Big Sur 11.4 - problémy s Airplay

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
RadekB
Příspěvky: 1
Registrován: 31 kvě 2021 19:00

Big Sur 11.4 - problémy s Airplay

Příspěvek od RadekB » 31 kvě 2021 19:20

Zdravím Vás, chtěl bych se obrátit o radu, zda někdo z Vás netrpí podobným problémem jako já nebo nemá nápad na řešení.
O víkendu jsem aktualizoval Macbook Pro (2016) na Big Sur 11.4. Doma používám dvojici reproduktorů Bang & Olufsen M5 (v obýváku v pracovním koutě a v ložnici), před aktualizací (tj. na verzi 11.3.1) oba reproduktory přes Airplay fungovaly perfektně a stačilo si ve zdrojích zvuku zvolit jeden nebo druhý a okamžitě veškerý zvuk šel z právě z vybraného B&O M5 - systémové zvuky/varování, videa na SSD/flash/NAS, hudba, zkrátka reproduktor se choval jako kdyby byl připojen kabelem (možnost připojit repráčky klasicky jackem 3,5mm tu je, ovšem bezdrátové řešení je podstatně komfortnější a kabel není ani řešením problému).
Bohužel po aktualizaci si vyberu jeden z reproduktorů, ale zvuky stále slyším z Macbooku. Jediná varianta jak to vyřešit je otevřít Apple Music/Podcast a zde přímo přes možnost Airplay pouštět hudbu do M5 - to je značně limitující a pro mé použití takřka nepoužitelné (většinu dne funguji přes webové Spotify, Netflix...). Zajímavé je, že i z MIDI Audio Setup mi kompletně zmizela možnost nastavení Airplay (ani v případě ručního připojení se možnost nezobrazí).
Dnes jsem ještě zkusil připojit se k TV (Samsung připojená přímo do routeru přes LAN) a Screen Mirror funguje, ovšem bez zvuků, ty opět jdou přes repráčky v Macbooku...
Už jsem zkoušel restart routeru, znovu nastavení wifi, tovární nastavení obou B&O M5 (+kontrola posledního SW), na Macbooku jsem provedl reset NVRAM, zkoušel jsem i přes terminal ("sudo killall coreaudiod", který dle některých diskuzí co jsem prošel měl/mohl pomoci) - vše bez výsledků a už mě to lehce dohání k zoufalství...

Naštěstí mám doma k dispozici ještě Macbook Pro (2015), na kterém je instalována verze 11.3.1 a zde tedy zkouším kde může být problém a na tomto stroji připojení a funkce obou M5 funguje jak má a jak jsem byl zvyklý (včetně připojení k TV a zvuk jde z ní). Z tohoto jsem došel k závěru, že problém asi nebude ani v TV ani ve dvojici M5, ale právě v aktualizaci 11.4.

Odpovědět