V iPhonu funguje jen zcela náhodně automatické uzamčení displeje

Vše, co se týká iPadů, iPhonu, iPodů a příslušenství, patří právě sem...

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, pekros, hynecheck, Schumi

Odpovědět
Radek.zalud
Příspěvky: 2
Registrován: 02 úno 2022 23:57

V iPhonu funguje jen zcela náhodně automatické uzamčení displeje

Příspěvek od Radek.zalud » 03 úno 2022 00:39

Zdravím na fóru.
Jsem tu nový a jestli mohu, hned přicházím s alespoň pro mě zapeklitým problémem.
Jak již předmět napovídá, řeším tu u klienta velmi zajímavý a netypický problém a opravdu už netuším, kde hledat řešení.
Jedná se o to, že telefon konkrétně iPhone SE 2020 se odmítá automaticky uzamykat. Jenže se to děje naprosto nepředvídatelně a náhodně. Jednou se telefon zamkne, dvakrát ne atd.
V telefonu je nejnovější verze software, tedy 15.3.
iPhone jsem zkoušel obnovit do továrního nastavení, přehrát software přes MacBook a projevuje se to stále.
Navíc je zajímavé, že se to děje jen v případě, že je v telefonu vložena konkrétní Sim od operátora O2. Když tam dám jinou kartu, třeba T-Mobile, tak se to neděje.
Dal jsem tedy klientovi náhradní telefon, kam jsem obnovil veškerá jeho nastavení a říkal jsem si, že se uvidí.
No a světe div se, ten náhradní telefon konkrétně iPhone 6S to začal dělat taky, ale ten původní, který to dělal, tak se najednou chová správně. Takže to mě vede k přesvědčení, že je na vině Sim karta. A tak šel klient Simku vyměnit a doufal jsem, že máme vyhráno.
Jenže ouha, i po výměně Sim karty to nepřestalo.
Tak jsem zkoušel volat i na Apple podporu, jestli mi tam něco neporadí, ale ani tam si nikdo nevěděl rady.
Vyzkoušeli jsme i vzdálenou diagnostiku, ale telefon je v pořádku.
A tak si už připadám jak Alenka v říši divů a vůbec nevím, kudy kozy hnát,.
Kdyby náhodou měl někdo nápad, co ještě zkusit, dějte mi prosím vědět.
Jediná možnost je ještě obnovit iPhone bez zálohy a zkoušet, jestli to nemůže mít na svědomí nějaká aplikace. Ale já pro jistotu zakázal i aktualizace na pozadí a stejně to nepomohlo.
Takže vážně netuším, co s tím.
Snad jsem celý problém vysvětlil srozumitelně.
Předem děkuji za případné rady,
S pozdravem Radek Žalud.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: V iPhonu funguje jen zcela náhodně automatické uzamčení displeje

Příspěvek od rony » 03 úno 2022 08:28

ma na mobile obal ci foliu?
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Radek.zalud
Příspěvky: 2
Registrován: 02 úno 2022 23:57

Re: V iPhonu funguje jen zcela náhodně automatické uzamčení displeje

Příspěvek od Radek.zalud » 03 úno 2022 08:33

Ano, jak na původním, tak na náhradním přístroji je ochranné sklo. Tímto směrem jsem též uvažoval a myslel jsem si, že by to mohlo být pouzdrem. Ale i to jsem musel vyloučit, protože když jsem do telefonu dal jinou simkartu, tak se to dít přestalo.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: V iPhonu funguje jen zcela náhodně automatické uzamčení displeje

Příspěvek od rony » 04 úno 2022 14:30

vyssie pisete, ze po vymene SIM to neprestalo.

tak prestalo alebo neprestalo?

ak je clovek zufaly, tak musi overit vsetko. Takze vopred NEVYLUCOVAT nejaky prvok. Vyskusat, ci to nesposobuje on.

Takisto skusit overit aj fiktivne scenare typu - naozaj sa vam v mobile nikto nehrabal, nemenili ste nejaky hw, neotvarali ste to, hocaj nevinna vymena baterie. Vcitane zasahov servisu. Aky ma povod mobil - nie je kupeny z druhej ruky? Vieme, co sa s nim dialo pred kupou atd. atd.

Nehrabal sa niekto v systeme? Napr. celkom podivne spravanie sa moze mat zapnutie roznych funkcii pre ludi s postihnutiami. Napr. take poklepanie na zadok telefonu moze spustit nejaku funkciu a to vcitane lock telefonu.

treba presmejdit menu Nastaveni a rovno ist pozriet to Spristupneni. Podla mna si majitel z netu niekde nieco skusal, ze ci to nebude zaujimave a zabudol na to.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

cinges
Příspěvky: 303
Registrován: 09 kvě 2017 16:24
Kontaktovat uživatele:

Re: V iPhonu funguje jen zcela náhodně automatické uzamčení displeje

Příspěvek od cinges » 04 úno 2022 15:13

Co znamena nefungujuce uzamknutie displeja? Akoze, telefon sa nezablokuje a je stale odomknuty? teda netreba davat heslo/touchid?
www.cinges.net
MacBook Pro 16" 2022,iPad Pro 12.9 2018 256gb,iPhone 13,Apple Watch 6 44mm,Airpods Pro

Odpovědět