Apple Watch vs Garmin hodinky - drobnosti

Sekce věnovaná chytrým hodinkám AppleWatch a příslušenství pro ně.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Brozik

Odpovědět
Uživatelský avatar
kecinzer
Příspěvky: 562
Registrován: 06 úno 2015 07:09
Bydliště: Děčín - perla severu

Apple Watch vs Garmin hodinky - drobnosti

Příspěvek od kecinzer » 25 úno 2022 10:34

Zvažuji přechod z Apple Watch na Garmin Epix jelikož dost běhám a výdrž AW mi přestává vyhovovat. Chci se ale zeptat majitelů Garminů na několik drobností na kterých mi ale záleží.

1) Notifikace
U AW se mi líbí, že jakmile je mám na ruce, tak mi notifikace (kromě příchozích hovorů) chodí jen do hodinek a iPhone ani nepípne - nezapne se displej, nepřehraje zvuk ani vibraci. Jak je to s Garminy? Funguje to stejně, nebo notifikace chodí jak na telefon tak i na hodinky? Nějak se toho nemohu nikde dopátrat.
Dále jsem pochopil, že na Garminech mi nebude fungovat focus mód, nebo bude?
Pokud Garminy sundám ze zápěstí a položím na stolek, přestanou na ně chodit notifikace a budou v režimu "zamčeno" podobně jako AW?

2) Ciferníky
Je možné si poskládat ciferník podobný Infografu z AW? Jde mi o to, mít na něm následující událost v kalendáři, počasí, případně kdo má svátek.

3) Příchozí hovory
Dočetl jsem se, že příchozí hovory je možné vzít pouze na Androidu, takže s iOS se jen dozvím, že mi někdo volá a musím tahat telefon, nebo vzít na Air Podech?

4) Spojení s AirPody Pro
Koukal jsem, že z Apple Music do Garminů hudbu nedostanu, to bych asi oželel konverzí mé oblíbené hudby do MP3. Má někdo ale zkušenosti se spojení s AirPody?

Nic dalšího mě zatím nenapadá. Nejdůležitější jsou pro mě asi ty 2 první body.
Díky za vaše postřehy.
 MacBook Air 13.6" M2 8/10 512GB 24GB RAM + Keychron M3 Mini 4K/MacMouseFix + Samsung U28R550
 iPhone 14 Pro Max 128GB +  Watch Ultra LTE
 iPad 2021 64GB
 HomePod Mini  AirPodsPro

mrzic
Příspěvky: 473
Registrován: 30 črc 2012 10:27

Re: Apple Watch vs Garmin hodinky - drobnosti

Příspěvek od mrzic » 25 úno 2022 10:58

ad 2) Ciferníků je spousty, koukni do ConnectIQ app
ad 3) Hovory běžně přijímám na Garminech a hovořím přes AirPody.
MacBook Air 15 M2
iPad Pro 11 M1, iPadOS 16
iPhone 12 Pro Max, iOS 16
Apple TV4

Uživatelský avatar
kecinzer
Příspěvky: 562
Registrován: 06 úno 2015 07:09
Bydliště: Děčín - perla severu

Re: Apple Watch vs Garmin hodinky - drobnosti

Příspěvek od kecinzer » 25 úno 2022 11:05

Díky, ad 2), tam jsem se právě díval, ale bez vyzkoušení na zařízení je to jaksi k ničemu. Zajímaly mě reálné zkušenosti.
Ad 3) díky, tak to je super.

Ohledně 1) nemůžeš nic napsat? To mě zajímá asi fakt nejvíc :))
 MacBook Air 13.6" M2 8/10 512GB 24GB RAM + Keychron M3 Mini 4K/MacMouseFix + Samsung U28R550
 iPhone 14 Pro Max 128GB +  Watch Ultra LTE
 iPad 2021 64GB
 HomePod Mini  AirPodsPro

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: Apple Watch vs Garmin hodinky - drobnosti

Příspěvek od mberdych » 25 úno 2022 11:09

K bodu 1) notifikace chodí na telefon i Garminy, je to jen tupá notifikace, žádná logika tam není. Dokonce tuším nejde vybrat, které přijdou a které ne, buď jsou zapnuté (a chodí vše) a nebo vypnuté. Rozlišit jde jen hovor a pak zbylé notifikace. Bohužel apple počítám třetí stranu nepustí k tomu, co může dělat sám. Zároveň hodinky vibrují a chodí na ně notifikace i když je nemáš na ruce. Obecně jsem ve svých Garmin časech notifikace vůbec nepoužíval. Není to tak dlouho, Garminy jsem přestal používat loni v létě (měl jsem Fenixy 6X). K apple watch jsem se po letech vrátil kvůli možnosti LTE.

Uživatelský avatar
kecinzer
Příspěvky: 562
Registrován: 06 úno 2015 07:09
Bydliště: Děčín - perla severu

Re: Apple Watch vs Garmin hodinky - drobnosti

Příspěvek od kecinzer » 25 úno 2022 11:15

mberdych píše:
25 úno 2022 11:09
K bodu 1) notifikace chodí na telefon i Garminy, je to jen tupá notifikace, žádná logika tam není. Dokonce v tuším nejde vybrat, které přijdou a které ne, buď jsou zapnuté (a chodí vše) a nebo vypnuté. Rozlišit jde jen hovor a pak zbylé notifikace. Bohužel apple počítám třetí stranu nepustí k tomu, co může dělat sám. Zároveň hodinky vibrují a chodí na ně notifikace i když je nemáš na ruce. Obecně jsem ve svých Garmin časech notifikace vůbec nepoužíval.
Díky moc, tohoto jsem se právě dost obával. Jestli navíc notifikují i když nejsou na ruce, tak to je fakt FAIL.
To mi dost usnadnilo rozhodování. Sice dost sportuji, ale stejně to tvoří jen menší část dne. Ve zbylém čase používám hodinky především na notifikace. Také se mi dost líbí LTE verze, protože běhám bez telefonu a Garmin toto neumí vůbec.

Vypadá to, že zůstanu u AW a trochu optimalizuji výdrž např. vypnutím always on displeje.
 MacBook Air 13.6" M2 8/10 512GB 24GB RAM + Keychron M3 Mini 4K/MacMouseFix + Samsung U28R550
 iPhone 14 Pro Max 128GB +  Watch Ultra LTE
 iPad 2021 64GB
 HomePod Mini  AirPodsPro

lipon
Příspěvky: 1619
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: Apple Watch vs Garmin hodinky - drobnosti

Příspěvek od lipon » 25 úno 2022 15:45

třeba SMSky nebo zprávy z jiných "messengerů" když přijdou, tak mi zavrní jen hodinky, telefon je zticha; stačí mi náhled na hodinkách, o co jde - buď si vezmu telefon do ruky a přečtu celou zprávu na telefonu a zareaguji, nebo to nechám na později
ale třeba upozornění z Reminders a kalendáře mi pípnou jak na telefonu, tak zavrní hodinky, ale nevidím důvod, proč by mě to mělo nějak iritovat

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1609
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: Apple Watch vs Garmin hodinky - drobnosti

Příspěvek od SharkeeCZ » 26 úno 2022 09:34

Měl jsem Garminy, pak AW pár let a jsem zpět u Garminů.
1) nemusím nabíjet každý den, ale jednou za týden a nemusím mít strah, že nevydrží delší běh
2) notifikace byla jedna z věcí, která mne hodně svazovala, na Fenixy mi teď chodí jen zprávy, volání a ty nejdůležitější, které chci a mám klidnější život
3) jediné co mi chybí je občas SIRI na hodinkách a možnost volání, ale to rád vyměním za výdrž baterie a přesnější sportovní data a informace pro trénink, to má AW tragické
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

Uživatelský avatar
kecinzer
Příspěvky: 562
Registrován: 06 úno 2015 07:09
Bydliště: Děčín - perla severu

Re: Apple Watch vs Garmin hodinky - drobnosti

Příspěvek od kecinzer » 11 bře 2022 13:29

Díky všem za postřehy.
Nakonec jsem se rozhodl ještě zůstat u AW :).
 MacBook Air 13.6" M2 8/10 512GB 24GB RAM + Keychron M3 Mini 4K/MacMouseFix + Samsung U28R550
 iPhone 14 Pro Max 128GB +  Watch Ultra LTE
 iPad 2021 64GB
 HomePod Mini  AirPodsPro

Odpovědět