívat a uvidí se.
Nechtěl jsem nijak nic rozdmýchávat, jen mě to udivilo, že někdo není spokojen a přitom věnuje hodně
odpovědí. Nic víc za tím není.

Spíš ať napíše Honza Březina proč je zde "tolik" reklamy.

Uživatelský avatar
Kobra23
Příspěvky: 1607
Registrován: 19 bře 2013 09:59

Re: Reklama mezi příspěvky

Příspěvek od Kobra23 » 03 úno 2014 20:16

Koukam, ze rocnim pouzivanim Tapatalku jsem asi prisel o peknou reklamni masaz :-) :-) :-)
Mac mini Late 2012 s BenQ 32" a Fujitsu 23", Macbook Late 2013 Retina, iPhone XR 64GB, iPad mini 2 32 GB LTE, Apple TV 2 i 3, Airport Time Capsule, Airport Express, Parrot Bebop Drone,

Uživatelský avatar
Demonicus
Příspěvky: 1685
Registrován: 10 úno 2013 22:56
Bydliště: Morava

Re: Reklama mezi příspěvky

Příspěvek od Demonicus » 03 úno 2014 21:39

Kdo reklalmu nechce, ať ji blokuje. Kdo chce "podpořit" fórum a admina, ať ji neblokuje.
Apple Watch 2 42mm, iPhone 12 PRO Max, Time Capsule, Macbook Air 13"
Synology NAS -412+ -> nejlepší kamarád Apple hraček

Skupina uživatelů Apple Watch >> https://www.facebook.com/groups/582857818814445/ <<

Uživatelský avatar
Alisczech
Administrátor
Příspěvky: 1902
Registrován: 11 črc 2012 14:34
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Reklama mezi příspěvky

Příspěvek od Alisczech » 04 úno 2014 21:31

Pratele,

na celem serveru v tomto okamziku existuji presne tri reklamni plochy a pri jejich umistovani jsem se snazil, aby co nejmene obtezovali uzivatele. Pokud nekomu reklamy vadi tak, ze by snad snizovali komfort uzivani, neni problem je na desktopu vypnout ve vetsine prohlizecu a na iOS muzete pouzit Tapatalk klienta.

Na druhou stranu zobrazujeme pouze oborovou inzerci a snazime se tak udrzet provoz fora.
 Certified Trainer, ACE, fotograf a žurnalista
http://jbrezina.cz http://ilumio.cz http://4foto.cz http://fripito.com

Uživatelský avatar
lulu
Příspěvky: 2606
Registrován: 31 črc 2012 10:44

Reklama mezi příspěvky

Příspěvek od lulu » 04 úno 2014 21:41

Podívejte, za sebe nemám víceméně nic proti užití záhlaví či zápatí, snad i sidebar. Ale mít BLIKAJÍCÍ reklamu pod každým prvním příspěvkem je za hranicí dobrého vkusu.

Uživatelský avatar
MichalM.Mac
Příspěvky: 3342
Registrován: 30 črc 2012 11:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Reklama mezi příspěvky

Příspěvek od MichalM.Mac » 04 úno 2014 22:56

Přesně o to jde. Už jsem tu navrhoval něco o designu vláken (http://macforum.cz/viewtopic.php?f=26&t=239) Nestalo se s tim nic a teď se tam flákne reklama. Forum funkčně slouží dobře, ale esteticky je to imho fakt nic moc. Cpaní reklamy do obsahu tomu nepomůže.

To, že lze blokovat doplňkem, neřeší podstatu problému.

Dali
Příspěvky: 393
Registrován: 23 říj 2012 09:07

Re: Reklama mezi příspěvky

Příspěvek od Dali » 04 úno 2014 23:24

Můj názor je, že forum je naopak esteticky velmi přehledné a snadno čitelné. Je to asi otázka názoru a vkusu.
Zkuste se podívat na nejrůznější, i třeba věhlasná fora, je to docela katastrofa. Beru i třeba forums.macrumors.com.
Mně se třeba to forum esteticky nelíbí vůbec a hledám tam eventuální odpovědi jen když opravdu musím.

Blokování reklamy doplňkem naopak řeší podstatu problému tohoto vlákna.

BTW Nejsem ani kamarád, ani jakýkoliv spřízněnec Honzi Březiny ;) :)

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Reklama mezi příspěvky

Příspěvek od tlacenka » 05 úno 2014 05:02

OT:
Dali píše:....

BTW Nejsem ani kamarád, ani jakýkoliv spřízněnec Honzi Březiny ;) :)
Nedalo mi to - evidentne nejste ;)
(No flame)

Uživatelský avatar
Alisczech
Administrátor
Příspěvky: 1902
Registrován: 11 črc 2012 14:34
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Reklama mezi příspěvky

Příspěvek od Alisczech » 05 úno 2014 07:33

lulu píše:Podívejte, za sebe nemám víceméně nic proti užití záhlaví či zápatí, snad i sidebar. Ale mít BLIKAJÍCÍ reklamu pod každým prvním příspěvkem je za hranicí dobrého vkusu.
Kdyby byla reklama pod kazdym prispevkem, urcite se shodneme na tom, ze by to bylo prilis. Nicmene reklama je zobrazovana pouze pod prvnim prispevkem vlakna, takze na kazde strance Macfora jsou zobrazeny maximalne 3 reklamni plochy. (jedna v zahlavi a dve mensi bud v pravem sloupci a nebo v obsahu, pokud pravy sloupec neni)
 Certified Trainer, ACE, fotograf a žurnalista
http://jbrezina.cz http://ilumio.cz http://4foto.cz http://fripito.com

Uživatelský avatar
lulu
Příspěvky: 2606
Registrován: 31 črc 2012 10:44

Re: Reklama mezi příspěvky

Příspěvek od lulu » 05 úno 2014 11:04

priznam se, ze jsem se trochu v tehle argumentaci ztratil:

puvodne na macforu zadna reklama nebyla. Pak se objevila v zahlavi, posleze v sidebaru a nove blikajici i v samotnych prispevcich.
Uzivatele si zacnou stezovat, ze te toho moc a blikajici reklama je nevkusna, rusiva a odvadi od obsahu.

A Vase reakce je ze dle Vas je to v poradku? Potom mi naprosto unika smysl tehle diskuse.

V soutezi jsme se dozvedeli, ze za minuly rok forum vygenerovalo temer 3 000 000 stranek, tedy cca 250 000 mesicne. Kazda stranka dle Vas obsahuje cca 3 reklamni plochy.

Rocni naklady na provoz fora v tomhle rozsahu se mohou pohybovat v radu tisicikorun, tedy stokorun mesicne.

V posledku premyslim, kdyz se argumentuje reklamou jako nutnosti pro provoz fora, jakou ulohu ma reklama na Serii skoleni s Honzou Brezinou v zahlavi. Pokud je to reklama na Vasi osobu a nejaky zdroj Vasich prijmu, mohou se nabizet dve interpretace:
- jste zakladatelem a mecenasem fora, ale pak zde nemusi byt zadne dalsi reklamy
- anebo reklama Vam prinasi primy ci neprimy zisk ale pak nechapu, jak se podili na nakladech na provoz fora.

ale zpet ku podstate veci: Musi byt BLIKAJICI reklama mezi prispevky?

Obrázek

Vsechno, o co se tady snazime, je Vam naznacit, ze tohle disco je za hranici dobreho vkusu a pozadat Vas o napravu

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Reklama mezi příspěvky

Příspěvek od rony » 05 úno 2014 11:33

tlacenka píše:nenapadlo nekoho, ze to nekteri uzivatele delaji jako pomoc komunite ?
navic pokud odejdu (vztahneme to chvili na me) jinam, tak problem budou mit uzivatele fora a ne ja...
vzhledem k tomu, na kolik vyjde rocne provoz takovehoto fora je argument "potrebuju sponzory a proto tu maji reklamu" minimalne usmevny...
Je na zvazeni vlastnika, ci ti neurobi dobre aj tym, ze jedna z foriem odmeny je vypnutie reklam na fore - phpbb ide k tomu prinutit (realizuje sa zaradenim do skupiny, ktora v sablone ma bloky s reklamami vypnute.

pripadne plateny pristup na forum, kde sa reklamy vypnu :)

Neviem, ci konkretne toto forum ma tak agresivne bannery, ze by vobec stalo za to o tom siahodlho diskutovat.

lulu: tie reklamy su reklamy prevadzkovatela fora na jeho ine cinnosti. Myslim, ze to, ci na telke doma bude bezat NOVA alebo nic je vec majitela telky :)
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
MichalM.Mac
Příspěvky: 3342
Registrován: 30 črc 2012 11:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Reklama mezi příspěvky

Příspěvek od MichalM.Mac » 05 úno 2014 12:06

Analogie producent konzument by byla 100% funkční, kdyby MacForum nebylo prezentováno jako komunitní fórum. Jeden z poznávacích znaků komunity je, že se podílí na fungování něčeho. Co tedy nějakou alternativu k té ošklivé reklamě?

Uživatelský avatar
Demonicus
Příspěvky: 1685
Registrován: 10 úno 2013 22:56
Bydliště: Morava

Re: Reklama mezi příspěvky

Příspěvek od Demonicus » 05 úno 2014 13:33

Mě se ten nápad se skupinami líbí - pokud bude mít někdo třeba dostatek příspěvků, případně poděkování, mohl by být ve skupině, kde se reklamy nezobrazují.
Jako "poděkování", že pomáhají této komunitě
Apple Watch 2 42mm, iPhone 12 PRO Max, Time Capsule, Macbook Air 13"
Synology NAS -412+ -> nejlepší kamarád Apple hraček

Skupina uživatelů Apple Watch >> https://www.facebook.com/groups/582857818814445/ <<

Uživatelský avatar
mouseho
Příspěvky: 39
Registrován: 16 srp 2012 10:48

Re: Reklama mezi příspěvky

Příspěvek od mouseho » 05 úno 2014 14:53

Proboha lidi, vy opravdu nejste normální.
Když se vám reklamy nelíbí, běžte jinam. Ale to byste těžko hledali něco minimálně na stejné úrovni, že?
Pokud se vám nelíbí, že tady majitel dává reklamy, potažmo reklamy na své vlastní služby, založte si vlastní forum bez reklam! Ale to dá moc práce, že?

My češi jsme opravdu imbecilní nátura...[THUMBS DOWN SIGN]

Honzo, nenech se otrávit nebo odradit. Někdo hledá řešení, někdo zase výmluvy.

Uživatelský avatar
lulu
Příspěvky: 2606
Registrován: 31 črc 2012 10:44

Re: Reklama mezi příspěvky

Příspěvek od lulu » 05 úno 2014 14:59

Vite, jakej je rozdil mezi Samsung telefonem a iPhonem?
Apple nema potrebu na prvni misto nad displej cpat reklamu samo na sebe.
Obrázek

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: Reklama mezi příspěvky

Příspěvek od mberdych » 05 úno 2014 15:14

Ja to vidim jako @mouseho. Komu se to nelibi, at jde jinam. Nekteri viditelne tady maji doslova monstr EGO. Nekdo tu gratis neco provozuje a stejne budou lidi brblat, jestli na tom nahodou nevydelava. Proste se Honza Brezina rozhodl mit tu reklamu, jsem v pohode napsat, kdyz se mi to nelibi, ale to je tak vse. Jeho motivace neni moje vec.

Uživatelský avatar
lulu
Příspěvky: 2606
Registrován: 31 črc 2012 10:44

Re: Reklama mezi příspěvky

Příspěvek od lulu » 05 úno 2014 15:22

no vsak jo, az pujde pryc takova tlacenka, MichalM.Mac a dalsi, tak to tady jiste s Mouseho zachranite. Co se tyce postu/podekovani na to mate oba docela slusne naslapnuto

Uživatelský avatar
mouseho
Příspěvky: 39
Registrován: 16 srp 2012 10:48

Re: Reklama mezi příspěvky

Příspěvek od mouseho » 05 úno 2014 15:31

lulu píše:no vsak jo, az pujde pryc takova tlacenka, MichalM.Mac a dalsi, tak to tady jiste s Mouseho zachranite. Co se tyce postu/podekovani na to mate oba docela slusne naslapnuto
Nepotřebuju si honit triko, jako ostatní. O čem počet postů vypovídá? Že je někdo autorita? Kolik musím mít příspěvků, abych se stal autoritou? A stačí psát takové bláboly, jako jsou v tomto vláknu?

Btw, ty tři miliony příspěvků dali dohromady jen ti dva? To asi nemá pak smysl takové forum, které stojí na dvou lidech...

Uživatelský avatar
lulu
Příspěvky: 2606
Registrován: 31 črc 2012 10:44

Re: Reklama mezi příspěvky

Příspěvek od lulu » 05 úno 2014 15:42

pojem vs. průjem
poděkování vs. post
počet příspěvků vs. počet stránek vygenerovaných serverem.

soustredme se, prosim, na diskutovane tema.

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Reklama mezi příspěvky

Příspěvek od mberdych » 05 úno 2014 16:20

Koukam sem pravidelne a kde muzu, tak pomuzu. Pokud to ma nekdo jako hlavni job, fajn, jeho vec. Ano, nejsem extra casty prispevatel, protoze nez se pripojim, nekdo jiny uz poradi. Ale i kdybych byl, nic mi nedava pravo hodnotit motivaci a zisky provozovatele, protoze to delam dobrovolne. Trochu me z toho cisi ta arogance, kterou obcas vidam na jinych forech, zejmena na jednom zamerenem primarne na iphony.

K tematu: tam nemam co dodat, motivace Honzy je mi ukradena, sem rad, ze forum provozuje. Reseni reklamy je v me rezii, kdyz me bude extremne vadit.

@MichalMac: ano, vecna pripominka, forum bez reklam, ale s prispevky. Kazdopadne to necham na provozovateli.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Reklama mezi příspěvky

Příspěvek od rony » 05 úno 2014 16:53

MichalM.Mac píše:Analogie producent konzument by byla 100% funkční, kdyby MacForum nebylo prezentováno jako komunitní fórum. Jeden z poznávacích znaků komunity je, že se podílí na fungování něčeho. Co tedy nějakou alternativu k té ošklivé reklamě?
Analogia funguje. Nikto z nas nie je MAJITEL tohto webu. A to ani z nejakeho vagneho dojmu, ze "nejako" don prispievam. Vzdy tu bude subjekt alebo objekt, ktory to skutocne vlastni a jedine on moze uznat podiel dalsich osob ale tym padom sa stavaju spolumajitelmi. Takze kruh sa uzavrel. O vsetkom ma posledne slovo majitel.

Moze ti nejakym sposobom byt vdacny ale NEVYNUCUJ SI mieru vdacnosti zo svojich predstav ale mozes len akceptovat tu, ktoru urcil vlastnik.

Slovo komunitny neoznacuje ziadne majetkove naroky. Ak by to bol obecny princip, tak si na vizitku pisem majitel Facebooku.

lulu: isteze... Samsung nacpe logo nad monitor. Poradim ti to, co mi na tomto fore fungovalo:

1. Nepacili sa mi priplietajuce sa INZERATY vo vypise najnovsich prispevkov. Tak som sa obratil na administratorov a navrhol som im konkretne riesenie. Presne som popisal ako sa to da realizovat, bol som si isty, ze to tym sposobom ide realizovat.

2. vytvorili skupinu, do ktorej je volny vstup - tato skupina ma zakazane zobrazovanie celej sekcie s Bazarom.

3. moj navrh nevyhovel len mojmu egoistickemu pohladu na cudziu vec, vyhovoval zaujmom majitela webu a zaroven poskytuje sluzbu VSETKYM pouzivatelom pricom neobmedzuje tych, ktorym nevadi to, co vadi mne - pouzit riesenie je dobrovolna zalezitost a je plne reverzibilna.

Netreba frflat nad motivaciami majitela ale navrhni akceptovatelne riesenie, ktore nebude poskodzovat zaujmy majitela a realizacia nebude nemozna.

Za mna mozem zodpovedne povedat, ze hostovanie diskusneho fora, naviac popularneho NIE je trivialna zalezitost a castokrat NENAJDES hosting, ktory by to bez straty kyticky zvladal dlhodobo. Ani prevadzkovo to nie je nic banalne. Takze chapem, ze si majitel chce investicie do takejto veci nejako zhodnocovat. Je to doslova zakonite.

Naopak sa mi zda, ze niektori ludia by pomaly chceli, aby im takyto web platil za to, ze su laskavi a chodia sem :-)))) Aj to je dobry model, len vsetci ostatni by sme sa zrejme museli skladat na clenske a forum by bolo pekne za paywallom :)))

ps: toto je problem, ktory vazne kazdy clovek s averziou na reklamu vyriesi AdBlockom.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
MichalM.Mac
Příspěvky: 3342
Registrován: 30 črc 2012 11:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Reklama mezi příspěvky

Příspěvek od MichalM.Mac » 05 úno 2014 17:09

Analogia funguje.
To nebylo myšleno ani trochu majetkově. 'Honza je vlastník a může si s tim dělat, co chce. Pokud je forum prezentováno jako komunitní, nějak se předpokládá, že jeho členové budou participovat na jeho fungování (jako například moderátoři). Jediné, co v tomto vláknu chci je, aby si Honza přečetl imho oprávněné postesknutí části komunity nad přidanou reklamou. Doufal jsem v nějakou diskuzi nad problémem a pokus o nalezení alternativy, se kterou budou všichni spokojeni (členské příspěvky, placené členství pro extra fíčury, decentnější reklama, přesunutí reklamy, atd.). Pokud bude tato diskuze sestřelena jedním postem ve smyslu:"Reklama tu bude, nazdar", neudělám s tim vůbec nic. Každopádně mě to ale naštve a těžko budu považovat MacForum za komunitní projekt.

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Reklama mezi příspěvky

Příspěvek od tlacenka » 05 úno 2014 17:22

mberdych píše:Ja to vidim jako @mouseho. Komu se to nelibi, at jde jinam. Nekteri viditelne tady maji doslova monstr EGO. Nekdo tu gratis neco provozuje a stejne budou lidi brblat, jestli na tom nahodou nevydelava. Proste se Honza Brezina rozhodl mit tu reklamu, jsem v pohode napsat, kdyz se mi to nelibi, ale to je tak vse. Jeho motivace neni moje vec.
1) nikdo nehodnoti to, jestli na tom neco HB vydělává nebo ne
2) forum je pro komunitu, a tvori ho predevsim komunita, bez ktere by to forum bylo k nicemu - pokud se tedy komunita ozve ve smyslu "nevadí nám reklamy, vadí nám, jak blikají", je možná na čase se zamyslet, jestli náhodou na tom něco není.
3) naprosto nikdo tu nemá, respektive se neprezentuje jako nějaké Ego (pomiňme barvu některých uživatelů)
4) váš argument "někdo tu něco provozuje gratis" je lichý, protože adekvátně tomu zase uživatelé poskytují své znalosti

motivaci HB tu také nikdo nehodnotí/neřeší.

že nemáme na to "něco takového udělat" bych neříkal ...

Odpovědět