iPad – nelze vynutit mobilní verzi webu

Vše, co se týká iPadů, iPhonu, iPodů a příslušenství, patří právě sem...

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, pekros, hynecheck, Schumi

Odpovědět
Kroun1
Příspěvky: 1
Registrován: 12 úno 2023 16:20

iPad – nelze vynutit mobilní verzi webu

Příspěvek od Kroun1 » 12 úno 2023 16:22

Zdravím,
mám iPad mini 2021 už delší dobu (nyní iPadOS 16.1) a téměř na žádném webu se mi nedaří vynutit mobilní verzi stránky. Používám tablet při čtení na vysoko a pokud je stránka odzoomovaná tak, že vidím celý obsah, tak je písmo moc malé - pokud zazoomuji, tak do textu často zasahují různé boční panely/reklamy a nedá se to používat.
Nastavení verze webu zkouším jak přes Nastavení/Safari/Úplná verze stránky tak přímo v Safari prohlížeči přes ikonu AA na adresním řádku. Tam se sice jakoby mobilní/úplná verze přepínají ale web je pořád stejný (idnes. cz, alza.cz atp.). Zkoušel jsem i v nastavení safari zvetšit velikost písma tak, abych nepotřeboval mobilní verzi webu, ale toto nastavení opět nic nemění (text je pořád stejný).
Už jsem z toho docela zoufalý. Tablet jsem pořídil na pohodnlou konzumaci obsahu a tento problém mě dost štve. Přitom na android tabletech přepínání mobilní vs úplná verze stránky funguje spolehlivě. Ještě dodám, že jsem zkoušel instalovat i jiné prohlížeče (chorme, firefox), ale ani tady mi to nefungovalo.

Odpovědět