Apple Watch Series 4 & Apple Care+

Vše co se týká záručních i pozáručních oprav Apple produktů.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
Pillowrecker
Příspěvky: 14
Registrován: 02 lis 2018 07:52

Apple Watch Series 4 & Apple Care+

Příspěvek od Pillowrecker » 02 lis 2018 08:07

Zdravím všechny a prosím zkušenější o radu:

Koupili jsme v ČR (iStores) před týdnem Apple Watch Series 4 a podle návodu na iPure.cz jsme z amerického Online Storu dokoupili záruku Apple Care+, kde by měla být výměna při náhodném poškození za manipulační poplatek (70€?). Všechno proběhlo v pořádku, na e-mailu máme potvrzení o aktivní Apple Care+.

Včera se nám podařilo hodinky upustit na dlažbu v koupelně a displej je na kaši. Informace na webu se značně rozchází, nebo některé věci prostě nejsem schopen dohledat. Moje dotazy tedy zní:

- Jde Apple Care+ pro Apple Watch uplatnit v českých servisech? Např. u Českého servisu jsem se dočetl, že Apple Care+ dělají pouze u "bezplatných incidentů AC+", což jsem nikde nebyl schopen dohledat co vlastně je. Protože třeba právě u výměny je přeci ten poplatek 70 €. Myslí se tím ten a v ČR mám tedy smolíka?

- Pokud vyrazím do Drážďan nebo Vídně, je nutné se nějak speciálně objednat předem? Protože pokud se pokusím objednat servis přes české stránky podpory, nemohu vídeňský nebo drážďanský Apple Store vůbec vybrat. Nebo stačí přijít, odevzdat hodinky, zaplatit poplatek, dostat nové a odejít? Mohl by někdo kdo už toto absolvoval poradit?

- Pokud je aktuální dostupnost taková, jaká je, tj. mizerná, mám vůbec naději že mi je na místě vymění? Jsou servisy a Story zásobovány speciálně pro tyto příležitosti, nebo mám čekat až se dostupnost trochu stabilizuje?

Moc díky všem za rady a pomoc!

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4638
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Apple Watch Series 4 & Apple Care+

Příspěvek od ra3662 » 02 lis 2018 08:27

Myslím že Drážďany vyhrají v konkurzu. Jel bych tam. Když tak alespoň uvidíš krásné město. :lol:

Pillowrecker
Příspěvky: 14
Registrován: 02 lis 2018 07:52

Re: Apple Watch Series 4 & Apple Care+

Příspěvek od Pillowrecker » 02 lis 2018 08:30

To je sice moc prima, ale Drážďany mám přes celou republiku, Vídeň výrazně blíž.

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1607
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: Apple Watch Series 4 & Apple Care+

Příspěvek od SharkeeCZ » 02 lis 2018 08:50

Rozhodně bych tam zavolal/napsal, než bych vyjel. Zavolej na Apple linku ať ti řeknou jestli to jde vyměnit i v ČR. (Podle mne ano)
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

Pillowrecker
Příspěvky: 14
Registrován: 02 lis 2018 07:52

Re: Apple Watch Series 4 & Apple Care+

Příspěvek od Pillowrecker » 02 lis 2018 10:47

Tak jsem mluvil s Vídní, tam mě víceméně poslali do Brna do Českého servisu, prý "Everything will be fine". Tak následně i s Brnem (Český servis) a prý by neměl být problém a hodinky v ČS by mělý být vyměněny za 3-5 dní. Tak jsem zvědav, když je to teď s dostupností jak to je. Dám vědět jak jsem dopadl.

krupica.mirek
Příspěvky: 5
Registrován: 18 říj 2018 09:12

Re: Apple Watch Series 4 & Apple Care+

Příspěvek od krupica.mirek » 06 lis 2018 08:30

Český servis reagoval na dotaz AC+ takto:

> Dobrý den,
> Příjmáte telefony se službou AppleCare+ za stejných podmínek jako v zahraničí?
> Děkuji za odpověď
> Dobrý den,
> AppleCare+ lze uplatnit i u nás. Odlišné podmínky by platili pouze v případě, že by jste v rámci AppleCare+ požadoval opravu nějakého poškození. Tyto případy se řeší individuálně.

krupica.mirek
Příspěvky: 5
Registrován: 18 říj 2018 09:12

Re: Apple Watch Series 4 & Apple Care+

Příspěvek od krupica.mirek » 08 lis 2018 07:39

Pillowrecker píše:
02 lis 2018 10:47
Tak jsem mluvil s Vídní, tam mě víceméně poslali do Brna do Českého servisu, prý "Everything will be fine". Tak následně i s Brnem (Český servis) a prý by neměl být problém a hodinky v ČS by mělý být vyměněny za 3-5 dní. Tak jsem zvědav, když je to teď s dostupností jak to je. Dám vědět jak jsem dopadl.

Mohl by jsem se zeptat jak jste dopadl ?

Pillowrecker
Příspěvky: 14
Registrován: 02 lis 2018 07:52

Re: Apple Watch Series 4 & Apple Care+

Příspěvek od Pillowrecker » 08 lis 2018 07:57

Zatím velmi dobre. Při příjmu byly sice trosku zmatky ale následně mě kontaktoval technik ze hodinky budou v rámci AC+ vyměněny. Jak dorazí nový kus, daji vědět. Tak uvidíme.

Uživatelský avatar
kecinzer
Příspěvky: 562
Registrován: 06 úno 2015 07:09
Bydliště: Děčín - perla severu

Re: Apple Watch Series 4 & Apple Care+

Příspěvek od kecinzer » 09 lis 2018 07:07

Díky za dobré zprávy.
Zrovna se rozhoduji, zda si koupit AppleCare+ pro iPhone. Český Servis mám přímo ve městě.

Říkali vám už v ČS kolik bude výměna stát v CZK?
Také mě trochu zaráží toto z jejich webu - záruční a pozáruční servis včetně AppleCare Protection Plan a AppleCare+ (pouze bezplatné incidenty AC+)
 MacBook Air 13.6" M2 8/10 512GB 24GB RAM + Keychron M3 Mini 4K/MacMouseFix + Samsung U28R550
 iPhone 14 Pro Max 128GB +  Watch Ultra LTE
 iPad 2021 64GB
 HomePod Mini  AirPodsPro

Pillowrecker
Příspěvky: 14
Registrován: 02 lis 2018 07:52

Re: Apple Watch Series 4 & Apple Care+

Příspěvek od Pillowrecker » 09 lis 2018 19:50

To mě popravdě taky zajímalo , nicméně dnes e-mail z ČS: Servisní případ vyřízen formou výměny (whole-swap) za nový kus, SN:XXXXXX. Cena opravy: 0,- (incident AppleCare+).

Nestihli jsme to do zaviracky (17:00, mail přišel 16:30), takže v pondělí ale i tak super, bravo Česky Servis! :D :!:

nunasjiri
Příspěvky: 121
Registrován: 07 lis 2016 21:26

Re: Apple Watch Series 4 & Apple Care+

Příspěvek od nunasjiri » 10 lis 2018 12:03

Mohu poprosit navést na článek na iPure? Hledal jsem ale marně, díky.
UPDATE. našel jsem, díky.

Anndy
Příspěvky: 173
Registrován: 18 zář 2012 12:07

Re: Apple Watch Series 4 & Apple Care+

Příspěvek od Anndy » 10 lis 2018 13:03

Tak ale mohol si už dať odkaz pre ostatných (ja to nepotrebujem - odoberám iPure).

Pillowrecker
Příspěvky: 14
Registrován: 02 lis 2018 07:52

Re: Apple Watch Series 4 & Apple Care+

Příspěvek od Pillowrecker » 10 lis 2018 16:58

Dvě sekundy na Google, ale tady to máte: https://ipure.cz/archiv/magazin/jak-na-nakup-applecare/ :D

Pillowrecker
Příspěvky: 14
Registrován: 02 lis 2018 07:52

Re: Apple Watch Series 4 & Apple Care+

Příspěvek od Pillowrecker » 12 lis 2018 21:48

Tak dnes hodinky úspěšně vyzveduty. Vše absolutně bez problémů (za zmínku stojí, že Apple má krásné i "servisní" krabičky :) ). Celkem to trvalo 4 dny, hodinky - nový kus i v rámci aktální mizerné dostupnosti na trhu. Za mě AC+ na AW můžu jednoznačně doporučit, stejně jako k jejich řešení Český servis.

Hnata
Příspěvky: 348
Registrován: 21 led 2015 09:43

Re: Apple Watch Series 4 & Apple Care+

Příspěvek od Hnata » 13 lis 2018 08:54

předem než budu za negativistu jen chci zdůraznit, že GRATULUJI! :-)
A teď jen k tomu rychlému řešení - úplně bych nevychvaloval jen Apple - částečně to totiž bylo štěstí v neštěstí, protože se v Evropě zlepšila dostupnost a od minulého týdne zákazníci objednané hodinky dostávají - s mými kolegy jsme všichni začali dostávat balíčky od minulé středy ...

Pillowrecker
Příspěvky: 14
Registrován: 02 lis 2018 07:52

Re: Apple Watch Series 4 & Apple Care+

Příspěvek od Pillowrecker » 13 lis 2018 09:01

Snad už se dostupnost zlepší, nicméně pravděpodobně aktuálně co přijde, to se v rámci rezervaci a objednávek taky vydá. Včera jsem namátkou koukal na mimozemšťana - termín dodání upresnime=na svatého dyndy a iStyle na mou už přes měsíc dlouhou rezervaci napsali, ze minimálně další tři týdny nic. Je to bída, jsem rad ze jsme se ženou chytli první vlnu.

Ta chvala Apple byla za tu peknou krabičku a vzorně funkční Apple Care :P

Odpovědět