Focus mode v iOS 17

Potřebujete pomoc či radu s iOS? Řešíte updaty, synchronizaci, spolupráci iCloud apod? Poradíme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, Macforum_Admin, pekros, Brozik, pueblaa, hynecheck

Odpovědět
cobr4in
Příspěvky: 183
Registrován: 22 črc 2016 01:42

Focus mode v iOS 17

Příspěvek od cobr4in » 14 úno 2024 23:26

Ahoj,

vie mi niekto vysvetliť, prosím, ako fungujú Focus módy v iOS 17? Zaujímalo by ma napríklad, čo ak v časti Ľudia zakážem všetky hovory, ale v časti Aplikácie povolím aplikáciu Telefón? Bude telefón zvoniť alebo nie? Ktoré nastavenie je v tomto prípade brané ako priorita?

Druhá vec, ktorej nerozumiem je, v ktorých focus módoch sú hovory len stíšené, a v ktorých sa telefón pre volajúceho tvári ako vypnutý? Pretože minimálne v režime Sleep sa telefón tvári ako vypnutý.

Ďakujem.
iPhone Xs

Uživatelský avatar
kecinzer
Příspěvky: 562
Registrován: 06 úno 2015 07:09
Bydliště: Děčín - perla severu

Re: Focus mode v iOS 17

Příspěvek od kecinzer » 23 úno 2024 13:42

V každém režimu soustředí je možné nakonfigurovat 2 základní režimy.
1) Povolit vše kromě - pokud chci zablokovat nějakou aplikaci nebo osobu, ale jinak vše nechat.
2) Zakázat vše kromě - pokud chci povolit jen konkrétní aplikace nebo osoby
Nejsem si úplně jist, zda to jde nastavit křížem - tedy u lidí nastavím, že se může dovolat kdokoliv kromě osoby 1 a v aplikacích nastavím, že nebudou chodit žádné notifikace aplikací kromě aplikace 1.

Tvůj konkrétní případ, když nastavíš, že se ti nedovolá nikdo a pak povolíš aplikaci telefon, tak se ti stejně nikdo nedovolá, ale je to jen můj předpoklad. Doporučuji ti to vyzkoušet.

Pokud nastavím v jakémkoliv režimu soustředí, že se mi někdo nemůže dovolat, tak se to chová vždy stejně - člověku, který mi volá se jevím jako že mám obsazeno (resp. uslyší tón tů tů tů tů tů), nikoliv že jsem nedostupný.
 MacBook Air 13.6" M2 8/10 512GB 24GB RAM + Keychron M3 Mini 4K/MacMouseFix + Samsung U28R550
 iPhone 14 Pro Max 128GB + Garmin Epix Pro 51mm Sapphire
 iPad 2021 64GB
 HomePod Mini  AirPodsPro

Odpovědět