Zálohování samotného icloud drivu

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
Chaldun
Příspěvky: 5
Registrován: 13 bře 2021 08:41

Zálohování samotného icloud drivu

Příspěvek od Chaldun » 13 bře 2021 08:53

Ahoooj,

ZALOHOVAT ZALOHOVAT ZALOHOVAT, tak zní důležité pravidlo. Mám tu však jeden takový oříšek. Lze nějak zálohovat samotná data na icloud drivu? Když už se tak po světě zapalují datová centra, víte jak...Podle podpory applu leda pravidelní stahováním všech dokumentu, fotek atd. Jasně, můžete říct použi Time Machine. Ale! To zálohuje pouze data v samotném macu. Reálně tedy když máte 2TB na icloud drive a paměť macu 256 Gb, tak vám to zálohuje jen těch 256 Gb a zbytek optimalizuje a stahuje do macu jen ty data co využíváte. Máte tedy pro setup zálohování nějaký tip? Předem díky za rady.

Chaldy

cinges
Příspěvky: 303
Registrován: 09 kvě 2017 16:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Zálohování samotného icloud drivu

Příspěvek od cinges » 13 bře 2021 09:16

Nechapem zmysel zalohovat icloud. Oni to zalohovane maju.
Ked chces zalohovat icloud, mozes aj s timemachine, ale musis mat fotky a ostatne data vzdy stiahnute lokalne co ide, ale musis mat dost miesta teda..
www.cinges.net
MacBook Pro 16" 2022,iPad Pro 12.9 2018 256gb,iPhone 13,Apple Watch 6 44mm,Airpods Pro

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Zálohování samotného icloud drivu

Příspěvek od Jirka_S » 13 bře 2021 11:07

Úplný nesmysl to není, třeba pCloud umí zálohovat OneDrive, Google drive nebo Dropbox, bohužel iCloud ne.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zálohování samotného icloud drivu

Příspěvek od rony » 13 bře 2021 13:33

archivovanie obsahu by snad mohlo mat zmysel, nie?
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4638
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Zálohování samotného icloud drivu

Příspěvek od ra3662 » 13 bře 2021 14:32

Já se spíše zeptám jinak.
Máš 2TB iClous a MAC s 256 GB. Pokud chceš zálohovat kam to chceš dát?
Pokud budeš mít místo kam dát 2TB z iCloudu tak tam přece nemusíš zálohovat ten iCloud, ale můžeš tam mít ten originál.

Chaldun
Příspěvky: 5
Registrován: 13 bře 2021 08:41

Re: Zálohování samotného icloud drivu

Příspěvek od Chaldun » 19 bře 2021 12:59

Zalohovat to chci na můj externí disc 2TB. Kdybych měl originální data na tomto discu místo icloudu, tak bych k němu neměl přístup ze všch různých zařizeních a stratil by se vyznam apple eko systému. Asi by to šlo řešit vlastním servrem a přístup přes ruzné aplikace, ale to je dražší a neefektivní řešení oproti icloudu.

Chaldun
Příspěvky: 5
Registrován: 13 bře 2021 08:41

Re: Zálohování samotného icloud drivu

Příspěvek od Chaldun » 19 bře 2021 13:10

Jirka_S píše:
13 bře 2021 11:07
Úplný nesmysl to není, třeba pCloud umí zálohovat OneDrive, Google drive nebo Dropbox, bohužel iCloud ne.
Tak přesně asi něco takového hledám pro icloud no...

Zeggjk
Příspěvky: 836
Registrován: 15 bře 2013 11:17
Bydliště: Děčín

Re: Zálohování samotného icloud drivu

Příspěvek od Zeggjk » 20 bře 2021 21:20

Chaldun píše:
19 bře 2021 12:59
Zalohovat to chci na můj externí disc 2TB. Kdybych měl originální data na tomto discu místo icloudu, tak bych k němu neměl přístup ze všch různých zařizeních a stratil by se vyznam apple eko systému.
Proč? Naopak. Pokud budete mít na jednom Macu připojen tento 2TB disk tak na něm můžete mít všechna data uživatelů a budou se synchronizovat i do icloudu. Na jiném Macu, kde máte třeba jen 256GB budete mít z icloudu staženo jen to co hned ted potřebujete, nebo co jste nedávno změnil...řídí si to systém sám, že když by na tom 256GB disku docházelo místo, tak by lokálně ten soubor smazal.

Já to mám takto řešeno tedy jen u knihovny fotografií, kdy mám výchozí knihovnu, co se synchronizuje na icloud přesměrovánu na hackintosi na 1TB disk a knihovna je velká 560GB. Na iCloudu mi také fotky zabírají tento prostor. No a na MacAir mi ta knihovna zabírá jen 180GB.

Jak si nastavit, aby user neměl domovskou složku na malém disku (cesta /Users/jmenousera ) ale na velkém 2TB externím (cesta třeba/Volumes/jmenodisku/jmenousera ) naleznete zde: https://apple.stackexchange.com/questio ... 5-catalina
iPhone 15 pro 128GB
Macbook Pro 14" 2021 M1 Pro, 512GB SSD, 16GB RAM
Mac mini 2014, Intel i5 1,4GHz, 250GB SSD, 4 GB RAM
AW Nike+ Series 4 GPS 44mm
Apple TV 4K

Chaldun
Příspěvky: 5
Registrován: 13 bře 2021 08:41

Re: Zálohování samotného icloud drivu

Příspěvek od Chaldun » 21 bře 2021 13:06

Zeggjk píše:
20 bře 2021 21:20
Chaldun píše:
19 bře 2021 12:59
Zalohovat to chci na můj externí disc 2TB. Kdybych měl originální data na tomto discu místo icloudu, tak bych k němu neměl přístup ze všch různých zařizeních a stratil by se vyznam apple eko systému.
Proč? Naopak. Pokud budete mít na jednom Macu připojen tento 2TB disk tak na něm můžete mít všechna data uživatelů a budou se synchronizovat i do icloudu. Na jiném Macu, kde máte třeba jen 256GB budete mít z icloudu staženo jen to co hned ted potřebujete, nebo co jste nedávno změnil...řídí si to systém sám, že když by na tom 256GB disku docházelo místo, tak by lokálně ten soubor smazal.

Já to mám takto řešeno tedy jen u knihovny fotografií, kdy mám výchozí knihovnu, co se synchronizuje na icloud přesměrovánu na hackintosi na 1TB disk a knihovna je velká 560GB. Na iCloudu mi také fotky zabírají tento prostor. No a na MacAir mi ta knihovna zabírá jen 180GB.

Jak si nastavit, aby user neměl domovskou složku na malém disku (cesta /Users/jmenousera ) ale na velkém 2TB externím (cesta třeba/Volumes/jmenodisku/jmenousera ) naleznete zde: https://apple.stackexchange.com/questio ... 5-catalina
Moc díky za relevantní odpověď. To by mohlo znít jako řešení, ale potřeboval bych to rozvinout pro svuj případ. Nedošlo mi, že data dokumenty jsou primárně uložena jako data uživatele macbooku - považoval jsem vše v icloud drivu za data ve vzdáleném icloud discu.

1 - musím tedy nejdříve všechny data uložit do extreního disku - tzn. přetehnout data z icloud drivu z webového prohlížeče na daný disk(z macbooku to nepujde, protože tam nejsou všechny data vzhledem k tomu, že disk je malý)? Máte nějaký tip jak stáhnout data z icloud drivu aniž by tam došlo k znehodnocení dat? V minulosti, když jsem přecházel z windows, tak jsem použil icloud pro windows abych přesunul data na icloud a došlo k znehodnocení některých videí, tak se obám o přesunu dat takového objemu bez sw jen formou drak and drop z webové aplikace icloudu. Pak nastavit domovskou složku pomocí daného návodu na tom externím discu, že?

2 - nemám 2 macbooky, takže jestli to chápu dobře, tak když budu na cestách a nebudu mít připojený disc k macbooku, tak se mi data uloží na icloud do te domovské složky souboru a na disk se to přetáhne, když připojím disc k mackbooku? Optimalizaci souborů na macbooku už si řeší sám OSX.

3 - na timemichaine budu muset koupit jiný disk. Nejde použít jeden disk pro timemachine a zároveň pro data, že?

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zálohování samotného icloud drivu

Příspěvek od rony » 21 bře 2021 13:27

3. lze. avsak zaloha time machine viacmenej narasta, takze ti bude neprestajne ubudat miesto. pre time machine je teda dobre urcit samostatny oddiel s kvotou.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Zeggjk
Příspěvky: 836
Registrován: 15 bře 2013 11:17
Bydliště: Děčín

Re: Zálohování samotného icloud drivu

Příspěvek od Zeggjk » 21 bře 2021 16:09

Chaldun píše:
21 bře 2021 13:06

.....ale potřeboval bych to rozvinout pro svuj případ.
Sorry, já z prvního příspěvku kde uvádíte, že máte Mac, vydedukoval, že máte stolní MAC, ale vy máte patrně Macbook, tedy notebook a to popsané řešení s externím diskem nelze realizovat. Respektive technicky ano, ale prakticky, stále připojený externí disk, je to blbost.

Možná je na místě i otázka, jestli znáte někoho, kdo o data v icloudu přišel. Nebo vás postrašil nedávný článek o vyhořelém datacentru? Vaše data nejsou fyzicky vždy jen v jedné budově. Jestli se nepletu, tak by musely vyhořet dvě budovy, a zrovna ty dvě kde máte vy data, abyste o ně přišel.

Jinak k Timemachine. Dejme tomu, že máte Macbook s 256 GB diskem a k tomu 2TB icloud. Zároveň pravidelně zálohujete pomocí timemachine na 5TB disk:
Ukládáte data do své uživatelské složky: fotky do knihovny fotografií, něco na plochu, dokumenty do dokumentů. Ta uživatelská složka je na tom 256GB disku toho Macbooku. Zároveň se to i zazálohuje na ten 5TB timemachine disk. Zároveň se to synchronizuje do icloudu.

Přidáváte další data do své uživatelské složky a na 256GB disku dochází místo. Systém odstraní nejdéle nepoužívané soubory aby udělal místo pro nová data na tom 256GB disku. Odstraněné soubory či adresáře tam jsou jen ve formě odkazů na soubory a adresáře v iCloudu (je u nich symbol mraku se šipkou) a kliknutím ve Finderu na ten mrak se dají znovu stáhnout z icloudu. Takže ty staré dlouho nepoužívané soubory zabírají na tom 256GB disku jen minimum místa, jen ten link na icloud a máte je fyzicky na icloudu a POZOR i na tom 5TB disku díky Timemachine záloze z doby, kdy byl ještě soubor na tom 256GB disku.

Snad jsem to napsal srozumitelně. Pokud tedy máte nastaveno pravidelné zálohování pomocí timemachine na nějaký externí disk či NAS, máte vždy všechny soubory jak v icloudu tak i u sebe na externím disku či NASu.

Řešíte tedy možná, něco, co se řešit vůbec nemusí, pokud jsou správně nastaveny služby od Apple.
iPhone 15 pro 128GB
Macbook Pro 14" 2021 M1 Pro, 512GB SSD, 16GB RAM
Mac mini 2014, Intel i5 1,4GHz, 250GB SSD, 4 GB RAM
AW Nike+ Series 4 GPS 44mm
Apple TV 4K

Zeggjk
Příspěvky: 836
Registrován: 15 bře 2013 11:17
Bydliště: Děčín

Re: Zálohování samotného icloud drivu

Příspěvek od Zeggjk » 21 bře 2021 16:19

Chaldun píše:
21 bře 2021 13:06
Nedošlo mi, že data dokumenty jsou primárně uložena jako data uživatele macbooku - považoval jsem vše v icloud drivu za data ve vzdáleném icloud discu.
Pokud se to na disk Macbooku vejde, je to vždy na tom disku i v iCloudu. Pokud se to již nevejde, systém odstraní starší soubory a pak je to jen na icloudu, poznáte podle symbolu mráčku ve finderu.

Nebo i pravým tlačítkem myši můžete na souboru či adresáři vyvolat menu, kde zvolíte "Odstranit stažené". Uvolní se vám místo na lokálním disku, ale v icloudu to zůstane.
Snímek obrazovky 2021-03-21 v 16.14.50.png
iPhone 15 pro 128GB
Macbook Pro 14" 2021 M1 Pro, 512GB SSD, 16GB RAM
Mac mini 2014, Intel i5 1,4GHz, 250GB SSD, 4 GB RAM
AW Nike+ Series 4 GPS 44mm
Apple TV 4K

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: Zálohování samotného icloud drivu

Příspěvek od mberdych » 21 bře 2021 16:59

Nezkoušel jsem to. Ale principiálně by to fungovat mělo. Udělat si kopii (skriptem nebo nějakou aplikaci) z iCloud drive někam jinam by mělo být možné. Skript (nebo aplikace) tím že ten soubor bude chtít ho stáhne a zkopíruje. Mac by si měl sám řešit místo a místo zase uvolnit. Stejně to udělá iPhone když posíláte fotky na jiný cloud. Stáhne, pošle, smaže, ..... Tedy nějaká záloha třeba na síťový disk by měla být normálně možná. Mimochodem názor, že to zálohuje apple a nemáte se starat je nesmysl. Je velmi rozumné si nějakou formu zálohy důležitých dat dělat. I kdybych věřil, že apple neudělá chybu, tak pořád si to můžu smazat omylem sám a nebo se mi někdo dostane na účet a smaže (zašifruje) mi to.

Zeggjk
Příspěvky: 836
Registrován: 15 bře 2013 11:17
Bydliště: Děčín

Re: Zálohování samotného icloud drivu

Příspěvek od Zeggjk » 21 bře 2021 17:25

Nezlobte se, ale to, že zálohu dělá sám Apple jsem rozhodně netvrdil. Jen jsem konstatoval, že zničení jedné budovy datacentra neznamená ztrátu dat, protože data iCloudu Onedrive atp. jsou vždy na více geograficky oddělených místech.

Samozřejmě, záloha je důležitá, sám zálohuji na externí disk, který připojím cca 1x za 14 dnů a dále na svůj NAS. Když jsem na své domácí síti tak vlasně každou hodinu.

Co jsem tvrdil je to, že stačí tedy správně nastavit služby Apple, tzn. používat Timemachine = zálohovat. Ale to snad z mého textu je jasné, když tam popisuji, jak probíhá záloha na Timemachine ve spojení s odkládáním souborů na iCloud.
iPhone 15 pro 128GB
Macbook Pro 14" 2021 M1 Pro, 512GB SSD, 16GB RAM
Mac mini 2014, Intel i5 1,4GHz, 250GB SSD, 4 GB RAM
AW Nike+ Series 4 GPS 44mm
Apple TV 4K

Chaldun
Příspěvky: 5
Registrován: 13 bře 2021 08:41

Re: Zálohování samotného icloud drivu

Příspěvek od Chaldun » 21 bře 2021 17:30

Zeggjk píše:
21 bře 2021 16:09
Chaldun píše:
21 bře 2021 13:06

.....ale potřeboval bych to rozvinout pro svuj případ.
Sorry, já z prvního příspěvku kde uvádíte, že máte Mac, vydedukoval, že máte stolní MAC, ale vy máte patrně Macbook, tedy notebook a to popsané řešení s externím diskem nelze realizovat. Respektive technicky ano, ale prakticky, stále připojený externí disk, je to blbost.

Možná je na místě i otázka, jestli znáte někoho, kdo o data v icloudu přišel. Nebo vás postrašil nedávný článek o vyhořelém datacentru? Vaše data nejsou fyzicky vždy jen v jedné budově. Jestli se nepletu, tak by musely vyhořet dvě budovy, a zrovna ty dvě kde máte vy data, abyste o ně přišel.

Jinak k Timemachine. Dejme tomu, že máte Macbook s 256 GB diskem a k tomu 2TB icloud. Zároveň pravidelně zálohujete pomocí timemachine na 5TB disk:
Ukládáte data do své uživatelské složky: fotky do knihovny fotografií, něco na plochu, dokumenty do dokumentů. Ta uživatelská složka je na tom 256GB disku toho Macbooku. Zároveň se to i zazálohuje na ten 5TB timemachine disk. Zároveň se to synchronizuje do icloudu.

Přidáváte další data do své uživatelské složky a na 256GB disku dochází místo. Systém odstraní nejdéle nepoužívané soubory aby udělal místo pro nová data na tom 256GB disku. Odstraněné soubory či adresáře tam jsou jen ve formě odkazů na soubory a adresáře v iCloudu (je u nich symbol mraku se šipkou) a kliknutím ve Finderu na ten mrak se dají znovu stáhnout z icloudu. Takže ty staré dlouho nepoužívané soubory zabírají na tom 256GB disku jen minimum místa, jen ten link na icloud a máte je fyzicky na icloudu a POZOR i na tom 5TB disku díky Timemachine záloze z doby, kdy byl ještě soubor na tom 256GB disku.

Snad jsem to napsal srozumitelně. Pokud tedy máte nastaveno pravidelné zálohování pomocí timemachine na nějaký externí disk či NAS, máte vždy všechny soubory jak v icloudu tak i u sebe na externím disku či NASu.

Řešíte tedy možná, něco, co se řešit vůbec nemusí, pokud jsou správně nastaveny služby od Apple.
To chování těch dat, tedy když přesměruji domovskou složku na ten externí disk, který bude napojený na icloud(v icloudu mám však jen složku dokumenty a ukazuje mi to cesu pod uživatelským jmeném, ale když zobrazim uživatele, tak tam ta složka dokumenty neni a je jen v icloud drive?), kdy by se to na disk stáhlo(popřípadě smazalo) až po připojení macbooku k tomuto discu by fungovalo? To by za mě bylo ok. Protože aktuální data bych měl na icloudu a samotna ,,záloha/aktualizace,, by se provedla po připojení macbooku k disku.

Neznám níkoho, kdo by o data přišel, ale zálohování dát považuji za klíčové nezávysle na tom, že se ještě nic neststalo i navzdory tomu, že pravděpodobnost, že se něco stane je malá.

Principu optimalizace rozumím a díky za nové informace ohledně principu spojený s timemachine, ale u mě je zádrhel, že jsem timemachine začal používat až za nějaký čas a tak se mi tam původní data nestažene z icloudu do macbooku neuložila. Nějaký nápad jak to obejít?

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: Zálohování samotného icloud drivu

Příspěvek od mberdych » 21 bře 2021 18:20

Zeggjk píše:
21 bře 2021 17:25
Nezlobte se, ale to, že zálohu dělá sám Apple jsem rozhodně netvrdil. Jen jsem konstatoval, že zničení jedné budovy datacentra neznamená ztrátu dat, protože data iCloudu Onedrive atp. jsou vždy na více geograficky oddělených místech.

Samozřejmě, záloha je důležitá, sám zálohuji na externí disk, který připojím cca 1x za 14 dnů a dále na svůj NAS. Když jsem na své domácí síti tak vlasně každou hodinu.

Co jsem tvrdil je to, že stačí tedy správně nastavit služby Apple, tzn. používat Timemachine = zálohovat. Ale to snad z mého textu je jasné, když tam popisuji, jak probíhá záloha na Timemachine ve spojení s odkládáním souborů na iCloud.

Ok, v pohodě. Na mě to působilo, jako že není třeba. Žádný problém.

Zeggjk
Příspěvky: 836
Registrován: 15 bře 2013 11:17
Bydliště: Děčín

Re: Zálohování samotného icloud drivu

Příspěvek od Zeggjk » 21 bře 2021 18:33

Ve spojení s notebookem zapomeňte na přesměrování domovské složky na externí disk. Musel by být neustále připojen!

Data jsou i fyzicky na disku, jen je nevidíte ve finderu, když si otevřete svoji domovskou složku. Bude tam např. adresář Hudba, Filmy,Stahování, Veřejné atp. složku Dokumenty a Plocha (pokud máte oboje zapnuto do iCloudu) tam nenajdete. Tedy alespoň ve Finderu, ty adresáře jsou jen "neviditelné"

Schválně si spusťte aplikaci terminál a napište ls a stiskněte Enter. Vypíše se vám i adresář Documents a Desktop. Pak napište cd Documents ENTER a opět ls ENTER. Vypíše se vám seznam vašich souborů v adresáři Dokumenty.

Jak to dodatečně zazálohovat na Timemachine? Tak šlo by to třeba tak, že provedete zálohu pomocí Timemachine, pak na těch adresářích, co již byly zazálohovány dáte pr.tl. myši menu a zde "Odstranit stažené". Tím si uvolníte místo na to, aby jste na dalších adresářích, kde máte ten mráček dali zase pr.tl. myši menu a zde pro změnu zvolíte "Stáhnout nyní". Poté zase provedete zálohu pomocí Timemachine. Pak si zase uvolníte místo a stáhnete další adresáře.

Samozřejmě nevím, jaká data máte v iCloudu, jestli to jsou klasicky adresáře na Ploše a v Dokumentech, tak tento způsob lze aplikovat. Jestli ale máte ohromnou knihovnu Fotek, tak to bude horší :-(.
U knihovny Fotky bych patrně zvolil tento postup:
-přesunout knihovnu na externí disk aby se tam vešla (ale pokud možno disk jen o málo větší než kolik vám zabírají fotky na icloudu. Tzn. pokud např. fotky na icloudu zabírají 800GB, použít na to 1TB disk, ne 3TB nebo 5TB...viz dále - zaplnění disku)
-nastavit, v aplikaci Fotky "Stáhnout původní položky do dohoto Macu"
- počkat až se vše stáhne - může trvat dost dlouho
- Knihovnu fotky si někam zazálohovat
- opět přepnout v nastavení aplikace Fotky "Optimalizovat úložiště Macu"
- teď jak donutit, aby se knihovna zmenšila tak, abych ji mohl přesunout zpět na interní disk?
- Předpokládám, že když zaplníte disk kde je knihovna fotek nějakým bordelem, že systém začne knihovnu zmenšovat.Až se knihovna zmenší, opět doplníte nějaký bordel na disk a takto do té doby, než knihovna nebude tak malá, aby se dala vrátit na interní disk.
Bordelem myslím třeba nějaké velké několikagigové MKVčko. to můžete na tom externím disku neustále množit do dalších podadresářů, až ten disk zaplníte. Proto jak jsem psal, nepoužít na 800GB knihovnu 5TB disk.
iPhone 15 pro 128GB
Macbook Pro 14" 2021 M1 Pro, 512GB SSD, 16GB RAM
Mac mini 2014, Intel i5 1,4GHz, 250GB SSD, 4 GB RAM
AW Nike+ Series 4 GPS 44mm
Apple TV 4K

Zeggjk
Příspěvky: 836
Registrován: 15 bře 2013 11:17
Bydliště: Děčín

Re: Zálohování samotného icloud drivu

Příspěvek od Zeggjk » 21 bře 2021 18:44

Ještě doplním něco k tomu terminálu. Příkaz jen ls bez parametru vám vypíše jen soubory, které máte na disku. Seznam všech souborů a adresářů, tedy i těch u kterých ve Finderu vidíte ten mráček vypíšete pomocí ls -a

Kód: Vybrat vše

jirka@Jiri-MacBook-Air Documents % ls -a
.
..
.DS_Store
.Jídelníček-7-dní červen 2016.xlsx.icloud
.Mleté maso 1 x.doc.icloud
.Moje_DIPLOM_PRC.docx.icloud
.Moje_DIPLOM_PRC.pdf.icloud
.POTVRZENÍ O ZAPŮJČENÍ MOTOROVÉHO VOZIDLA.docx.icloud
.Resuscitace_gramofonu.pdf.icloud
.Výzva k zaplacení dluhu.docx.icloud
.localized
2018 MAZDA CONNECT FIRMWARE UPDATE INSTRUCTIONS.pdf
Daně
Digitalizace_zvuku.rtf
EU_form_nehoda.pdf
LICENCE
Lego
Lenovo ThinkCentre M10A3.pdf
Soubor co jsou jen na icloudu začínají tečkou a příponu mají vždy icloud. Samozřejmě ve Finderu tečku nevidíte a přípona se ukazuje bez icloud.

Ale toto je jen vsuvka, aby jste si byl jist, že data skutečně jsou i na lokálním disku (pokud u nich není ve finderu ten mrak :-) )
iPhone 15 pro 128GB
Macbook Pro 14" 2021 M1 Pro, 512GB SSD, 16GB RAM
Mac mini 2014, Intel i5 1,4GHz, 250GB SSD, 4 GB RAM
AW Nike+ Series 4 GPS 44mm
Apple TV 4K

Uživatelský avatar
kecinzer
Příspěvky: 562
Registrován: 06 úno 2015 07:09
Bydliště: Děčín - perla severu

Re: Zálohování samotného icloud drivu

Příspěvek od kecinzer » 23 bře 2021 22:21

Kolikrát se stalo, že by někomu z jakéhokoliv cloudu zmizela nějaká data? Já o tom nikdy neslyšel.
Za iCloud si platím (stejně jako dříve za Google Drive) a tak očekávám, že jsou má data nějak chráněna.
Chápu, že se ale najde pár pesimistů, kteří si budou zálohovat i zálohu zálohy :)).
 MacBook Air 13.6" M2 8/10 512GB 24GB RAM + Keychron M3 Mini 4K/MacMouseFix + Samsung U28R550
 iPhone 14 Pro Max 128GB +  Watch Ultra LTE
 iPad 2021 64GB
 HomePod Mini  AirPodsPro

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: Zálohování samotného icloud drivu

Příspěvek od mberdych » 24 bře 2021 07:08

Tohle je otázka času. Nemusí jít nutně o ztrátu, ale delší nedostupnost. Dělám v IT provozu 25 let a viděl jsem už lecos. Výpadky cloud služeb rozhodně nejsou neobvyklé.

Zeggjk
Příspěvky: 836
Registrován: 15 bře 2013 11:17
Bydliště: Děčín

Re: Zálohování samotného icloud drivu

Příspěvek od Zeggjk » 24 bře 2021 07:41

kecinzer píše:
23 bře 2021 22:21

Chápu, že se ale najde pár pesimistů, kteří si budou zálohovat i zálohu zálohy :)).
Data, která jsou pro mě opravdu nenahraditelná mám ve svém Macu, díky synchronizaci přes icloud i ve svém Macbooku a na icloudu. Mac se zálohuje pomocí Timemachine na NAS a je geograficky jinde než Macbook, který se také zálohuje na (jiný) NAS a ještě cca 1x za 14 dnů na externí disk. Jsem pesimista? IT mě živí od roku 1994, proto se spíš považuji za realistu :D
iPhone 15 pro 128GB
Macbook Pro 14" 2021 M1 Pro, 512GB SSD, 16GB RAM
Mac mini 2014, Intel i5 1,4GHz, 250GB SSD, 4 GB RAM
AW Nike+ Series 4 GPS 44mm
Apple TV 4K

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: Zálohování samotného icloud drivu

Příspěvek od mberdych » 24 bře 2021 08:46

Navíc zrovna iCloud má ten problém, že je to primárně synchronizační služba a že máte fotky v telefonu tím pádem nehraje roli. Pokud dojde k jejich poškození na serverech, všechno se Vám synchronizuje na ostatní zařízení a fotky nejsou. Ano, budu věřit, že Apple zálohuje apod. ale rozhodně to není to jediné na co chci spoléhat.

lipon
Příspěvky: 1617
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: Zálohování samotného icloud drivu

Příspěvek od lipon » 24 bře 2021 09:20

nejhorší je díky optimismu přijít o léta práce příp. vlastní tvorby
záloh není nikdy dost :)

Uživatelský avatar
kecinzer
Příspěvky: 562
Registrován: 06 úno 2015 07:09
Bydliště: Děčín - perla severu

Re: Zálohování samotného icloud drivu

Příspěvek od kecinzer » 24 bře 2021 09:31

mberdych píše:
24 bře 2021 07:08
Tohle je otázka času. Nemusí jít nutně o ztrátu, ale delší nedostupnost. Dělám v IT provozu 25 let a viděl jsem už lecos. Výpadky cloud služeb rozhodně nejsou neobvyklé.
O výpadcích se nikdo nehádá. Bavili jsme se tady o poškození dat. Já samozřejmě také zálohuji, ale tak nějak "normálně". Jen pár stovek MB velmi důležitých dat mám zálohováno asi na 3 místech. Nad ztrátu ostatního se dokážu tak nějak povznést :).
 MacBook Air 13.6" M2 8/10 512GB 24GB RAM + Keychron M3 Mini 4K/MacMouseFix + Samsung U28R550
 iPhone 14 Pro Max 128GB +  Watch Ultra LTE
 iPad 2021 64GB
 HomePod Mini  AirPodsPro

MichalJ
Příspěvky: 1053
Registrován: 31 črc 2012 14:16
Bydliště: Slezsko

Re: Zálohování samotného icloud drivu

Příspěvek od MichalJ » 24 bře 2021 11:08

iCloud není záloha, na to pozor.

Uživatelský avatar
kecinzer
Příspěvky: 562
Registrován: 06 úno 2015 07:09
Bydliště: Děčín - perla severu

Re: Zálohování samotného icloud drivu

Příspěvek od kecinzer » 26 bře 2021 19:57

Není, ale zálohovat se na něj dá. Třeba zálohy iPhonů a iPadů že.
 MacBook Air 13.6" M2 8/10 512GB 24GB RAM + Keychron M3 Mini 4K/MacMouseFix + Samsung U28R550
 iPhone 14 Pro Max 128GB +  Watch Ultra LTE
 iPad 2021 64GB
 HomePod Mini  AirPodsPro

Odpovědět