Program servisu klávesnic MacBook Pro

Vše co se týká záručních i pozáručních oprav Apple produktů.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
so.va
Příspěvky: 2
Registrován: 09 lis 2020 15:30

Program servisu klávesnic MacBook Pro

Příspěvek od so.va » 09 lis 2020 16:16

Ahoj,
rád bych se s vámi podělil o mou zkušenost s programem výměny klávesnic, třeba to někomu pomůže, nebo si udělá představu.
Více o programu: https://support.apple.com/cs-cz/keyboar ... -notebooks

Konkrétně MacBook Pro 13’, 2018, 4 TB porty. Při psaní na klávesnici se pravidelně zdvojovaly až ztrojovaly stisknuté klávesy. Problém se týkal nejvíce písmen E a R (stisknu E, napíše se 2x či 3x E). Problém se projevoval již od vybalení z krabice, nepředpokládám, že bylo způsobeno nečistotami (jak jsem dočetl na různých místech o možném původci problému). Po roce používání s externí klávesnicí jsem se odhodlal k servisnímu zásahu.

Osobní návštěva Cesky servis Brno. Technik mi záhy psal, že klávesnici profoukli a závady nepozorují, abych problém blíže popsal. To jsem udělal a trval na opravě. Po několika dnech sděleno, že “na výjimku výrobce” provedou záruční opravu. Nevím co znamená udělení “výjimky”, ale prý těchto notebooků s klávesnicemi chodí hodně. Zřejmě dostane výjimku každý, kdo spadá do programu.

Jak proběhla oprava: Vyměněn celý top case notebooku za nový, včetně věcí, které na něm jsou, tj. nový touch pad, touch bar a samozřejmě klávesnice. Vevnitř nová baterie, 0 cyklů, vyrobená v létě.

Trochu jsem doufal, že vyměna proběhne za novou Magic keyboard se “staro-novým” osvědčeným scisor mechanismem,která chodí s novými Macy. Mění to však za původní butterfly keyboard s nízkým zdvihem. Působí však tvrdším dojmem, než jsem měl v Macu od výroby (stejně tak touchpad). Doufám tedy, že teď už vydrží psát standartně a když se porouchá, budou opět měnit v rámci avizovaných 4 let znovu.

Doba opravy přesně 14 dní (byť avizováno 3-5 dní), pro mě za 0 Kč.

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Program servisu klávesnic MacBook Pro

Příspěvek od Mironet » 09 lis 2020 16:55

Mohl jste ušetřit i čas. Mám stejný problém s butterfly na Airu 2018, ale nechtěl jsem ho dávat do servisu. Stačí nainstalovat appku Unshaky, která brání napsání druhého znaku několik milisekund po stisku. Funguje na 100%.

so.va
Příspěvky: 2
Registrován: 09 lis 2020 15:30

Re: Program servisu klávesnic MacBook Pro

Příspěvek od so.va » 09 lis 2020 17:03

Sofwarově jsem řešil, včerně prodloužení prodlevy mezi jednotlivými stisky kláves - odfiltrovalo něco, proto jsem to vydržel tak dlouho, ale ne vždy fungovalo korektně. Při rychlém psaní se mezi zdvojení stihlo vepsat jiné písmeno či mezerník = velmi nepříjemné.
A taky jsem se nechtěl smířit s tím, že notebook za 50 tis. funguje tak napůl. :?

Uživatelský avatar
chobotnice
Příspěvky: 14
Registrován: 27 zář 2020 13:10

Re: Program servisu klávesnic MacBook Pro

Příspěvek od chobotnice » 27 lis 2020 18:35

Za mne je nejlepší Macy s butterfly keyboard nekupovat a nebudete muset řešit tolik problémů.

Odpovědět