Webhosting a e-mailová schránka

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Webhosting a e-mailová schránka

Příspěvek od Jirka_S » 02 kvě 2021 06:25

Mám vlastní .com doménu, u stávajícího poskytovatele, který mi spravuje i mé webové stránky, mám prostor pro e-mailovou schránku 1 GB. To mě stojí včetně webhostingu 5 GB 100 Kč měsíčně bez daně. Chci přejít z POP3 na IMAP, v Thunderbirdu mám poštu o velikosti cca 9 GB. Poskytovatel mi nabízí rozšíření e-mailové schránky na 10 GB za celkem 150 Kč měsíčně se závazkem na 2 roky, což mi přijde (prostor pro e-maily) nepříliš zajímavé, neboť když tam těch 9 GB nahraju, tak jsem brzy zase na hranici.
Otázka zní: je možné mít webhosting u jednoho poskytovatele a e-mailovou schránku s vlastní doménou u jiného? Tedy za předpokladu, že bych našel nabídku na větší prostor jen pro e-maily a za nižší cenu. Anebo je to z nějakého důvodu pitomý nápad? Anebo je ta nabídka 10 GB za 150 Kč dobrá? Už jsem z toho trochu janek.
IMAP proto, že k e-mailu přistupuji z více zařízení a už mě nebaví editovat poštu na každém z nich a taky bych chtěl mít na každém tom zařízení i synchronizovanou poštu odeslanou.
Otázku zdánlivě s Apple nesouvisející jsem zde dal proto, že několik těch zařízení, ze kterých přistupuji k mému firemnímu e-mailu, jsou právě zařízení jablečná (iPhone, iPad a Mac).

jirikast
Příspěvky: 37
Registrován: 27 dub 2020 05:47

Re: Webhosting a e-mailová schránka

Příspěvek od jirikast » 02 kvě 2021 09:09

web hosting a e-mail jsou 2 rozdílné věci takže není problém. Stačí změnit DNS záznamy pro doménu. Pokud je ti 10GB málo a máš pevnou IP adresu tak si můžeš udělat email i u sebe - stačí na to libovolnej počítač - asi to jde i na NASu

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Webhosting a e-mailová schránka

Příspěvek od Jirka_S » 02 kvě 2021 09:24

Pevnou IP nemám, ta je teď u O2 docela drahá, to už by vyšlo podstatně levněji další navýšení schránky.

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: Webhosting a e-mailová schránka

Příspěvek od mberdych » 02 kvě 2021 14:01

Vlastní servery e-mail opravdu nedoporučuji. Spam filtering, IP adresy z rozsahu, které mají velcí hráči vedené jako koncové IP rozsahy, takže je dost pravděpodobné, že je budou blacklistovat. Nastavit všechny parametry není navíc nijak snadné a pokud člověk nechce, aby jeho maily ostatní servery zahazovaly, nebo koncily ve spamu, tak tohle opravdu dělat nebude.

Tazateli, za 150 měsíčně dostanete plnohodnotný byznys o365 účet, kde bude 50GB mailbox a nebo Google Worplace s podobnými parametry. Jakýkoli jiný hosting Vám dá lepší nabídku. Je třeba svůj mail hosting přenést jinam. Je to méně složité než se zdá.

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Webhosting a e-mailová schránka

Příspěvek od casey » 02 kvě 2021 14:27

Za ty prachy fakt přejdi na Office 365. Je to nejlepší volba. A hlavně žádné starosti.

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Webhosting a e-mailová schránka

Příspěvek od Jirka_S » 02 kvě 2021 15:02

Office (vlastně dnes Microsoft) 365 si platím, takže by to šlo nějak tam? Trochu mám ještě obavy z toho, že když něco "zahapruje", tak je to třeba řešit na dvou stranách, kde se jeden obvykle vymlouvá na druhého, trochu v tom tápu...
Snad jen - to je asi nějaký ten osobní, ne business účet, ne? Nebo co bych vlastně měl chtít? :D

"Tazateli, za 150 měsíčně dostanete plnohodnotný byznys o365 účet, kde bude 50GB mailbox a nebo Google Worplace s podobnými parametry. Jakýkoli jiný hosting Vám dá lepší nabídku. Je třeba svůj mail hosting přenést jinam. Je to méně složité než se zdá."

Hosting mám smluvně do konce roku, mám jej u firmy, která mi spravuje i mé webovky, přišlo mi to takhle jednodušší, když budou mít vše pod palcem. Předchozí hosting jsem měl výrazně levnější, ovšem komunikace byla příšerná, to zas radši zaplatím víc, ale volat někam týden, než něco můžu řešit, to mě chtěl trefit šlak. :D
Ovšem dovolat se na nějakou help line Microsoftu je taky jen pro silné a vytrvalé jedince.
Naposledy upravil(a) Jirka_S dne 02 kvě 2021 15:43, celkem upraveno 8 x.

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Webhosting a e-mailová schránka

Příspěvek od Jirka_S » 02 kvě 2021 15:16

Ještě k tomu Outlooku - zkoušel jsem jej nedávno na iPhonu a iPadu, přidal jsem si tam můj icloud.com poštovní účet, ale překvapilo (a naštvalo) mě, že pošta odeslaná z Outlooku a z tohoto účtu se neobjeví v odeslané poště v nativní appce Mail, i když je to IMAP.

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: Webhosting a e-mailová schránka

Příspěvek od mberdych » 02 kvě 2021 16:37

Microsoft 365 pro domácnost není ono. Je to Business verze, konkrétně Business basic.

Takhle, pokud to nechcete dělat, nedělejte. Kde máte hosting webu a mailu je jedno, ty služby funguji nezávisle. Ptal jste se, jestli ta nabídka dává smysl a já jsem Vám dal srovnání, že je nesmyslná. Za tu službu je to drahé. O365 nenabízí jen IMAP, ale plný activesync, tedy opravdovou synchronizaci (maily, kalendář, kontakty, webový Office, 1TB na OneDrive a Teams), stejně jako řešení od Google (tam v základu Google drive jen 30GB). Ty služby jsou úplně jinde. Upřímně, za tech 100 korun měsíčně byste měl mít aspoň těch 10GB. Ale je to samozřejmě na Vás. Řekl bych, že Váš stávající poskytovatel počítá s tím, že nevíte, tak to zkusil.

O365 i Google Workplace můžete normálně používat v nativním Apple klientovi, netřeba Outlook (když se Vám nelíbí), podle mě je skvělý.

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Webhosting a e-mailová schránka

Příspěvek od Jirka_S » 02 kvě 2021 17:02

Business verze je jistě fajn, akorát mi to v mém případě už přijde trochu s kanónem na vrabce, těžko říct, kolik let ještě vůbec budu podnikat, taky už mám šest křížků na hřbetě. Do toho pandemie, Brexit (jsem dovozce z UK), je to všechno mizérie...
Teď se koukám, Business Basic za 4,20 eur/měsíc není špatný nápad, budu to rozvíjet.

Teď mám za stovku 5 GB pro mé webovky + 1 GB pro mejly, za pade navíc by se ta schránka o něco nafoukla, teda na těch 10 GB + 5 GB prostor pro web.

Taky se můžu na všechno vybodnout, zůstat u POP3 a s 1 GB schránkou, kterou budu průběžně promazávat. Nejvíc mě na tom všem otravuje denně mazat mejly v každém zařízení - na firmě Thunderbird v PC, u sebe iPhone a iPad, doma Mac, a ta momentální nesynchronizace odeslané pošty odeslané z čehokoli, to je hlavní důvod. Všude jen klienty, z webu do e-mailu nechodím. Třeba ten současný poskytovatel přijde s lepší nabídkou, uvidím zítra.

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Webhosting a e-mailová schránka

Příspěvek od casey » 02 kvě 2021 17:07

Nechat si hosting webu u toho, kdo ti dělá webovky, je rozumné. Mají to vše na jednom místě a komunikuješ jenom s jedním subjektem.

Maily s webem nijak nesouvisí, takže je klidně můžeš mít jinde. Microsoft udělal za poslední dva roky se svým Microsoft 365 hodně velký krok dopředu. Dokonce už funguje i ten support. Většinou se ozvou tak do dvou hodin.

Mně osobně se na tom třeba líbí to, že uživatelům řeknu: "Stáhněte si do mobilu Outlook, při prvním spuštění zadejte svůj e-mail a heslo všechno se vám nastaví samo". A funguje to. Není potřeba psát postupy, jak si nastavit IMAP a SMTP server a jaké zvolit porty. Plus se lidem dost líbí, že se jim tím oddělí soukromé maily (ty mají v nativní aplikaci) a pracovní maily (ty jsou v Outlooku).

Osobně už používám jenom Outlook (na iPhone, iPadu, MacMini, MacBooku a MacBooku Pro) a Apple mail jsem nepustil tak dva roky :-)

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Webhosting a e-mailová schránka

Příspěvek od Jirka_S » 02 kvě 2021 17:18

Jo, zní to všechno dobře, až moc dobře.
Jak bych měl tedy postupovat, abych svou poštovní schránku (samozřejmě chci používat mou současnou e-mailovou adresu) kompletně přesunul tam? Aby se současná schránka dále nezaplňovala, vlastně by zůstala prázdná či by se zrušila úplně. Můj poštovní server by byl tedy u Microsoftu.

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Webhosting a e-mailová schránka

Příspěvek od Jirka_S » 02 kvě 2021 17:18

Jo, zní to všechno dobře, až moc dobře.
Jak bych měl tedy postupovat, abych svou poštovní schránku (samozřejmě chci používat mou současnou e-mailovou adresu) kompletně přesunul tam? Aby se současná schránka dále nezaplňovala, vlastně by zůstala prázdná či by se zrušila úplně. Můj poštovní server by byl tedy u Microsoftu.

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Webhosting a e-mailová schránka

Příspěvek od casey » 02 kvě 2021 17:31

V první řadě bychom potřebovali zjistit, co to vlastně platíš za Microsoft 365. Pokud by to bylo Business Basic, nebo jakýkoliv jiný "business" tarif, tak s tím umím poradit. Ty domácí produkty nepoužívám a neumím je. Takže s tím bych si asi bohužel nevěděl rady :-(

U "business" verze by ses přihlásil do administrace a přidal svou doménu. Bude to chtít ověření, že je skutečně tvoje. Způsobů ověření je několik. Všechny jsou tam popsané (vše je v češtině). Osobně ověřuji přidáním DNS záznamu ve správě domény.

Po ověření vlastnictví pokračují další kroky, kde ti to řekne, že musíš změnit další DNS záznamy (opět se dělá u registrátora domény). Vypíše ti to přesně které záznamy máš změnit a jaké hodnoty zadat. Jakmile změníš MX záznam (to je jeden z těch DNS záznamů) a změna se propíše (může trvat až 24 hodin, ale v praxi je to do hodiny), začnou všechny maily chodit do Office 365.

Vše je fakt snadné a funkční. Jediný problém by mohl být cena. Platí se za každou schránku. Pokud bys měl víc lidí na stejné doméně, bude každý člověk stát těch přibližně 1 500 Kč ročně. Pokud máš víc adres, které obhospodařuješ sám, tak se platí jenom jedna. Většinou to pro zjednodušení říkám tak, že přijímacích adres můžeš mít kolik chceš a platí se za každou odesílací.

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Webhosting a e-mailová schránka

Příspěvek od Jirka_S » 02 kvě 2021 17:46

Teď mám osobní účet Microsoft 365 pro rodiny, což není ono, mám předplaceno do 3/22, ale to neva, bylo to "v akci" a docela levně.
Takže bych (pokud nedojde k dohodě se současným poskytovatelem) přihlásil svou doménu do Microsoft Business, používám jen jednu mailovou adresu, každopádně bez kooperace s tím současným se to neobejde, ale jsou tam rozumní lidé, nemyslím, že by mi něco sabotovali. Je tam, koukám, měsíc na zkoušku, na firmě v PC v nejbližší volné chvíli nainstaluju a pustím se do toho. Snad ještě počkám na reakci toho současného, jestli nějak "nevyměkne".
Děkuji moc vám oběma za cenné rady!

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Webhosting a e-mailová schránka

Příspěvek od Jirka_S » 02 kvě 2021 17:55

Snad ještě jistící dotaz: budu moci na ten Outlook server posléze přesunout veškerou (cca 9 GB) mou historickou příchozí a odchozí poštu, kterou mám nyní v Thunderbirdu? Na Thunderbird jsem docela zvyklý, možná bych si jej pak znovu stáhnul, nastavil a používal jako IMAP klienta pro ten Outlook účet, pokud to teda není z nějakého důvodu blbý nápad.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Webhosting a e-mailová schránka

Příspěvek od rony » 02 kvě 2021 18:30

mimochodom, ako to mam ja (proste roky, tak neriesim zatial iny sposob)

mam hosting, mam na nom aj mejly.

lenze na bezne potreby si na nom nezriadujem mailboxy.

nastavil som na hostingu, aby sa mi smerovali maily na moj gmail.

samotny gmail mam nakonfigurovany tak, ze pri odpovedi sa pouzije moja domena.

ma to bonus v tom, ze netreba si nic kupovat a gmail ma dobry spam filter.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Webhosting a e-mailová schránka

Příspěvek od Jirka_S » 02 kvě 2021 18:42

Na ten Gmail jsem při tom mém "průzkumu" taky narazil, je to jedna z for free možností. Možnost uploadovat mou historickou poštu z klienta snad je taky, ne? A je možné poté používat Thunderbird jako IMAP klienta, asi jo, ne? Jsem na něj zvyklý, mám tam podsložky v příchozí i odeslané, kde se mi podle mnou zadaných pravidel ukládá jak příchozí, tak odeslaná pošta, o to bych nerad přišel.

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Webhosting a e-mailová schránka

Příspěvek od casey » 02 kvě 2021 20:00

Převést poštu není problém. Jak na Office 365, tak i na Gmail.

Já jsem dřív dělal vše přes Google Apps (dnes Google Workspace), ale postupně to opouštím a přecházím se vším na Office 365.

Ale pokud by ses dohodl se stávajícím poskytovatelem, měl bys to zase všechno bez práce a to taky není k zahození :-D

Uživatelský avatar
kecinzer
Příspěvky: 562
Registrován: 06 úno 2015 07:09
Bydliště: Děčín - perla severu

Re: Webhosting a e-mailová schránka

Příspěvek od kecinzer » 02 kvě 2021 20:59

Vyzkoušel jsem několik placených řešení a Office 365 bych na mail určitě nedoporučil.
Především kvůli Apple Mail klientovi na iOS používám FastMail, který umí PUSH u IMAPu. Nemusím tedy používat ten MS ActiveSync.
Platím si standard 3 letně za 115 USD. Nikdy jsem nezaznamenal jediný výpadek či problém - i když na Twitteru občas o problémech píšou a následném řešení.

V případě zájmu mohu zaslat referal link s nějakou drobnou slevou.
 MacBook Air 13.6" M2 8/10 512GB 24GB RAM + Keychron M3 Mini 4K/MacMouseFix + Samsung U28R550
 iPhone 14 Pro Max 128GB +  Watch Ultra LTE
 iPad 2021 64GB
 HomePod Mini  AirPodsPro

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Webhosting a e-mailová schránka

Příspěvek od Jirka_S » 03 kvě 2021 14:50

Tak jsem tedy přešel na Microsoft Business Basic. :)
Doména je úspěšně ověřena, můžete mi prosím naznačit postup, jak elegantně přejít s poštou na tento účet u Microsoftu, aby pošta už chodila na a odesílala se z Micros. serveru, jak "odstřihnout" od mailu ten můj původní účet, a to vše tak, aby to proběhlo bez nějakého většího výpadku? Velmi rád bych se vyhnul nějakému klopýtnutí.
Veškerou přijatou i odeslanou poštu mám na disku v POP3 Thunderbirdu, tu bych pak zkopíroval a uploadoval na server Microsoftu.
Thunderbird (nově nainstalovaný) mám v úmyslu používat i pro tento IMAP Outlook účet. Uff.

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Webhosting a e-mailová schránka

Příspěvek od casey » 03 kvě 2021 15:50

V administraci admin.microsoft.com, vlevo "Nastavení" - "Domény" - vybrat doménu. Protože je ověřená, tak tam zřejmě bude "Pokračovat v nastavování" a pak "Přidat DNS záznamy".
Osobně tedy nastavuji všechny, včetně "Rozšířené možnosti", ale tobě bude stačit sekce "Exchange a Exchange online Protection".

U doménového registrátora své domény (například Active24, nebo jinde) přidáš přesně ty záznamy, které to ukazuje. Tj. jeden TXT, jeden CNAME a jeden MX.
Počkáš čtvrthodinu (možná méně) a klikneš na "Pokračovat". Dojde k ověření, že všechny DNS záznamy jsou správně nastaveny a je hotovo.

V prohlížeči klikneš vlevo nahoře na "devět čteverečků", vybereš Outlook, proklikáš (nebo zavřeš) informačního průvodce a jsi ve webovém Outlooku, kde můžeš pozorovat, jestli už tam chodí nové maily.

Thunderbird už tak deset let nepoužívám, tak dál nevím. Díval jsem se, že existuje plugin pro ActiveSync, ale nemůžu posoudit z vlastní zkušenosti.

https://addons.thunderbird.net/en-US/th ... -4-tbsync/

Servery pro IMAP a SMTP jsou:

IMAP
Server: outlook.office365.com
Port: 993
SSL: SSL/TLS

SMTP
Server: smtp.office365.com
Port: 587
SSL: STARTTLS

A co si pamatuji, tak se ještě v nastavení Thunderbirdu nastavovaly složky pro Odeslanou poštu, Koš a Drafty, aby ukazovaly na server a neukládaly se jenom lokálně. Ale to nevím, jestli ještě platí.

Pak jenom zkopíruješ ty maily z lokálního POP3 účtu (na těch 9 GB si pár hodin počkáš :-) ) a je hotovo.

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: Webhosting a e-mailová schránka

Příspěvek od mberdych » 03 kvě 2021 15:53

No, pokud jste zvládl přechod na nového poskytovatele, tak to bych čekal, že s přesunem pošty si poradíte.

Ale teď vážně, když si z nějakého jiné email účtu pošlete zprávu na Vaši adresu jmeno@domena.cz, tak už Vám maily chodí na Microsoft 365?

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Webhosting a e-mailová schránka

Příspěvek od casey » 03 kvě 2021 15:55

Dokud nezmění MX záznam, tak ne :-)

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: Webhosting a e-mailová schránka

Příspěvek od mberdych » 03 kvě 2021 15:59

Pardon, nějak jsem to jen přelétl a nedočetl. Jasné, mě právě překvapilo, že už by tazatel byl tak daleko.

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Webhosting a e-mailová schránka

Příspěvek od Jirka_S » 03 kvě 2021 16:20

Ne, pošta ještě nechodí, musel jsem čekat na správce domény, aby si Micr. přidal mou doménu, nyní je fáze připojování e-mailu - opět správce služby DNS pro mou doménu musí vytvořit 3 záznamy: MX, CNAME a TXT. Po provedení tohoto kroku bude e-mail odeslaný a přijatý od ‎mojedomena.com‎ doručený skrze ‎Microsoft 365‎. Takže čekám. :)
Asi bych si měl zjistit, kde a jak se dostanu ke správě té mé domény, ať s tím furt nemusím někoho otravovat a čekat, až to někdo provede.

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: Webhosting a e-mailová schránka

Příspěvek od mberdych » 03 kvě 2021 16:30

Nevím jak to dělá Thunderbird, ale než budete přesouvat nebo kopírovat, zkuste si to jen na nějakém nedůležitém adresáři, nebo mailu. Každá aplikace se chová jinak, některé rovnou přesouvají, některé kopírují. Rozhodně to dělejte po částech, držel bych se menšího počtu mailů a dělal to postupně. Když část doběhne, ověřil bych si, že je vidět na web Outlooku přes prohlížeč a pak pokračoval. Aspoň na začátku. On to přesune na počítači lokálně a pak to začne odesílat na server. Může to dost trvat.

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Webhosting a e-mailová schránka

Příspěvek od Jirka_S » 03 kvě 2021 16:47

No, jestli ten Outlook umí vytvořit podsložky (a to, jak se tak dívám na screeny outlooku, nejspíš umí), tak bych na tom Thunderbirdu v zásadě ani netrval a používal bych klasiku Outlook.
edit: takže ne, u plánu Basic nejsou desktopové verze zahrnuty, takže bude klient Thunderbird.
Naposledy upravil(a) Jirka_S dne 03 kvě 2021 16:53, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Webhosting a e-mailová schránka

Příspěvek od casey » 03 kvě 2021 16:51

Outlook podsložky umí. Ale s Basic licencí bys musel používat jenom webový, případně na iOS.
Na desktopu potřebuješ licenci Standard. Nebo si k tomu ještě nechat ten rodinný Office (pokud je včetně desktopových aplikací).
Ale jinak můžu Outlook s klidem doporučit. Sám nepoužívám nic jiného. :-)

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Webhosting a e-mailová schránka

Příspěvek od Jirka_S » 04 kvě 2021 09:43

Účet nastaven, leč nastal problém: nelze odeslat mail externímu příjemci, sám sobě na stejný účet ano, ale jakýkoli jiný příjemce zprávu odmítne:

Your message wasn't delivered because the recipient's email provider rejected it.

Diagnostic information for administrators:
Generating server: DBBP189MB1194.EURP189.PROD.OUTLOOK.COM
mujemail@icloud.com
Remote Server returned '550 5.7.708 Service unavailable. Access denied, traffic not accepted from this IP. For more information please go to

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Webhosting a e-mailová schránka

Příspěvek od rony » 04 kvě 2021 12:02

asi sa mu nepaci v danych mailoch adresa odosielatela a hned prvy smtp (teda ten “tvoj” ju nechape ako “svoju”).
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Webhosting a e-mailová schránka

Příspěvek od Jirka_S » 04 kvě 2021 12:23

Už je to v řešení, dlouhé rozhovory s podporou z Washingtonu v angličtině a poté i česky, moje IP má nízkou reputaci, takže ji poštovní servery odmítají, mám taky zatím i bezplatnou trial verzi (ale platební kartu už jsem Microsoftu zpřístupnil), dají teda tu mou IP na seznam výjimek, mělo by to jít, uvidím.
Že jsem za celé dopoledne řešení problému docela na*raný, to říkat ani nemusím. :) Ale bude-li konec dobrý, bude dobré vše. Asi se ty americké servery chovají nějak víc obezřetně.

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: Webhosting a e-mailová schránka

Příspěvek od mberdych » 04 kvě 2021 13:06

Zajímavé, jen tak pro doplnění, co máte za poskytovatele? Druhá věc, předpokládám, že přes web office365.outlook.com to pošlete normálně.

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Webhosting a e-mailová schránka

Příspěvek od Jirka_S » 04 kvě 2021 13:41

O2. Přistupuji přes web outlook.office.com, odesílání nejde, verze Basic nemá desktop aplikaci, ale zkoušel jsem i přes desktop Outlook, který mám pro Ofiice 365 Family, přihlásil jsem se s tím novým business účtem, ale odesílat nelze tak ani tak. Teď to zkouším doma, na jiné IP, taky to přes web nelze. Když však v mobilu zakážu wifi a jsem jen na datech, tak to jde.

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: Webhosting a e-mailová schránka

Příspěvek od mberdych » 04 kvě 2021 14:07

Hmm, tady jsem našel i nějaké řešení, ale asi je to co už děláte.

https://docs.microsoft.com/cs-cz/micros ... -worldwide

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Webhosting a e-mailová schránka

Příspěvek od casey » 04 kvě 2021 14:15

Nesnažíš se to poslat z iCloud adresy?
Dělám ty Office účty jeden za druhým, ale ještě jsem se nesetkal s tím, aby nešel mail odeslat z webového Outlooku. Ten musí fungovat vždycky bez ohledu na poskytovatele.
Pochopil bych to u desktopového Outlooku a SMTP protokołu (u ActiveSync už je to zase jinak).

Ještě možná pro jistotu zkontroluj správnost SPF záznamu v DNS.

Odpovědět