Monterey 12.1 - ventilátory

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
Zlata
Příspěvky: 8
Registrován: 13 lis 2018 21:18

Monterey 12.1 - ventilátory

Příspěvek od Zlata » 19 led 2022 07:27

Ahoj ,
o víkendu mi můj MacBook Pro (2015) nabídnul nový update Monterey 12.1
Instalace proběhla bez problémů, bohužel od té doby mi poměrně často běží větráky na plný výkon i při běžném zatížení :(
Můžete mi prosím někdo poradit co se s tím dá dělat ?
Díky Zlatka

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4638
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Monterey 12.1 - ventilátory

Příspěvek od ra3662 » 19 led 2022 09:41

Vyčistit ventilátory nebo se podívat co je příčinou https://support.apple.com/cs-cz/guide/a ... elcome/mac.

Zlata
Příspěvky: 8
Registrován: 13 lis 2018 21:18

Re: Monterey 12.1 - ventilátory

Příspěvek od Zlata » 19 led 2022 15:19

Díky za radu, ty ventilátory to asi nebudou. Někdy před půl rokem jsem měla MacBook v servisu
na čištění a přepastování 😉.Zkusím teda ten Monitor aktivity , jestli z toho něco poznám 😀

Zlata
Příspěvky: 8
Registrován: 13 lis 2018 21:18

Re: Monterey 12.1 - ventilátory

Příspěvek od Zlata » 24 led 2022 06:30

Tak Monitor Activity mi toho moc neřekl :? Kolonka CPU mi ukazuje že nejvyšší využití zabírá Kernel task což by měla
být součást OS která se stará o řízení teploty apod. Je zajímavé , že nejvíc větráky běží ráno když MacBook probudím.
Většinou pomůže když ho restarutuju to sice ventilátory také funí , ale po cca 2-3 min se vypnou 🙏
Včera jsem zkoušela udělat i restart SMC , ale ten něměl žádný efekt.
Co jsem četla na zahraničních forech , tak po této aktualizaci má tento problém poměrně dost uživatelů
starších MacBooků . Jediné co jim na to zatím pomohlo byl návrat na Big Sur ,ale nevím jestli to je správný krok
když se všude uvádí jak je důležité používat nejnovější OS 🤔

Odpovědět