instalacia aplikacii uzivatelom

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
Uživatelský avatar
kaktusik007
Příspěvky: 142
Registrován: 26 úno 2013 09:30

instalacia aplikacii uzivatelom

Příspěvek od kaktusik007 » 08 bře 2021 12:41

Ahojte,

mam macbooky a na nich Catalinu - 10.15.7 - na oboch mam ja ako rodic spravcovske konto a dalsie dve konta su tam pre mojich synov -- prioritne kazdy pouziva iny macbook, ale ak by bolo treba, maju uzivatelske konta na oboch strojoch. Ja tiez priroritne pouzivam len jeden macbook..

No a kedze je skola online, musela som deletnut minecraft, aby neodchadzala pozornost pocas vyucovania.

Co ma hodne prekvapilo bol fakt, ze standardne deti si nesmu instalovat nic - ziadne aplikacie. Klasicky si to pyta meno a heslo spravcu. Avsak toto nastavenie obisli tym, ze nenainstalovali stiahnuty minecraft do aplikacii, ale proste ho nainstalovali na plochu. A som ostala prekvapena, ono to ide.

Tak ze ci je to standardne v mac os x takto nastavene, ze uzivatel nesmie instalovat bez spravcu ale takto to vie obist, alebo ci moje deti prisli na nieco s cim ani sudruhovia v dalekej amerike neratali ze vobec niekoho toto spravit napadne.....

inak rodicovska kontrola funguje, tuto chybu s instalaciami som vyriesila zablokovanim stranky kde sa daju stiahnut instalacky minecraftu (nasla som vsak iba jednu oficialnu a mozno to je kade tade po sieti este :( )avsak hodne ma stve ze do buducna vedia decka cokolvek na macbooky nainstalovat - pretoze kompexne im zastavit pristup na safari jasne ze nemozem :(

Nejaka rada prosim? Ako spravit, nech to funguje a nech si uzivatel nesmie nic sam nainstalovat?

este ma napadlo - ze im to ide instalovat preto, lebo povodne ten minecraft na kompe tu nainstalovany mali a ja som im vtedy ten suhlas s instalaciou dala.... Ak je to takto, tak preco to potom pyta meno a heslo spravcu pri instalacii do Aplications, ale pri instalacii na plochu to uz spravcu nepotrebuje??? a ak je to tak, tak ako to viem prosim zmenit?
iPhone 12 pro max 256 GB
Apple Watch 4
Macbook Air 13" retina 2019
, i5 1,6 GHz

Odpovědět