Kam upgradovat z iPhone 8?

Vše, co se týká iPadů, iPhonu, iPodů a příslušenství, patří právě sem...

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, pekros, hynecheck, Schumi

Odpovědět
kristian
Příspěvky: 10
Registrován: 18 lis 2017 23:10

Kam upgradovat z iPhone 8?

Příspěvek od kristian » 02 pro 2020 15:18

Zdravim,

moj iPhone 8 64GB ma uz cca. tri roky a tak by som rad upgradoval na niektory z novsich modelov. Vyuzitie telefonu bude hlavne na komunikaciu, browsovanie a foto. Hry na mobile takmer vobec nehram a ked som doma, tak preferujem iPad alebo Mac. Moje ruky nie su prave najvacsie, takze by som isel do velkostne skor mensich modelov. Tri veci, ktore by som rad upgradol su: vydrz baterie, fotak a displej.

Zasiel som aj do obchodu a momentalne to vyzera nasledovne:

iPhone 12 mini 128GB - 849 Eur
-sikovny telefon, pekny dizajn, avsak mam pocit ze displej je dost uzky (uzsi ako pri 8ke!) a bojim sa investovat do telefonu s podpriemernou bateriou

iPhone 12 128GB - 949 Eur
- sa mi uz zda byt dost velky, este k tomu ak ho dam to pouzdra tak ovladanie jednou rukou asi nebude jednoduche

iPhone 11 Pro 256GB - 949 Eur
- trosku mensi displej ako 12, avsak telo skoro rovnako velke ako pri 12. Telefon je ale hrubsi a tazsi ako 12ka, cize nakoniec mozem posobit este vacsim dojmom? (nemali ho v predajni aby som ho porovnal s 12kou). 256GB momentalne asi nevyuzijem, baterka sa zda byt ako slusna vyhoda oproti 12mini, oproti 12 asi velky rozdiel nebude. Cena je vsak dost lakava. Telefoto sa mi zda byt viac vyuzitelny ako super sirokouhly objektiv, ale vraj opticky to telephoto nie je ziadna slava.

iPhone SE 2020 128GB - 529 Eur
-v podstate refresh 8cky, vydrz asi podobna, dobra cena a trosku lepsi fotak ako na 8

Z ostatnych telefonov, iPhone 11 sa mi zda velmi velky, iPhone 12 Pro a Pro Max su uz cenovo mimo moj rozpocet.

Je nejaky z parametrov, ktory by som mal obzvlast zohladnit pri vybere? Dolezite dodat ze by som bol rad, ak by mi tento telefon vydrzal aspon tie 3 roky ako 8ka.

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Kam upgradovat z iPhone 8?

Příspěvek od Jirka_S » 03 pro 2020 07:18

Já to řešil na jaře. Stará 6S už neměla v nejlepším stavu baterku a než investovat bezmála polovinu hodnoty tlf do nové, tak to radši změnu.
12 ještě nebyla a z těch zjara v prodeji mě nějak nic nechytilo za srdce. Nemám rád lopaty, takže hlavně komunikace, program dne, banky apod.
Tak jsem zvolil poměrně levnou cestu: SE 2, 256 GB, a snad poprvé na firmu. Jsem plátce dph, takže při započítání prodejní ceny 6S to nevyšlo vůbec zle, navíc v rukou necítím žádnou změnu, displej stejný, určitě lepší foťák, vše běží jak po másle, stejné uchycení v autech, celodenní výdrž taky. Hry jsem nikdy nehrál, noviny mám v iPadu, na větší práci Mac, ruce taky nemám největší, tlf v kapse košile či kalhot stejně jako dřív.
Ty nové typy mě ani nyní příliš neoslovily, peníze jsou, ale pořád si říkám proč? Potřebuju lidar a 3 foťáky? Možná by se někdy hodil, když už bych jej měl. Kdoví, třeba časem opravdu zatoužím po změně, zatím jedu víceméně ve stejných kolejích.
Ještě dodám, že hodně jezdím na kole, hory, lesy, často těžký terén, občas pády a bláto, tlf na řidítkách kvůli časté navigaci, taky volají občas zákazníci či potřebuju rychle odpovědět zprávou, trochu bych měl obavy si tam vrazit mobil za 30 nebo kolik tisíc to stojí.
Naposledy upravil(a) Jirka_S dne 03 pro 2020 09:23, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam upgradovat z iPhone 8?

Příspěvek od rony » 03 pro 2020 08:45

Ak uz uvazujes o i12, tak rovno vyhod z uvazovania tu 11tku a SE2020.

12 mini: musis ocakavat trosku nizsiu vydrz baterky - proste je trosku mensia
12: ak teda prijmes, ze v Pro su vsetky tie fotograficke vychytavky.

12pro: ktory neuvazujes, ma teda naviac fotograficke veci, lidar, uslachtilejsie materialy tela. avsak vykon je rovnaky.

ty by si mal teda ist do i12.

(keby som to bol ja, tak idem do i12pro)
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1608
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: Kam upgradovat z iPhone 8?

Příspěvek od SharkeeCZ » 03 pro 2020 11:42

já bych bral 11Pro nebo 12
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

czhook
Příspěvky: 386
Registrován: 07 zář 2013 21:13

Re: Kam upgradovat z iPhone 8?

Příspěvek od czhook » 04 pro 2020 09:09

Také bych šel do 12.
Macbook Air M1
iPhone 15 Pro Max
iPad Pro 11

jurajc
Příspěvky: 41
Registrován: 24 říj 2019 17:30

Re: Kam upgradovat z iPhone 8?

Příspěvek od jurajc » 22 led 2021 06:29

pockaj na trinastku :) ak cislo nevadi .... ja cakaaam

Odpovědět