je mozne mit data pouze na iCloudu?

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
Uživatelský avatar
looke
Příspěvky: 657
Registrován: 23 čer 2014 15:42

je mozne mit data pouze na iCloudu?

Příspěvek od looke » 15 lis 2022 18:30

Zdravim,

zjistuju, ze mam na novem 500 GB SSD pres 250 GB zalohy z iCloudu... Neni mozne to nejak vypnout, aby byla ta data jen na iCloudu a ne u mne na SSD? Mam porad nejake 2 GB volneho mista, s tim se neda nic delat :/ OS Monterey.
Dekuji
icloud_na_SSD.jpg
iMac 21,5" late 2015 i5 / 16 GB - Mojave / Monterey
iPhone SE 32 GB

Uživatelský avatar
looke
Příspěvky: 657
Registrován: 23 čer 2014 15:42

Re: je mozne mit data pouze na iCloudu?

Příspěvek od looke » 15 lis 2022 18:50

uz jsem na to asi prisel - system preferences / internetove ucty / iCloud / a vypnout sdileni s iCloudem
iMac 21,5" late 2015 i5 / 16 GB - Mojave / Monterey
iPhone SE 32 GB

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: je mozne mit data pouze na iCloudu?

Příspěvek od rony » 15 lis 2022 20:22

nie neprisiel. :)
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
looke
Příspěvky: 657
Registrován: 23 čer 2014 15:42

Re: je mozne mit data pouze na iCloudu?

Příspěvek od looke » 15 lis 2022 20:48

jj, vypne se i iCloud, coz jsem nechtel... :/ Jde to i jinak?
Diky
iMac 21,5" late 2015 i5 / 16 GB - Mojave / Monterey
iPhone SE 32 GB

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: je mozne mit data pouze na iCloudu?

Příspěvek od rony » 15 lis 2022 21:02

icloud nie je externy hardisk.

je to sychronizacny system. funguje tak ako to opisujete: riadi si sam dokumenty na lokalnom ulozisku a ulozisku na icloud. on si vie vyriesit problem s miestom a sam si uvolni miesto ak chcete dokumemty, co na local nemate.

cize v principe veci, ak chcete pouzivat icloud ako document storage, tak zacnite ignorovat miesto na local storage a dosledne majte dokumenty len symcovame s icloud.

ak nie ste spokojny s takymto riesenim, bud majte nejaky cudzi cloud storage alebo si kupte NAS.

moj nazor je, ze ak chcem pouzivat documents na icloud, tak sucasne s tym mam aj dobre dimenzovany local storage, aby ma nebrzdil.


cize v preklade:

mat napad, ze usetrime peniaze tym, ze kupim malicky local storage lebo si budem platit velky icloud, tak ten nefunguje.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
looke
Příspěvky: 657
Registrován: 23 čer 2014 15:42

Re: je mozne mit data pouze na iCloudu?

Příspěvek od looke » 15 lis 2022 21:15

no, nez externi HDD, tak jsem ho chtel pouzivat spis jako ftp... proste na nej mit pristup z nekolika pocitacu a na iClouda data, kteracasto potrebuju... prijde mi dost zbesile po nainstalovani systemu, ze se mi cely disk zaplacne zalohou neceho, co si muzu kdykoliv stahnout... ale jestli to nejde, tak holt zkusim google drive, na iCloudu se mi libilo, ze je hezky integrovany v systemu no...
Ale diky za vysvetleni :) Jen jestli jsem to dobre pochopil, kdyz platim 2 TB iCloud, potrebuju k tomu tedy i 2 TB SSD?
iMac 21,5" late 2015 i5 / 16 GB - Mojave / Monterey
iPhone SE 32 GB

lipon
Příspěvky: 1617
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: je mozne mit data pouze na iCloudu?

Příspěvek od lipon » 15 lis 2022 22:23

nevidím důvod, proč by to tak nemělo fungovat (jako vzdálený disk)
když v Settings-> iCloud Drive vypnu volbu Desktop&Documents folder, tak můžu úplně normálně používat iCloud jako cloudové úložiště a na lokálu mít jen nezbytné dokumenty
aspoň u mně to tak funguje - využívám jen nějaké věci, neplatím větší icloud, využívám 1TB OneDrive, který mám k licenci Office

u OneDrive můžu vybrat, co zůstane na disku, co se stáhne on-demand a co se na lokálu ani nebude ukazovat
u souborů, které chci, aby byly byť třeba dočasně na lokálu, tak je tak označím, pokud už je na lokálu nepotřebuju, kliknu u nich na "Free up space" a zůstanou mi jen zástupci souboru, které jsou v cloudu a na lokálu nezabírají místo

fungovat můžou oba způsoby - jak ronym popisovaný, tj. synchronizace Desktop&Documents, tak i výše popsané fungování jako cloud disku

Uživatelský avatar
looke
Příspěvky: 657
Registrován: 23 čer 2014 15:42

Re: je mozne mit data pouze na iCloudu?

Příspěvek od looke » 15 lis 2022 22:38

uz jsem na to asi opravdu prisel - viz screenshot... jsem si to patrne po instalaci zapnul, protoze jsem nevedel, co to dela...
ale dekuju za rady :)
optimaliovat_uloziste_icloud.jpg
iMac 21,5" late 2015 i5 / 16 GB - Mojave / Monterey
iPhone SE 32 GB

Odpovědět