FaceTime - hovor selhal

Potřebujete pomoc či radu s iOS? Řešíte updaty, synchronizaci, spolupráci iCloud apod? Poradíme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, Macforum_Admin, pekros, Brozik, pueblaa, hynecheck

Odpovědět
bRadek
Příspěvky: 2
Registrován: 24 črc 2022 12:20

FaceTime - hovor selhal

Příspěvek od bRadek » 24 črc 2022 12:29

Zdravím,
dceři jsem zprovoznil můj starý iPhone7 na pohádky a případně volání přes facetime.
Založil jsem ji apple ID, aktualizoval iOS a nastavil čas u obrazovky tak, aby tam nemohla dělat “neplechu”.
Telefon je bez sim a na imessage a facetime jsem chtěl použít právě appleID.

Problém mám nyní v tom, že když na to dané apple ID uskutečním hovor, tak po přijetí na druhé straně to spadne. To samé když hovor začnu z toho telefonu pro dceru. Když ho přijmu na mém telefonu, tak hovor spadne a napíše to hovor selhal.
iMessage fungují bez problému.

Už nevím jak dál. Zkoušel jsem vše co jsem na internetu našel, ale stále to nefunguje. V sekci “čas u obrazovky” mám facetime a fotoaparát jako povolené aplikace. Mám tam i přidané kontakty mé a manželky. Telefon jsem několikrát zkoušel restartovat, obnovovat, ale pořád tam je ten stejný problém.

Při aktivaci appleID to po mě chtělo i telefonní číslo. Vzhledem k tomu, že dcera sim nemá, tak jsem tam k aktivaci zadal svoje číslo - nemůže být problém v tomhle?

Díky všem za rady

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4638
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: FaceTime - hovor selhal

Příspěvek od ra3662 » 24 črc 2022 13:27

Asi bych na to šel z druhé strany. Koupím SIMku za 100,- v trafice a mám číslo. Až se provolá nebude nic pouze číslo které je asi potřeba pro funkčnost. Pokud to bude padat i s vloženou SIMkou tak budeme řešit problém.

bRadek
Příspěvky: 2
Registrován: 24 črc 2022 12:20

Re: FaceTime - hovor selhal

Příspěvek od bRadek » 24 črc 2022 17:03

Díky, to mě taky napadlo. Vyzkouším.
Co je mi ale záhadou, tak imessage fungují bez problému a hovor na facetime taky jde, akorát po přijetí hovoru to hned spadne.

Odpovědět