Mizející místo na disku

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
Uživatelský avatar
-BIGI-
Příspěvky: 60
Registrován: 15 srp 2012 10:58

Mizející místo na disku

Příspěvek od -BIGI- » 10 bře 2021 23:56

Ahoj,
už dva měsíce bojuji s tím že mi mizí místo na systém. disku. Mám Mac mini 2011, High Sierra 10.13.6, dva disky, system. SSD Samsung 840 Pro 256GB a 512GB na data. Když sečtu všechny data (syst, uživ, knih. apikace) + volný 20 GB, tak mi někde lítá 120GB a nemůžu zjistit kde. Zkoušel jsem opravit disk, Onyx, WhatSize, OmniDiskSweeper, CleanMyMac, Time Machine vypnuta, vymazal jsem druhý účet, vymazal přílohy pošty, zkoušel jsem i neviditelné soubory a nikde nic, ostatní data mám na druhém disku (pracovní, iTunes a Photo knihovny atd.) Už nevím co dál, ještě v pondělí posledních 45GB a dnes 900MB! Nic nového se neinstalovalo, ani žádná aktualizace. Nevíte někdo co s tím, nebo kde hledat.
Předem moc díky

Uživatelský avatar
-BIGI-
Příspěvky: 60
Registrován: 15 srp 2012 10:58

Re: Mizející místo na disku

Příspěvek od -BIGI- » 13 bře 2021 08:06

Odpovim si sam, jedina moznost, zaloha TM, smazat disk, nova instalace, nahrat zalohu TM.Ten novej souborovej format APFS se casem nejak naborřil. Zatim vse jede, po reinstalaci mam opět 140 GB volneho mista, co mi predtim system (sežral)😄

Odpovědět