Konfigurace AP DAP-2020 přes Ethernet

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
Kopr
Příspěvky: 1
Registrován: 27 led 2022 13:20

Konfigurace AP DAP-2020 přes Ethernet

Příspěvek od Kopr » 27 led 2022 14:35

Ahoj. Chci použít starý AP DAP-2020 jako Repeater na chalupě. Podle všeho umí otevřít konfiguraci jen přes Ethernet kabel.
Mám MacBook Air 2020 s Monterey 12.2.
Zapojení z Thunderbolt -> Ethernet adaptér -> Ethernet kabel. Driver ASIX v pohodě instalovaný. V Předvolbnách - Síti je to vidět.
Když to připojím na domácí síť s internetem, tak to běhá bez problémů. Připojeno. 170/120 Mbps.
Ale ! když se připojím tím Ethernet kablíkem na DAP-2020, tak ho to prostě v prohlížeči neotevře.
DHCP přiřadí adapteru IP, ale prohlížeče (Safari i Chrome) po zadání "http://dlinkap" hlásí, že nemají internetové připojení.
Ještě jsem zkoušel různý klasický IP adresy, vypnout/zapnout Firewall. Automatické rozpoznávání PROXI.
Pro kontrolu jsem celej řetězec (USB->Ethernet->DAP) zapnul na PC a to funguje a AP se přihlásí.
Dík za radu. Už nevím.

Odpovědět