Ochranne sklo vs folia

Sekce věnovaná chytrým hodinkám AppleWatch a příslušenství pro ně.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Brozik

Odpovědět
marcelstehlik
Příspěvky: 14
Registrován: 05 kvě 2018 19:53

Ochranne sklo vs folia

Příspěvek od marcelstehlik » 14 led 2022 21:24

Rozmyslam nad AW a trochu sa bojim skrabancov, nemyslim teraz na tele hodiniek, tam ked bude mikro skrabanec to prezijem ale skor sa bojim toho skla, pretoze dost citam ze napriklad AW7 tym trpia. Dalej ked pozeram nejake ochranne skla alebo folie tak vzdy sa docitam ako zle prilieha, ako sa odlepuje atd. Preto sa pytam hlavne majitelov, je to fakt tak tragicke? A aku foliu alebo sklo by ste odporucili? Respektive ktore z tychto dvoch? Dakujem za info!

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Ochranne sklo vs folia

Příspěvek od rony » 16 led 2022 08:40

kup si ocelove ak tak toto trapi
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
kecinzer
Příspěvky: 562
Registrován: 06 úno 2015 07:09
Bydliště: Děčín - perla severu

Re: Ochranne sklo vs folia

Příspěvek od kecinzer » 11 bře 2022 13:41

Aktuálně mám už 4. AW a škrábanců jsem si začal všímat až tak po roce používání na prvních dvou modelech. A to jen na vypnutém displeji. S always on displejem se jich už nedá skoro všimnout a i mi přijde, že se mi na series 6 nějak nedělaly.

Doporučuji to tedy neřešit a koupit základní hliníky a nepoužívat žádné folie ani skla.
Je dost pravděpodobné že po roce a něco spadne kapacita baterie, že nepůjdou skoro používat - u mě na 82%. Naštěstí na nich mám AC+, tak jsem si je celé nechal vyměnit. Když si je technik v Českém servisu prohlížel, říkal, že vypadají jako nové. Přitom jsem s nimi několikrát spadnul a měl je na jednom místě i trochu odřené :).

Záleží také na tom, jak je budeš používat. Já dost běhám (50 km týdně) a chodím delší štreky se zapnutou aktivitou, takže je dávám večer na nabíječku skoro vybité. Ale spíš bych ten pokles kapacity baterii přisuzoval jejich horší kvalitě, protože mi padá dost kapacita i u posledních iPhonů a Macu, což dříve tak rychle nedělalo.

Pro mě jsou tedy AW tak max. na 2 roky - čili měnit ob jednu generaci a proto bych vzal právě základní hliníkovou verzi a ne zbytečně dražší nerezy nebo titány. Vím, že se dá baterka v neautorizovaném servisu vyměnit, ale do toho bych se nepouštěl.
 MacBook Air 13.6" M2 8/10 512GB 24GB RAM + Keychron M3 Mini 4K/MacMouseFix + Samsung U28R550
 iPhone 14 Pro Max 128GB +  Watch Ultra LTE
 iPad 2021 64GB
 HomePod Mini  AirPodsPro

Martin.K
Příspěvky: 12
Registrován: 13 čer 2019 15:38

Re: Ochranne sklo vs folia

Příspěvek od Martin.K » 21 bře 2022 13:41

Já patřím k těm nešťastníkům, kterých se týkají jak oděrky, tak i rozbitá skla, a to opakovaně. Přitom nic z toho nepocházelo z nějaké extrémní aktivity - provozní oděrky vůbec netuším, rozbité sklo jednou ze zavadění rukou o zárubně a jednou z pádu na tvrdou podlahu. Vyzkoušel jsem nalepovací skla, pouzdra i folii (Spigen Neoflex). Ta se dobře lepí, není v podstatě vidět a před drobnými škrábanci chrání dostatečně. Se skly jsem měl špatnou zkušenost - měly trendenci se zachycovat o rukávy. Pouzdra zase hyzdila. Asi je fakt potřeba hodinky brát částečně jako spotřební materiál s podobnou životností, jako mobil. Za mě proto hliník.

Odpovědět