Widget text

Potřebujete pomoc či radu s iOS? Řešíte updaty, synchronizaci, spolupráci iCloud apod? Poradíme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, Macforum_Admin, pekros, Brozik, pueblaa, hynecheck

Odpovědět
Hwest
Příspěvky: 8
Registrován: 24 črc 2018 11:30

Widget text

Příspěvek od Hwest » 07 pro 2020 16:24

Zdravím, neexistuje nějaká aplikace, která je schopna jako widget zobrazit nějaký definovány text?

Tedy namisto fotky v rámečku bych tam chtěl psány text. Idealne, kdyby se ten text bral náhodné z nějakého souboru (třeba poznámek).

Například mám v poznámkách složku s citáty a každý den bude na ploše vypsány jiny citát. Existuje neco takového? Zkratky asi nepomohou, protoze ty nevypisuji text (nebo jsem neprisel na to jak), ale skrze zkratku spustim akci, která otevře náhodnou poznámku.. Zkousel jsem nejake aplikace z app storu, ale žádná nepomohla (widgetsmith, color widget, widget plus).

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Widget text

Příspěvek od Mironet » 07 pro 2020 18:03

Hledal jsem něco podobného na fotky. Bohužel nativní Apple Fotky widget neumí ani zvolit album. Nakonec jsem to vyřešil Pinterestem, který umí vybrat nástěnku a na tu jsem si nahrál všechno co chci. S textem to bude také fungovat, pokud si jej připravíte do obrázků.

Hwest
Příspěvky: 8
Registrován: 24 črc 2018 11:30

Re: Widget text

Příspěvek od Hwest » 07 pro 2020 18:28

Je to trošku krkolomné řešení, ale díky, v zásadě to bude fungovat. Jen je to drobet pracnější, protože člověk musí v něčem vytvářet obrázky s textem, ale pokud se nenajde jiné řešení, bude to stačit, díky :D

Hwest
Příspěvky: 8
Registrován: 24 črc 2018 11:30

Re: Widget text

Příspěvek od Hwest » 08 pro 2020 11:12

Tak nakonec jsem použil aplikaci MemoColorWidget. Hodit do widgets text je v tom asi nejrychlejší, ač možnosti editace jsou dost omezené.. Neřeší to generování nějakého náhodného textu ze složky, ale to se nedá nic dělat. Snad časem :-)

Odpovědět