Iphone 13 mini_kondice baterie

Vše, co se týká iPadů, iPhonu, iPodů a příslušenství, patří právě sem...

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, pekros, hynecheck, Schumi

Odpovědět
Frenk54
Příspěvky: 8
Registrován: 08 bře 2022 15:58

Iphone 13 mini_kondice baterie

Příspěvek od Frenk54 » 28 zář 2022 17:52

Ahoj, potřeboval bych prosím proadit :)
Před měsícem jsem od pána z Bazose zakoupil Iphone 13 mini. Všechno šlape jak má, ale trochu mě zarazilo, jak rychle padá kondice baterie. Telefon mi došel s 99% kapacitou. Po měsíci používání jsem na 95%.
Bezdrátově nenabíjím, používám nabíječku 20w Apple, kterou mám ještě od svého Iphonu 11 Pro. Snažím se nabíjet mezi 20-80% občas to nechám doběhnout až do 100%, ale nikdy nemám telefon nanabiječce celou noc.
Díval jsem se do nastavení a telefon je stále krytý ofiko apple zárukou, nicméně nevím, zda by mi to bylo co platné. Je prosím takový battery drop normální? Nevíte náhodou, zda by se se mnou vůbec byli ochotni bavit ohledně bezplatné výměny?

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Iphone 13 mini_kondice baterie

Příspěvek od rony » 28 zář 2022 20:05

prave toho nechavania na naijacke celu noc by som sa ABSOLUTNE NEBAL, kto vam povedal, ze to skodi baterke? Nema dovod, ak vobec nejaky vplyv, tak skor pozitivny.

a asi aj to pedantne sledovanie aby ste nedajboze nenabijali inak nez 20-80, (alebo ini tvrdia, ze 30-70), to je vsetko uplne jedno.

tieto baterie maju v sebe elektroniku, ziadne prebijanie nehrozi.

VSETKO CO ZHORSUJE KONDICIU:
- prehriatie - ak ho pouzivate v naozaj horucom prostredi, pozor, to moze byt kludne aj to, ze ho mate v posteli v perinach
- ak ho nechate dlhsi cas vo vybitom stave (cize lepsie je zacat nabijat hocaj pri 60%, nez zhavit mobil pri 30% aby ste dosiahli tych vysnenych 20%)
- prilisne pouzivanie babskych rad ako nabijat :-)

AKO TEDA NABIJAT?
- ano, po dobiti na 100% je vhodne mobil pouzivat :) ale to plati aj keby ste mobil vytiahli z kabla a este je len 74% :)
- kludne naozaj kludne vecer pred spanim na kabel, rano vytiahnite z kabla a chodte s mobilom do prace, toto vobec nie je problem a asi je to najlepsie mozne riesenie - pretoze je jednoduche
- pocas dna, ak mozete, nebojte sa mobil hodit na nabijanie, vobec tomu neuskodite, skor pomozete.

Ak hravate narocne hry, alebo hociaj pozeravate velmi vela videa na mobile, tak skuste ho strcit na kabel a hrajte a kukajte videa takto.

ad otazky na vymenu:

no ved dajte si diagnostikovat problem, ked vam povedia, ze fakt je baterka nanic, tak vam to vyriesia.
ale kedze ste to kupovali ako bazarovy kus, kde mate istotu, ze pan pred vami sa k tomu choval prijatelne ake zasahy tam boli a pod.?
vseobecne mate baterku v normalnej kondicii, tam nie je co reklamovat...
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

korbic92
Příspěvky: 50
Registrován: 24 srp 2012 08:17

Re: Iphone 13 mini_kondice baterie

Příspěvek od korbic92 » 30 zář 2022 09:53

já mam hlavně pocit, že do 12 MINI jakožto lowcostu dávaj nějakou druhou (třetí) jakost baterií, protože po roce jsem měl kondici pod 90%, po roce a 4 měsících 87%, to je bída:/

lipon
Příspěvky: 1617
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: Iphone 13 mini_kondice baterie

Příspěvek od lipon » 30 zář 2022 12:08

nemíchal bych pojmy s dojmy

mám na 12 mini taky 87%, ale po 2 letech a 3 měsících provozu, to mi nijak hrozné nepřijde

Odpovědět