Big Sur - nedokončená instalace

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
lipon
Příspěvky: 1617
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Big Sur - nedokončená instalace

Příspěvek od lipon » 18 lis 2021 14:13

Nestalo se vám někomu, že při instalaci Big Sur to nedoběhlo do konce a zůstalo viset?
Instaloval jsem včera na Mojave, vše probíhalo jak mělo, až na konci, kde je černá obrazovka s logem jablka a běží tam stupnice, přestalo už to ukazovat zbývající čas, na stupnici chybí by voko jedna desetina, možná méně, ale dál už se nic neděje. Už to bylo v tomto stavu asi 12h a nic.
Instaloval jsem spuštěním instalátoru z běžícího Mojave.
Vyrobil jsem si instalačku, znovu spustil instalaci a skončil jsem na úplně stejném bodě. Macbook asi něco dělá, protože chvíli je studený, pak zas chvíli hřeje, ale vypadá jak zacyklený.
Místa na disku je dost, cca. 80GB volného.
Když spustím v nouzovém režimu, tváří se jako nově nainstalovaný a chce vytvářet uživatele.

Zkusil jsem i nainstalovat Big Sur na externí SSD, s tím jsem nastartoval Macbooka, připojil interní disk, ověřil, že tam je místa dost (na diskusi u Applu tohle někomu zafungovalo). Dal restart, boot z interního disku, zadal heslo a opět jsem zůstal viset na nedokončené instalaci.

Do čisté instalace se mi zatím nechce, kvůli nastavování všech možných účtů, přizpůsobění apod.
Zálohu na TM samozřejmě mám, čerstvou před instalací.

lipon
Příspěvky: 1617
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: Big Sur - nedokončená instalace

Příspěvek od lipon » 22 lis 2021 12:50

skončilo stejně nakonec to čistou instalací a obnovou z TimeMachine

Odpovědět