iOS 14: Homekit a zóny aktivity pro kamery

Potřebujete pomoc či radu s iOS? Řešíte updaty, synchronizaci, spolupráci iCloud apod? Poradíme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, Macforum_Admin, pekros, Brozik, pueblaa, hynecheck

Odpovědět
Hnata
Příspěvky: 348
Registrován: 21 led 2015 09:43

iOS 14: Homekit a zóny aktivity pro kamery

Příspěvek od Hnata » 13 črc 2020 12:48

Zdravíčko
Jistě se tu najde hodně uživatelů co testují beta verze iOS 14 a na Vás mám dotaz ohledně Homekit a spojení s kamerami.
Konkrétně mi jde o novou funkci v iOS 14 "activity zones" - tedy nastavení zóny ve které se bude detekovat pohyb. Používám tuto funkci u kamer Logitech Circle 2 což je možné pouze přes jejich aplikaci s premiovým předplatným a to je u více kamer docela drahé. Proto s napětím vyhlížím nový iOS a rád bych se tohoto předplatného zbavil - čím dříve tím lépe.
Tak a konečně ta otázka: máte vyzkoušeno? Funguje tato funkce i v betě? Na cizích fórech jsem četl, že to běží pouze když přejde i domácí centrum na nový OS (což aktuálně jde jen u TV OS). Jinde jsem zase viděl, že to běží pouze v případě, že všichni členové domácnosti a všechna domácí centra jsou na novém OS.
Tak jak?
Díky

Hnata
Příspěvky: 348
Registrován: 21 led 2015 09:43

Re: iOS 14: Homekit a zóny aktivity pro kamery

Příspěvek od Hnata » 30 črc 2020 07:54

Přidám zde rozhřešení, aby případný hledající v budoucnu našel i odpověď: v první veřejné betě iOS14 zóny aktivity úspěšně kamery Logitech Circle 2 ignorovali, ale v druhé veřejné betě to částečně funkční je. Domácí centrum musí běžet na novém OS - tedy v našem případě to musí být Apple TV, nebo iPad, protože Homepod veřejnou betu SW nemá. Kamera samozřejmě musí být v režimu pro homekit secure video, dále v homekit aplikaci musí mít kromě zóny aktivity také nastavenou inteligentní detekci (pouze osoby, zvířata a auta) a dále musí být notifikace zapnuty nikoliv na pohyb, ale na nahraný klip. V tomto nastavení to funguje a úspěšně jsem tedy mohl opustit předražený placený program Logitechu.
Předpokládám, že do veřejné verze iOS14 to doladí úplně a mohlo by to začít fungovat s jakýmkoliv nastavením což by se docela hodilo - je fajn být upozorněný i na to že na zahradě třeba spadnul strom a nejen na detekované lidi, zvířata a auta ...
Kdo dočetl až sem, tak si zaslouží drobnost pro pobavení: český překlad notifikací je poměrně úsměvný - kamera například posílá notifikaci ve znění: "Kamera zahrada detekovala něco, co vypadá jako Péťa" :-)

Odpovědět