Catalina + Parallels + Big Sur a zobrazení

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
MaHa
Příspěvky: 126
Registrován: 30 kvě 2012 22:40
Bydliště: Hrušovany u Brna
Kontaktovat uživatele:

Catalina + Parallels + Big Sur a zobrazení

Příspěvek od MaHa » 09 bře 2021 12:05

Zdravím ve spolek. Mám MacBook 2020 s macOS Catalina a z důvodu testování potřebuji do virtualizovat macOS Big Sur. Rozhodl jsem se využít Paralells Desktop 16, které mám zakoupené. Instalace OK, spuštění taky OK, ale ať dělám co dělám, tak virtualizovaný Big Sur se mi spouští jen v rozlišení 1024x768 a nejsem schopen udělat takové nastavení aby bylo zobrazení v rozlišení displeje notebooku. Jedné čeho jsem dosáhl je roztažení do šířky, ale přepnutí do rozlišení displeje prostě ne.

Poradí někdo co v nastavení Paralells změnit aby bylo i ve virtualizovaném macOS využito plné rozlišení displeje?

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: Catalina + Parallels + Big Sur a zobrazení

Příspěvek od mberdych » 09 bře 2021 12:11

Instalace ovladačů Parallels tools?

MaHa
Příspěvky: 126
Registrován: 30 kvě 2012 22:40
Bydliště: Hrušovany u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Catalina + Parallels + Big Sur a zobrazení

Příspěvek od MaHa » 09 bře 2021 14:44

Ovladače Parallels Tools mám nainstalované. Nainstaloval jsem i poslední aktualizaci. Aktuálně mám Parallels Desktop 16 for Mac Pro Edition 16.1.3 (49160) a po instalaci této poslední aktualizace proběhla automaticky instalace aktualizace Parallels Tools.

Pokud to někdo používáte, tak bych jen pro jistotu zeptal co máte nastaveno v konfiguraci v následujících položkách, ať vím s jakým nastavením to skutečně správně funguje:
  • Možnosti - Celá obrazovka: Kde je položka "Pokročilé nastavení - Přizpůsobit obrazovce"
  • Hardware - Grafika: kde je možné nastavit velikost paměti a potom tři položky "Více místa", "Vhodné pro retina displeje" a "Zvětšeno"

Odpovědět