Apple watch automatické zamykání bez iphonu

Sekce věnovaná chytrým hodinkám AppleWatch a příslušenství pro ně.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Brozik

Odpovědět
PetrCZ
Příspěvky: 5
Registrován: 29 pro 2020 10:23

Apple watch automatické zamykání bez iphonu

Příspěvek od PetrCZ » 29 pro 2020 10:27

Dobrý den,

jakmile se vzdálím od iPhonu hodinky se neustále zamykají, dá se tato možnost vypnout? Konkrétně mám problém, když si jdu zaběhat.
Na AW6 si nastavím cvičení - běh venku. Zapnu hudbu z hodinek do Aripods a telefon nechám doma. Hudba funguje stále bez problému, ale aplikace cvičení neběží jelikož hodinky se neustále zamykají. Když je odemknu můžu cvičení znovu pustit, ale běží pouze do chvíle než se hodinky zamknou, což je asi 2 vteřiny. Ani hudbu za běhu nemůžu ovládat, aniž bych si hodinky odemkl.

Je možnost někde tohle automatické zamykání vypnout? Zámek musím mít jelikož využívám apple pay.

Díky.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Apple watch automatické zamykání bez iphonu

Příspěvek od rony » 29 pro 2020 11:19

nemame tetovanie na ruke?
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

PetrCZ
Příspěvky: 5
Registrován: 29 pro 2020 10:23

Re: Apple watch automatické zamykání bez iphonu

Příspěvek od PetrCZ » 29 pro 2020 11:31

Mám, ale na druhé než nosím hodinky.

PetrCZ
Příspěvky: 5
Registrován: 29 pro 2020 10:23

Re: Apple watch automatické zamykání bez iphonu

Příspěvek od PetrCZ » 04 led 2021 09:55

Nemáte s tím někdo zkušenost? Včerejší procházka se mi počítala z poloviny. Druhá polovina(cesta zpět), kdy telefon ukazoval 5% baterie, už se hodinky zase zamykaly. Je tam tedy spojitost když je iphone poblíž, tak se nezamykají, když není poblíž nebo je vybitý, tak se hodinky zamykají a tudíž cvičení se nezapočítává... pak je tedy funkcionalita celých hodinek k ničemu. Je to na reklamaci? Mám je asi měsíc, dělá to od začátku.

Josef F.
Příspěvky: 193
Registrován: 04 zář 2014 13:01

Re: Apple watch automatické zamykání bez iphonu

Příspěvek od Josef F. » 05 led 2021 16:46

Aktivitu by měly Watch měřit i pokud jsou zamknuté. Tady bych problém asi viděl v tom, že si hodinky myslí, že nejsou na ruce. Nemáte je třeba moc volné? Měly by být utaženy tak, aby byly neustále v kontaktu s rukou (pokud možno na stejném místě). Jsou senzory na zadní části čisté (změří vám hodinky například tep)?

PetrCZ
Příspěvky: 5
Registrován: 29 pro 2020 10:23

Re: Apple watch automatické zamykání bez iphonu

Příspěvek od PetrCZ » 06 led 2021 09:26

Děkuji za radu. S tím jestli mají měřit i když jsou zamčené si nejsem jistý - alespoň co se aplikace cvičení týče. Ale povedlo se mi včera problém vyřešit, tak snad to někomu pomůže do budoucna. Hodinky jsem odpároval a resetoval. Včera jsem zkoušel běh a hodinky se mi na ruce nezamkly a celý běh zaznamenaly. I synchronizace hudby mi proběhla, která předtím blbla.

Odpovědět