Skryla se složka na externím disku

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
javaansejongens
Příspěvky: 23
Registrován: 18 kvě 2021 20:58

Skryla se složka na externím disku

Příspěvek od javaansejongens » 19 led 2023 20:11

Ahoj, stříhám si takhle videa v Davinci Resolve a najednou koukám, že je složka s videi ve Finderu prázdná. Programu Davinci Reslove ty soubory nechyběly tak stříhám dál... řekl jsem si, je to nějaký bug... Večer přijdu domu, připojím externí disk s videi, spustím Davinci Resolve a vidím, že je D. Resolve nemůže najít. Kouknu na externí disk ve Finderu a nevidím tam už ani tu prázdnou složku. Dost mě to vyděsilo. Zapnul jsem PC s Linuxem a tam je naštěstí ta složka se videi vidět... Jen se mi po připojení ext. disku k Macu přestala zobrazovat v MacOS.
Má někdo nápad co s tím, abych si soubory zobrazil v MacOS?
Nejsou vidět ani přes Commander One. Jsem si jistý, že jsem neudělal nic, co by to způsobilo. Prostě bug...

Díky.
MacBook Air M1 (Benq SW270C, Logi MX Keys, Apple Trackpad 2), iPhone 12 Mini, iPad 6. gen. + Pencil, Apple Watch 8. gen., AirPods Pro, Apple TV 4K

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Skryla se složka na externím disku

Příspěvek od rony » 19 led 2023 20:22

pre zaujimavost ake ine znaky okrem pismen a cislic ma nazov tej zlozky?
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

javaansejongens
Příspěvky: 23
Registrován: 18 kvě 2021 20:58

Re: Skryla se složka na externím disku

Příspěvek od javaansejongens » 19 led 2023 20:58

rony píše:
19 led 2023 20:22
pre zaujimavost ake ine znaky okrem pismen a cislic ma nazov tej zlozky?
Název je "2023-01-18 Název koncertu 2023"

Samozřejmě bez uvozovek.
MacBook Air M1 (Benq SW270C, Logi MX Keys, Apple Trackpad 2), iPhone 12 Mini, iPad 6. gen. + Pencil, Apple Watch 8. gen., AirPods Pro, Apple TV 4K

lipon
Příspěvky: 1617
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: Skryla se složka na externím disku

Příspěvek od lipon » 20 led 2023 10:02

zkus vyhodit český znak a dát bez diakritiky

shodou okolností jsem řešil něco podobného tento týden, kdy jsem dostal 2 wordy plné češtiny v názvu; v Outlooku byly vidět i šly otevřít, ale jak jsem uložil na disk, tak nebyly čitelné (lokální i síťový disk), na flešce nebyly vůbec vidět
na Win na jiném počítači vše normálně čitelné - na windowsech jsem přejmenoval, vyhodil diakritiku a bylo to všude vidět a čitelné
dřív se mi to nestávalo, podezírám jeden z posledních updatů - jsem na Monterey 12.6.2

javaansejongens
Příspěvky: 23
Registrován: 18 kvě 2021 20:58

Re: Skryla se složka na externím disku

Příspěvek od javaansejongens » 20 led 2023 18:43

lipon píše:
20 led 2023 10:02
zkus vyhodit český znak a dát bez diakritiky

shodou okolností jsem řešil něco podobného tento týden, kdy jsem dostal 2 wordy plné češtiny v názvu; v Outlooku byly vidět i šly otevřít, ale jak jsem uložil na disk, tak nebyly čitelné (lokální i síťový disk), na flešce nebyly vůbec vidět
na Win na jiném počítači vše normálně čitelné - na windowsech jsem přejmenoval, vyhodil diakritiku a bylo to všude vidět a čitelné
dřív se mi to nestávalo, podezírám jeden z posledních updatů - jsem na Monterey 12.6.2
Díky za tip. Já jedu na Ventuře 13.1.
Po několika připojeních externího disku se složka objevila, bez toho, abych cokoliv udělal. Možná na to udělám samostatné vlákno, jinak si toho nikdo nevšimne, ale stává se mi, že když vyrenderuju video z DaVinci Resolve, není vidět na externím disku. Musím ho vždy odpojit a připojit zpět. Myslím si, že se to stává i u jiných programů, kde něco vzniká z ničeho :-) a ukládám to na externí disk. Když vyrenderuju video na Plochu, tak se tam objeví. Formátování externího disku mám extfat. Mohl by to být problém? Mně se to dost hodí, abych s tím mohl pracovat i ve Windows.
MacBook Air M1 (Benq SW270C, Logi MX Keys, Apple Trackpad 2), iPhone 12 Mini, iPad 6. gen. + Pencil, Apple Watch 8. gen., AirPods Pro, Apple TV 4K

Odpovědět