Thunderbolt SSD odpojování

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
hbml
Příspěvky: 77
Registrován: 03 úno 2013 17:46

Thunderbolt SSD odpojování

Příspěvek od hbml » 14 srp 2021 10:50

Dobrý den,

řekl bych že je to spíše SW chyba, ale nevylučuji i HW chybu
ptám se jen jestli se někomu nestává to samé a nezná například nějaké řešení, iMac je v záruce, takže zkusím případně řešení i s Apple podporou,

používal jsem USB SSD a vše bylo v pořádku a nikdy se mi snad nestalo, že by došlo k odpojení po uspání iMacu, tak jednou za půl roku možná,
nyní jsem pořídil kvůli větší rychlosti Thunderbolt SSD přes NVME a při každém uspání se SSD odpojí a je potřeba vyndat a zandat thunderbolt aby se zase zapnulo a naběhlo, což je dost prudérní....



a co se mi zase stává po vypnutí a novém zapnutí iMacu, že mám nastavené automatické připojení k NASce, ale od doby co jsem začal mít zapnutou WIFI nonstop a Ethernet zárověň kvůli Airdropu, tak počítač začal poslední dobou rychleji připojovat NAS než se načte internet, takže pc nyní hlásí, že se k NASce nemůže připojit kvůli no internetu :D


Díky hezký den

martas38
Příspěvky: 40
Registrován: 03 srp 2019 00:23

Re: Thunderbolt SSD odpojování

Příspěvek od martas38 » 08 zář 2021 03:44

Používám externí NVMe SSD disk přes Thunderbolt jako hlavní systémový disk u iMacu a rozhodně mi to nedělá. Tohle dělá u disků, které nejedou přes Thunderbolt rozhraní, ale klasicky.

Odpovědět