Poslouchání audioknih na hodinkách

Sekce věnovaná chytrým hodinkám AppleWatch a příslušenství pro ně.

Moderátoři: dandas, zmiy, MichalM.Mac, Macforum_Admin, Brozik

Odpovědět
DidaJI
Příspěvky: 54
Registrován: 29 kvě 2017 22:29

Poslouchání audioknih na hodinkách

Příspěvek od DidaJI » 22 bře 2021 07:05

Vytvořil jsem na podobný dotaz ještě jedno vlákno, protože tady se ptám na něco trochu jiného. Povedlo se někomu v hodinkách rozchodit přehrávání audioknih?
Dám příklad, v iMacu si vytvořím audioknihu (.m4b) formátu a natáhnu si jí do Apple Book. Připojím iPhone a v synchronizaci si nastavím, aby se kniha nahrála i do iPhone. Potud je to vše OK. Audiokniha jde přehrávat v iMacu i v iPhone naprosto bez problémů v nativních aplikacích "Knihy" od Apple. Bohužel se mi ale nedaří potom knihu sesynchronizovat s hodinkami. Podle návodu od Apple be se mělo automaticky synchronizovat prvních 5 hodin poslechu v nově přidané knížce nebo i knížky označené "stojí za přečtení". To se ale bohužel neděje. Pokud vlezu na iPhone do aplikace hodinky a otevřu tam Audioknihy, tak tam je "Žádné audioknihy". Pokud mám iPhone v dosahu, tak normálně můžu hodinkami přes aplikaci "Audioknihy" danou knihu přehrávat, ale jak jsem mimo, tak už to nejde, protože prostě fyzicky je pouze v telefonu.
Povedlo se toto někomu vyřešit? Pokud to nelze v originální aplikaci, tak je na to nějaká alternativní? Samozřejmě můžu audioknihu nechat v mp3 a natáhnout ji do hodinek jako "hudbu", to samozřejmě funguje. Bohužel ale pak se nejde zase posouvat ve skladbách, jde je pouze přeskakovat. A některé audioknihy mají kapitoly dlouhé třeba 45 minut a to je pěkně nepříjemné, když se potom nemůžu posunout tam kde jsem třeba skončil s poslechem minule.

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1287
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Poslouchání audioknih na hodinkách

Příspěvek od Mironet » 22 bře 2021 07:54

Strávil jsem nad tím taky dost času a nejde to. Prostě aplikace na hodinkách je zamčená pouze pro zakoupené audioknihy, což v ČR nejde. Alternativní aplikace se řeší ve druhém vlákně.

Odpovědět