Zmizely karty z Peněženky po odhlášení z iCloud

Vše, co se týká iPadů, iPhonu, iPodů a příslušenství, patří právě sem...

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, pekros, hynecheck, Schumi

Odpovědět
Edien
Příspěvky: 9
Registrován: 22 led 2022 16:34

Zmizely karty z Peněženky po odhlášení z iCloud

Příspěvek od Edien » 06 led 2024 13:37

Zdravím. Dával jsem mobil (iPhone 13 Pro Max) do servisu na výměnu vadné kamery. Před tím jsem se odhlásil z většiny služeb a také z iCloudu (po kontrole záloh). Banky i placení kartou jsou sice na faceID, ale co kdyby. Borci v servisu chtěli PIN k mobuilu, ten jsem jim dal, ať mohou testovat. Po opravě a zpětném přihlášení k aplikacím mi vše jede, ale kompletně zmizela z plochy Peněženka. Přidal jsem ji tedy zpět na plochu, ale pět zadaných platebních karet nikde. Je to normální? Dělám něco blbě nebo po každém odhlášení z iCloud služeb se z nějakého bezpečnostního důvodu ztratí přidané platební metody? Setkali jste se s něčím podobným? Děkuji za připomínky.

Zeggjk
Příspěvky: 838
Registrován: 15 bře 2013 11:17
Bydliště: Děčín

Re: Zmizely karty z Peněženky po odhlášení z iCloud

Příspěvek od Zeggjk » 06 led 2024 17:44

Ano je to normální. A vy jste fakt dal do opravy mobil JEN odhlášený z cloudu? Pamatujte, příště:
Udělat zálohu.
Telefon do továrního nastavení.
Předat do opravy.
Po vyzvednutí z opravy obnovit ze zálohy.
iPhone 15 pro 128GB
Macbook Pro 14" 2021 M1 Pro, 512GB SSD, 16GB RAM
Mac mini 2014, Intel i5 1,4GHz, 250GB SSD, 4 GB RAM
AW Nike+ Series 4 GPS 44mm
Apple TV 4K

Edien
Příspěvky: 9
Registrován: 22 led 2022 16:34

Re: Zmizely karty z Peněženky po odhlášení z iCloud

Příspěvek od Edien » 06 led 2024 20:37

Díky moc za odpověď. Já přešel do jablečného světa teprve před dvěma lety, nejprve iPhonem, pak hned i iMacem. Fakt jsem se bál udělat to tovární nastavení, ale uvažoval jsem krátce o tom. Tak jsem jen odhlásil všechny citlivé služby (icloud, gmail, WA, booking, IG atd.) a předal jim to odhlášené. Do internetových dvou bank se bez faceID stejně nedostanou, v mobilu kromě fotek nic moc nebylo uloženo. Obávám se, že lidé dávají mobily na opravy jen tak, ani se neodhlásí, prostě se vším všudy. Já udělal alespoň tohle. Oprava - výměna modulu kamer - měla být za 1,5 hodiny, no, trvalo to skoro 2,5 hodiny, ale kluci v šopinu v iPhoneLabu nevypadali na podvodníky. Chodil jsem kolem, ale chápu, že je to rizikové. Já spíše nevěděl, že to jde obnovit ze zálohy zcela. Domníval jsem se, že na icloud se zálohují pouze data aplikací. No jo no...

Kdy by se někdo setkal s podobným problémem, tak to není s kartami tak zlé. Peněženka si je totiž, jak jsem zjistil, pamatovala, ale měla je zastrčené kdesi ve složce "oldcards". Odtud se daly karty vytáhnout a nutné bylo potvrzení a odsouhlasení služeb banky formou SMS kódu. Je fajn, že ty chytré mobily si načtou i ten ověřovací SMS kód rovnou do toho procesu, který děláte. To dřív nebylo. Obnova 5 karet trvala asi 6 minut.

Je škoda, že výrobci mobilů nenabízí kompletní odhlášení mobilu do nějakého zapouzdřeného režimu pro servisy. Tak by mohli servisáci vesele opravovat, měli by co potřebují, a zbytek by zůstal v jakémsi trezoru uživatele. To je taková moje vize budoucnosti. :D :D :D

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3638
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zmizely karty z Peněženky po odhlášení z iCloud

Příspěvek od rony » 07 led 2024 10:10

vsak ten zapouzdreny rezim volame odhlasenie (zalohuje DUFAM kazdy!!!!???) a uvedenie do tovarneho nastavenia (to volame Vymazat cely obsah a nastavenia).

Ten vas rezim by o moc inak fungovat nemal, ak nechcete, aby data mal v rukach niekto v servise. Naviac, ak pisete, davali ste to neautorizovanemu servisu - tj. klukum co nevypadali ;-)
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Odpovědět