Apple TV, projektor, NAS

Vše co se týká Apple TV, aplikací pro Apple TV a jejího využití.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
ArnyS
Příspěvky: 3
Registrován: 05 říj 2019 09:52

Apple TV, projektor, NAS

Příspěvek od ArnyS » 08 črc 2020 11:43

Zdravím, rád bych poprosil o radu. Omlouvám, jestli to tu již někde je popsáno, nenašel jsem specifickou odpověď.

Mom Apple TV 4, Denon AVR a zatím bez serveru nebo NAS (mam to vše ted nove). Vše běží v racku, mimo obývák, nutno tedy vše ovládat přes mobil.
Knihovnu videi, hudby atd jsem původně plánoval hodit na NAS. Četl jsem zde spoustu názorů na Synology atd. Jinde zase, že je lepší mít dedikovaný server (Intel NUC např.) na kterém je připojen NAS.

Tato varianta (NUC) mi osobně dává více smysl, už hlavně z důvodu transponovaní, tedy převodu všech různých formátů. Myslím, že je to asi i často ten důvod proč zde čtu, že se video seká...

Na co se chci zeptat je konfigurace NUC a NAS: co musí běžet na NUCc abych viděl v appce (Infuse) knihovnu) na NASu?

Díky moc za každou radu.
Arny

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: Apple TV, projektor, NAS

Příspěvek od mberdych » 08 črc 2020 12:17

Pokud je potřeba vidět v infuse NUC, není třeba nic, stačí sdílet daný disk a infuse už si to zpracuje.

Žádná konverze není nutná, přehrává to přímo infuse. Pokud by šlo o konverzi, pak je třeba nějaký software s klientem, třeba plex (ale uznávám, že toto moc nesleduji, tak někdo erudovanější poradí). Pro účely infuse je NUC zbytečný a NAS udělá stejnou a v některých směrech lepší práci (je prostě připravena z výroby) a s aplikaci Synology Video zvládne i případně to překódování, pokud není video kompatibilní. Bude s ní výrazně méně práce. Dle příspěvku soudím, že NAS je pro Vás lepší volba. Můj názor.
Naposledy upravil(a) mberdych dne 08 črc 2020 12:35, celkem upraveno 1 x.

ArnyS
Příspěvky: 3
Registrován: 05 říj 2019 09:52

Re: Apple TV, projektor, NAS

Příspěvek od ArnyS » 08 črc 2020 12:31

Zni rozum, děkuji za radu.

Uživatelský avatar
jeyare
Příspěvky: 19
Registrován: 03 dub 2020 14:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Apple TV, projektor, NAS

Příspěvek od jeyare » 08 črc 2020 12:45

NAS je v tomto pripade naozaj lepsia volba
ak bude potreba Infuse s integraciou na Plex v NASe, navod je tu: https://www.synoforum.com/threads/will- ... post-15786
v ostatnom pripade, ako bolo napisane od @ArnyS

aby ste zbytocne nekupoval NAS a potom si buchal hlavu o stol, tak sa mrknite k nam na SynoForum.com
staff member from independent Synology (not only) forum at https://synoforum.com partner of macforum.cz

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Apple TV, projektor, NAS

Příspěvek od rony » 08 črc 2020 15:46

preco k infuse este naviac rozbiehat Plex? nie je to vyslovene nutne. mam aTV4, NAS Synology.

aTV4 je pripojene etherne kablom k routeru. hdmi kablom k TV, zvuk taham z TV do bezneho receiveru.

NAS je pripojeny ethernet kablom k routeru, nema nic zvlastne aktivovane, robi len zdielanie uloziska.

Videa mam teda na NAS, v Infuse som nasiel NASku, pripojil a to bolo cele a nie su tam ziadne problemy. Vzdialenosti su primerane, kedze mam strukturku v stenach, odhadom 20 metrov alebo i viac.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Odpovědět