iCloud Tabs - jak vymazat paměť?

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
cab62
Příspěvky: 42
Registrován: 09 led 2018 08:02

iCloud Tabs - jak vymazat paměť?

Příspěvek od cab62 » 14 lis 2021 10:10

Čaute, když na macbooku otevřu safari, tak mám na startpage dole iCloud Tabs - asi naposled navštívené stránky na iphone. Funkce to je celkem dobrá, kdyby je šlo nějak aktualizovat, promazat. Mám tam totiš stránky na kterých sem byl před půl rokem nebo i rokem. Všechny sem je postupně na macbooku pozavíral, v telefonu si pravidelně mažu historii, cookies atd, ale stejně, když je vymažu, tak se mi tam ty stejné staré stránky objeví znova. Nevítě někdo jak tuto paměť promazat?

Josef F.
Příspěvky: 193
Registrován: 04 zář 2014 13:01

Re: iCloud Tabs - jak vymazat paměť?

Příspěvek od Josef F. » 15 lis 2021 17:44

Stejný problém jsem řešil už od jara. Na iPadu jsem viděl iCloud Taby (panely) z iPhonu (ty už však byly několik měsíců zavřené).

Na Apple podpoře neporadili, různé rady na fórech také nefungovaly. Zkoušel jsem postupně smazat historii Safari a vypnout iCloud pro Safari na všech zařízeních. Nepomohlo ani odhlášení celého zařízení z iCloudu (jak iPad tak iPhone). Systém iOS i iPadOS aktuální.
Jelikož se iPhone jevil v pořádku a problém se ukazoval jen na iPadu, tak jsem iPad celý smazal a obnovil ze zálohy, což také k ničemu nevedlo.

Řešení: po výše popsaném martyriu jsem si všimnul, že pokud z iPadu vynutím zavření iCloud panelů na iPhonu, tak se jevily jako zavřené (žádné se tedy nezobrazovaly) až do té doby než jsem na iPhonu znovu otevřel Safari. Tam samozřejmě žádné otevřené panely nebyly, ale na iPadu se hned znovu zobrazily tyto již několik měsíců zavřené jako „otevřené na iPhonu“. To mě přivedlo na myšlenku, že to celé tedy způsobuje právě iPhone. Takže jsem iPhone taky smazal, obnovil ze zálohy, na iPadu pozavíral problémové iCloud panely a naštěstí problém zmizel.

cab62
Příspěvky: 42
Registrován: 09 led 2018 08:02

Re: iCloud Tabs - jak vymazat paměť?

Příspěvek od cab62 » 20 lis 2021 07:32

Tak sem zkusil vymazat iphone a potom ho obnovit ze zálohy icloud a zatím to vypadá, že to vážně funguje. Když sem po obnovení iphone otevřel safari, tak sem měl všechny ty internetové stránky, které sem chtěl pozavírat, otevřené, tak sem je pozavíral, potom sem je pozavíral v icloud tabs na macbooku a zatím to vypadá, že konečně zmizely. Tak snad je to vyřízené. Díky za tip

Odpovědět