Po sprárování Watch se v aplikaci Messages zobrazují 7 let staré zprávy

Sekce věnovaná chytrým hodinkám AppleWatch a příslušenství pro ně.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Brozik

Odpovědět
jirik
Příspěvky: 93
Registrován: 28 zář 2012 17:12

Po sprárování Watch se v aplikaci Messages zobrazují 7 let staré zprávy

Příspěvek od jirik » 05 led 2021 14:14

Ahoj,

prosím vás o radu. Mám takový kuriózní problém.

Na mém 1. gen iPhonu SE jsem dělal restore přes šifrovanou zálohu ve Finderu. Vyděsilo mě, že se nenatáhly skoro žádné ocěnění aktivity (možná to chtělo počkat), tak jsem udělal restore přes Finder a napodruhé už jsem udělal čistou instalaci. Po přihlášení k Apple ID se mi všechna data natáhla z iCloudu (zprávy, aktivita, kontakty...). Chvilku potom jsem znovu spároval Apple Watch S4 a nastavil je jako nové (předtím jsem je poctivě odpároval).

Od té doby se mi na hodinkách ve zprávách zobrazuje asi 10 konverzačních vláken, ale obsahují zprávy z roku 2003/2004. Všechny další nové zprávy, které mi došly na iPhone PO restoru (resp. čisté instalaci) se na hodinkách korektně zobrazují, ale zprávy od včera a starší (až do 2003) na hodinkách prostě nejsou. Na iPhonu všechny zprávy normálně jsou. A zobrazují se i na Macu a iPadu, takže iCloud sync funguje.

Pokud vím, tak messages na Watch se tahají lokálně z iPhonu a ne z iCloudu. Takže otázka zní - odkud se to sakra bere? :D

Co už jsem zkusil:
- vypnout/zapnout Watch/iPhone
- hard-reset Watch/iPhonu
- v nastavení iCloudu vypnout a znovu zapnout přepínač Zprávy (ty se znovu dotáhly z iCloudu)
- smazat hodinky v settings
- odpárovat a znovu spárovat (a nastavit jako nové) jsem zkusil asi 3x - pokaždé se natáhnou zprávy z iPhonu doručené včera (a novější) a pak až rok 2003 cca 10 vláken (pokaždé ty stejné).

1) Pomohlo by, kdybych Watch smazal z účtu v iCloudu, resp. z mého Apple ID? Podmínkou je, že nechci přijít o žádná data v aplikaci Kondice a žádná zdravotní data. Fakt tomu nerozumím a hrozně mě to žere.
2) Co dělá vlastně přepínač na iPhonu v Setting > iCloud, který se jmenuje Watch (viz přiložený obrázek)? Nikde na celém webu to není vysvětlené.
3) Nějaké další nápady?

Příští týden budu switchovat na nový iPhone 12 mini a udělám zase čistou instalaci (a nastavení Watch jako nových), tak třeba je šance, že pak už se to chytne.
iPhone 12 mini, 256 GB
Apple Watch Series 4
MacBook Pro 2017 13"
iPad Air 2, 64 GB, Wi-Fi
iMac 27" (Mid 2011)

Odpovědět