Apple watch vs. Garmin watch

Sekce věnovaná chytrým hodinkám AppleWatch a příslušenství pro ně.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Brozik

Odpovědět
Dave54
Příspěvky: 32
Registrován: 13 srp 2012 16:45

Apple watch vs. Garmin watch

Příspěvek od Dave54 » 13 srp 2020 09:22

Ahoj,

chci si kupovat smart watch a rozhoduji se mezi posledníma AppleWatch (popřípadě ty, co představí na podzim) a Garmin hodinkami, řada Legacy - https://www.garmin.cz/garmin-legacy-sag ... ader/80311 či jinou řadou.

Je tady nějaký majitel apple watch a zároveň má zmapované, co umí garmin watch nebo obráceně?
Nejsem schopen si objektivně porovnat obě tyto zařízení. Garmin má hodně podrobný rozpis co jeho hodinky umí, takhle podrobný u apple nenajdu. Ale jak je to podrobné, tak se v tom ztrácím.. určité věci ani nevím co znamenají, respektive jak se reálně využijí.

Ideálně jestli někdo z Vás má natestováno obě zařízení při reálném nošení?

Co od hodinek čekám:
- bezkontaktní platby
- nepotřebuji ani skrz hodinky telefonovat či dostávat notifikace
- chci aby to umělo (přesně) měřit jízdu na kole - MTB, běh, plavání ( dělám je na rekreační úrovni)
- "Čím víc senzorů na měření, tím lepší", např. hladina kyslíku v krvi, nějaká hrubá analýza spánku atd,
- Upomínky tipu, zvednou se ze židle a projít se, prodýchat se atd., obecně zaměřený na zdravý životní styl

Mátě někdo s tím zkušenosti a můžete se o ně podělit? Díky moc

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: Apple watch vs. Garmin watch

Příspěvek od mberdych » 13 srp 2020 10:19

Je to relativně jednoduché, Garmin je primárně sport tester s funkcemi chytrých hodinek. Apple Watch jsou primárně Smart Watch a zdraví, ten sport není tak silný. Z toho co píšete mi dává smysl spis Garmin, ale ten konkrétní typ neznám. Sám mám Fenix 6X Pro. Apple Watch jsou na mě moc otravné.

Atapol
Příspěvky: 53
Registrován: 11 kvě 2015 18:57

Re: Apple watch vs. Garmin watch

Příspěvek od Atapol » 13 srp 2020 13:12

Já přešel z AW na Garmin (Fenix 5x Plus) před rokem. Jak píše kolega, hlavní rozdíl je v tom, že Garmin je spíš na sport, AW je prodloužená ruka mobilu. Běh, kolo, plavání změří oboje.... ale:
Z mého pohledu je lepší Garmin - Nemá dotykový display (existují i verze co ho ale mají), ovládání tlačítky je při aktivitě kdy jsem zpocený, mokrý, mám rukavice přesné a jednoznačné. To je pro mě asi největší plus. Další věc je aplikace. Ta má svou webovou verzi a tak nejsem při prohlížení statistik odkázán jen na mobil. Ano, to lze i u AW pomocí Stravy, Endomondo a podobně ale to jsou aplikace s předplatným.....
Na kole mám snímač rychlosti, kadence šlapání - vše s hodinkama spolupracuje. Na běhání hrudní pás....
Display Garminu je na sluníčku dobře čitelný, čím víc sluníčka tím lépe.... nabité vydrží týden, vydrží celodenní aktivitu s GPS, jsou odolné...
AW mají display hezčí, jsou propojené do systému iOS, dá se z nich volat.

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1607
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: Apple watch vs. Garmin watch

Příspěvek od SharkeeCZ » 13 srp 2020 13:33

na sport Garmin, na ovládání iPhonu AW
měl jsem AW řadu let a teď jsem se vrátil ke Fenixum, protože mi to přijde smysluplnější
nejsou to srovnatelná zařízení, každé je pro něco jiného, doporučuji přečíst i starší diskuze na tato témata tady na fóru, nebo na iphoneforu
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

Odpovědět