i-tec Thunderbolt 2 dokovací stanice

Máte osobní zkušenost s Apple produktem nebo příslušenstvím a chcete se o ni podělit s ostatními? Napište svojí uživatelskou recenzi a publikujte ji zde

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tarabys
Příspěvky: 106
Registrován: 29 led 2014 20:13
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

i-tec Thunderbolt 2 dokovací stanice

Příspěvek od Tarabys » 14 lis 2016 00:06

Dostal se mi do rukou další výrobek značky i-tec (první jsem recenzoval zde) a mohu předem celého textu říct, že jsem opět spokojen.

Jedná se o dokovací stanici (určenou primárně) k notebooku s Thunderbolt 2 připojením. K “all-in-one” natož ke klasickému stolnímu PC mi zrovna smysl nedává…8)

Vzhledem k tomu, že připojení přes konektor (a protokol) Thunderbolt 2 má více než dostatečnou propustnost a tudíž i rychlost datového toku, tak bych ho bez nadsázky nazval kompletním řešení konektivity všeho co se běžně k notebooku připojuje.

Asi bych zde nepopisoval všechny parametry, ale určitě musím zmínit porty, které dock nabízí, protože to je na něm to nejpodstatnější. Jsou to:
- 2ks Thunderbolt verze 2 (přenos až 20Gb/s, podpora DisplayPort s rozlišením 3840x2160/30Hz)
- HDMI v.1.4b (podpora rozlišení až 4K nebo-li 3840x2160/30Hz a )
- RJ-45 gigabitový ethernetový konektor
- 3ks USB-A verze 3.0 (z toho 1x dokáže nabíjet iPhone nebo iPad)
- 3,5mm jack - výstup pro sluchátka
- 3,5mm jack - vstup pro mikrofon
- Vstup pro napájecí adaptér
Photo 07.11.16 21 26 38.jpg
porty na zadní straně
Photo 07.11.16 21 28 33.jpg
porty na boční straně
Obsah balení:
- Dockovací stanice
- 1m dlouhý kabel Thunderbolt/Thunderbolt
- napájecí adaptér
- CD s uživatelskými manuály
- Příručku “quick start”

Co se týče zpracování, tak je opět na vysoké úrovni - hliníkové tělo a plastové díly, které přesně lícují. I gumové nožky jsou velice podobné těm co používá Apple u svých MacBooků.
Photo 07.11.16 21 30 14.jpg
spodní strana
Jediné co bych mohl trochu vytknout je trochu “hrubší” povrch hliníku než který najdete na výrobcích Applu, ale je to opravdu detail.

Na promo fotkách je vidět, že dockovací stanici díky jejímu tvaru použili jako podložku pod notebook, ale jaksi jsem si nedokázal představit jak dopadne povrch obou zařízení, když se bude otírat hliník o hliník. Ale i-tec to vyřešil jednoduše. V balení dostanete dva pružky ze silikonu se samolepící vrstvou, které si nalepíte, tak aby se notebook nikde nedotýkal a díky silikonu ani nebude mít tendence sklouzávat. Geniální.

Vyzkoušel jsem všechny konektory, kromě mikrofonního a většinu současně (video přes HDMI, kopírování dat ze dvou externích HDD apod.), tak abych ověřil propustnost Thunderboltu a vše šlapalo tak jak má.Takže reálné použití vidím takové, že sednu ke stolu v práci/doma, kde už mám do docku zapojen monitor přes HDMI port, klávesnici/myš/tablet/externí HDD apod. přes USB, reproduktory přes 3,5mm jack, síťový kabel přes RJ-45 konektor a tohle všechno připojím naráz jedním Thunderbolt 2 konektorem k notebooku - ideální.

A ještě jednu příjemnou vlastnost tenhle dock má a to, že jeho boční USB-A port dokáže nabíjet připojené zařízení. Zkoušel jsem ho i na iPad Air a jel na 100%. Takže může ze stolu zmizet jedna nabíječka, nebo ji můžete použít jinde.

Myslím, že pokud potřebujete dokovací stanici ke svému Macu (ale i k PC), tak je tento výrobek od i-tecu super. Samozřejmě existuje i konkurence a třeba Belkin dělá funkčně i designově totožné zařízení, ale nechá si za něj zaplatit o 50% více.

Doufám, že tato recenze někomu pomůže…;)

P.S.: a vzhledem k tomu, že jsem přešel na MacBook (12"), tak pevně doufám, že i-tec už usilovně pracuje i na verzi s USB-C/Thunderbolt 3 konektorem... 8-)
Naposledy upravil(a) Tarabys dne 14 lis 2016 15:53, celkem upraveno 1 x.
MacBook 12" (Early 2015) 1,1GHz Intel Core M, 8GB RAM, 256GB; iPhone 11 128GB; Apple TV 3G; Kingston MobileLite Wireless; (můj Instagram)

Uživatelský avatar
Tarabys
Příspěvky: 106
Registrován: 29 led 2014 20:13
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: i-tec Thunderbolt 2 dokovací stanice

Příspěvek od Tarabys » 14 lis 2016 00:10

doplňující foto:
Photo 07.11.16 21 35 58.jpg
přiložené silikonové proužky
Photo 07.11.16 21 33 22.jpg
přiložený kabel
MacBook 12" (Early 2015) 1,1GHz Intel Core M, 8GB RAM, 256GB; iPhone 11 128GB; Apple TV 3G; Kingston MobileLite Wireless; (můj Instagram)

ivanquo
Příspěvky: 2
Registrován: 17 led 2017 13:28

Re: i-tec Thunderbolt 2 dokovací stanice

Příspěvek od ivanquo » 17 led 2017 13:32

Vdaka za predstavenie i-tec Thunderbolt 2 dokovacej stanice.
1. Ako hodnotite zvukovy vystup zariadenia?
2. Ako hodnotite rychlosti portov?
3. Ako hodnotite pocty pripojitelnch monitorov, rozlisenia a frekvencie video vystupov?
4. Ake je zariadenie z pohladu dlhodobeho pouzivania?
Dakujem

Uživatelský avatar
Tarabys
Příspěvky: 106
Registrován: 29 led 2014 20:13
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: i-tec Thunderbolt 2 dokovací stanice

Příspěvek od Tarabys » 17 led 2017 15:13

zkusím odpovědět co jsem vyzkoumal s mým (tenkrát) iMac 21,5":

1. nejsem asi žádný audiofil, zkoušel jsem ho se sluchátky Sennheisser HD 439 a neslyšel jsem nic co by mi vadilo nebo co by degradovalo přehrávanou hudbu (mp3 v 320/kbps a FLAC)...

2. s rychlostí portů jsem neměl problém, ale je pravda, že tou dobu jsem neměl jiné externí HDD než s USB 2.0, takže to vlastně bylo limitující a jelo to na jejich "reálné" maximum - cca 26-27 MB/s čtení i zápis. A Thunderbolt 2 port jsem ani nijak měřit nemohl, ale vše připojené zvládl v pohodě, takže věřím, že ten má dostatečnou rezervu. Už z podstaty své přenesové rychlosti - až 20Gb/s... ;)

3. tou dobou jsem měl možnost připojit 51" fullHD plasmu Samsung přes HDMI a jelo to naprosto bez problémů v 60Hz a nemyslím si, že by měl být problém s jakýmkoli fullHD nebo 2K monitorem v 60Hz a se 4K ve 30Hz. Thunderbolt displej jsem k dispozici neměl...

4. dlouhodobé zkušenosti bohužel neřeknu. Měl jsem dock jen po dobu co zbývala do výměny iMac za MacBook 12", takže cca 2 týdny. A bohužel MacBook má "jen" USB-C a ne Thunderbolt. Ale osobně si nemyslím, že by s dockem mohl být dlouhodobě problém. Přeci jen je to věc co leží primárně na stole a nemůže tak trpět přenášením apod...
MacBook 12" (Early 2015) 1,1GHz Intel Core M, 8GB RAM, 256GB; iPhone 11 128GB; Apple TV 3G; Kingston MobileLite Wireless; (můj Instagram)

KarelP
Příspěvky: 138
Registrován: 17 úno 2013 21:24

Re: i-tec Thunderbolt 2 dokovací stanice

Příspěvek od KarelP » 17 led 2017 17:46

Mám ten samý cca přes rok a naprostá spokojenost. V práci mám verzi USB3 a mohu říci totéž.


Sent from my iPhone using Tapatalk

ivanquo
Příspěvky: 2
Registrován: 17 led 2017 13:28

Re: i-tec Thunderbolt 2 dokovací stanice

Příspěvek od ivanquo » 18 led 2017 12:53

Zaujima ma porovnanie technickych parametrov (rozdiel cien je jasny) s Thunderbolt™ 2 Express Dock HD with Cable http://www.belkin.com/uk/p/P-F4U085/?cl ... us&irgwc=1

A to najma:
1. v rychlosti USB 3.0 portov (pri pripojeni UASP externeho ramika s rychlim SSD)
2. kvalite zvukoveho vystupu (D/A konvertor - kolko bitovy a odstup od sumu)

Su na to podobne, alebo aky je rozdiel?
Vdaka,

Uživatelský avatar
Tarabys
Příspěvky: 106
Registrován: 29 led 2014 20:13
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: i-tec Thunderbolt 2 dokovací stanice

Příspěvek od Tarabys » 18 led 2017 13:17

ad 1) bohužel jsem ho nemohl vyzkoušet (a změřit) s externím SSD, takže Ti neřeknu

ad 2) to asi bohužel nikde nebude specifikováno, takže taky nepomohu. Ale myslím, že to se nedozvíš ani u Belkinu. Teda za předpokladu, že to nerozkuchá někdo jako iFixit a jim podobní, kteří Ti řeknou jaký je v něm přesný typ převodníku a ke kterému si dohledáš informace... ;)
MacBook 12" (Early 2015) 1,1GHz Intel Core M, 8GB RAM, 256GB; iPhone 11 128GB; Apple TV 3G; Kingston MobileLite Wireless; (můj Instagram)

KarelP
Příspěvky: 138
Registrován: 17 úno 2013 21:24

Re: i-tec Thunderbolt 2 dokovací stanice

Příspěvek od KarelP » 23 led 2017 08:18

Ani já nemám možnost vyzkoušet rychlost USB s externím SSD. Mám jen 2 plotnové USB 3 disky, kde rychlosti jsou cca na jejich maximu.
Jelikož mám ale 15"retinu 2012, tak ta má stejně TB1.
Dále mám k doku připojenou GLAN, 1x starší 19" monitor, občas HD projektor. Zvuk mám řešen z notebooku přes BT do soundbaru.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Uživatelský avatar
Tarabys
Příspěvky: 106
Registrován: 29 led 2014 20:13
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: i-tec Thunderbolt 2 dokovací stanice

Příspěvek od Tarabys » 23 led 2017 08:42

Tak TB1 je "papírově" 2x rychlejší než USB 3.0, které na docku jsou, takže ten Thunderbolt 1 to určitě neomezuje... ;)
MacBook 12" (Early 2015) 1,1GHz Intel Core M, 8GB RAM, 256GB; iPhone 11 128GB; Apple TV 3G; Kingston MobileLite Wireless; (můj Instagram)

krabica
Příspěvky: 41
Registrován: 17 dub 2013 21:23

Re: i-tec Thunderbolt 2 dokovací stanice

Příspěvek od krabica » 23 led 2017 19:18

Mně přestala fungovat USB a zvukovka, ale obraz přes HDMI frčí. Nevíte čím by to mohlo být? Ani jedno se neobjeví v seznamu zařízení.
iPod nano 4. gen.
iPad 1. gen.
iPhone 4, 7+
Apple TV 2. gen.
MacBook Pro 13 Retina 2014 mid.

KarelP
Příspěvky: 138
Registrován: 17 úno 2013 21:24

i-tec Thunderbolt 2 dokovací stanice

Příspěvek od KarelP » 24 led 2017 08:25

Tarabys píše:Tak TB1 je "papírově" 2x rychlejší než USB 3.0, které na docku jsou, takže ten Thunderbolt 1 to určitě neomezuje... ;)
TB1 Je sice rychlejší než USB3, ale přenáší se přes něj i data pro externí periferie připojené k doku (monitor, LAN,...) Pokud by byl připojen jen USB disk dalo by se teoreticky otestovat jeho rychlost, ale bohužel nemám USB3 SSD. Je také otázkou jaká je režie přenosu dat samotného doku.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Naposledy upravil(a) KarelP dne 24 led 2017 08:29, celkem upraveno 1 x.

KarelP
Příspěvky: 138
Registrován: 17 úno 2013 21:24

i-tec Thunderbolt 2 dokovací stanice

Příspěvek od KarelP » 24 led 2017 08:26

krabica píše:Mně přestala fungovat USB a zvukovka, ale obraz přes HDMI frčí. Nevíte čím by to mohlo být? Ani jedno se neobjeví v seznamu zařízení.
Zkus přeinstalovat ovladač, najdeš na webu výrobce.


Sent from my iPhone using Tapatalk

krabica
Příspěvky: 41
Registrován: 17 dub 2013 21:23

Re: i-tec Thunderbolt 2 dokovací stanice

Příspěvek od krabica » 24 led 2017 14:24

KarelP píše:
krabica píše:Mně přestala fungovat USB a zvukovka, ale obraz přes HDMI frčí. Nevíte čím by to mohlo být? Ani jedno se neobjeví v seznamu zařízení.
Zkus přeinstalovat ovladač, najdeš na webu výrobce.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Dík, ale to jsem zkusil a nic. :-(
iPod nano 4. gen.
iPad 1. gen.
iPhone 4, 7+
Apple TV 2. gen.
MacBook Pro 13 Retina 2014 mid.

Odpovědět